Anděl Páně 2 (2016) odpad!

Raději se nebudu vyjadřovat k tomu, co vysoké hodnocení a výdělečnost tohoto filmu vypovídá o divácích, tvůrcích i hercích, kteří se k něčemu takovému propůjčí.

Childhood's End (2015) (seriál)

Tragické zpracování geniální předlohy (pravda, četla jsem ji velmi dávno, ale pamatuji si jako fantastický zážitek) Nebýt Charlese Dance letí do odpadu, druhý a třetí díl jsem viděla místy se zrychlením a měla problém se dodívat, plochá slátanina. Zneuctění A. C. Clarka.

Jonathan Strange & Mr. Norrell (2015) (seriál)

Přestože nemám ráda fantasy a obvykle nesnáším čaroděje (Harry Potrata nevyjímaje), zde se zrodilo něco pohádkově mimořádného. Kouzelná atmosféra vás snadno pohltí, herci jsou přesvědčiví, záporák úžasný. Pro mne zcela nečitelnou a nudnou knižní předlohu se povedlo přivést k životu. Uvítala bych víc dílů.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Fantastická atmosféra, brilantní herecké výkony. Pro fanoušky skutečné sci-fi lahůdka, pro Dickovy čtenáře takřka povinnost. Navíc tu jsou k vidění i protagonisté s brýlemi :)

Spojenci (2016)

Jednou se dá zhlédnout s vypětím všech sil, ale rozvláčnost filmu je ubíjející a hlavní hrdinové nepůsobí vůbec přesvědčivě. Film vyznívá sterilně a plytce, nejzajímavější byl trailer. Lovestory jsem navzdory o něco lepší druhé polovině snímku neuvěřila. Max. 40% a nikdy více. Filmu schází atmosféra, akce i věrohodnost, pozlátko v podobě kostýmů to nezachrání. Závěr jsem očekávala, ale u tak chladného filmu nedokáže niijak zvlášť zasáhnout. Ovšem co ten prkenný Brad? Nepadnoucí role, nebo snad plastika?

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Zejména první polovina nebyla zlá, nicméně postupně a zejména po výletu na povrch mi to přišlo přestřelené a SPOILER pojetí marťanů víc než úsměvné. Kdyby se vyprávění drželo klasické linie šíleného únosce hodnotila bych asi výš. Takto sice lepší průměr, ale stačí vidět jedinkrát a nikdy více.

Narcos (2015) (seriál)

1. série - brilantní, není co vytknout, 100%. 2. série - už není tolik poutavá, místy rozvláčná a dech ztrácející, ale stále nabízí řadu silných momentů. Fantastický je opět výkon W. Moury, kdy v jeho podání si nelze přát Escobarovu smrt ani navzdory zvěrstvům, které páchal. Naopak bylo mi ho líto, i když patřil mezi "bandidas". 80%

Trpaslík (2017) (seriál)

O něco málo (velmi málo) dospělejší Partička a podobný odpad. Obávám se, že průměrná česká rodina vypadá jako zde ta Suchánkovic, tedy to zřejmě bude mít úspěch.

Manhattan (2014) (seriál)

1. série: Sice reálně bych jednu hvězdu měla ubrat za zbytečné lesbické a vztahové vsuvky, které neshledávám poutavými, případně za určitou předvídatelnost, ovšem za brilantní ztvárnění vědců, zejména těch v "první linii" znepřátelených týmů, musím udělit maximum. Toto maximum po 2. sérii snižuji, ale stále pěkných 80% zůstává. Třetí řadu bych určitě ještě sledovala, ale bohužel byla zrušena. Vědce zobrazované jako celebrity či ústřední postavy bych ráda potkávala v tv či jiné produkci častěji. Výborná atmosféra i herecké výkony, pro konzumenty českých Trpaslíků, Partiček a spol. to asi sledovatelné nebude.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Možná je všechno jinak, ale dalo se to všechno čekat. Taktéž ničím překvapivý závěr neoslní, přesto musím ocenit alespoň sympatické herecké výkony a atmosféru. Horší než Zmizení, horší než Arrival.