• Pohádka

Jak svět přichází o básníky (1982)

V době vzniku Básníci zapůsobili jako zjevení.Film,kde mládež nic nebuduje ani neničí nebyl nic moc obvyklého.Jsem jen o málo mladší než Básníci,takže jsem rostl s nimi a považuji je tedy za srdíčkovou záležitost,přičemž mluvím o prvních třech dílech.

Tankový prapor (1991)

Roman Skamene a Miroslacv Donutil zachraňují "první soukromý film",kterému uškodil mizerný scénář.Jako u Baronů /a dalších věcí/ se pospíchalo aby byl film co nejdřív venku a opět je to vidět.Podtrženo sečteno-z knihy jsem byl nadšen,film mě pobavil několika scénami a celkově není na víc než jednu hvězdu.

Černí baroni (1992)

Ale kdeže dobrý film!Možná by byl,kdyby se to nejmenovalo Černí baroni,ale z knihy toho zase tak moc dobrého nezůstalo.Především absence poručíka Čaligy je zločinem,tak nádhernou postavu není možné vynechat!Jinak film trpí uspěchaností a nějak moc nedrží pohromadě,Schmitzer,Donutil,Landovský i další jsou výborní jenomže kde nic není ani čert nebere.

Vracenky (1990)

Bezchybné,bohužel téměř zapomenuté dílo.Do kin přišlo v době,kdy se na nic nechodilo a televize si bůhví proč tenhle film nijak neoblíbily.Věčná škoda protože je to mimořádně vydařená věc.

Blázni a děvčátka (1989)

Spolu se Schmidtovými Vracenkami asi nejvydařenější film o padesátých letech.A oba filmy se staly bohužel obětí porevolučního nadšení ,v kinech je téměř nikdo neviděl a nebýt občasné televizní reprízy,zapadly by úplně. Bláznům uškodila revoluce i jinak,film se dokončoval za převratu a občas se zdá,jako kdyby do něj některá scéna nepatřila.Škoda.75%

Muž na radnici (1976) (seriál)

Netrpím žádným steskem po socialismu ani nemám potřebu všechno,co v té době vzniklo nějak z principu kritizovat,ale tohle se mi nelíbilo už v době vzniku.Překvapilo mě,když to nedávno uvedla TV Barrandov,skoro bych si myslel,jestli se něco nechystá,protože tenhle seriál se opravdu nepovedl.Ve většině ostatních se dal vedle budování lepších zítřků najít alespoň nějaký příběh,ale tady bohužel ani to ne.Jednu hvězdičku dávám za Josefa Bláhu,člověka,který mohl hrát cokoliv a všude byl skvělý. PS:Pokud někomu v tomto seriálu chyběla sexualita,je třeba říct,že v roce 1976 nebyla nijak moc k vidění ani na jiných televizích než byla ta Československá.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Z DiCapria mi spadla čelist a trvalo mi dost dlouho než jsem si ji nahodil.Jak rozhodně nejsem jeho fanoušek,musím uznat,že právě on byl třešničkou na už tak skvělém dortu.Vynikající film s nádherným příběhem.

Kdoví, kdy začne svítat (1988) (TV film)

Stejně kvalitní jako první díl.A Věra Galatíková je snad ještě lepší.

Zatmění všech sluncí (1987) (TV film)

Přiznám se,že mi podobné hry známé ze socialismu trochu chybí.Uvěřitelné příběhy obyčejných lidí se už dnes nenosí.Kromě toho už není nikdo schopen napsat podobný scénář a o hercích snad ani nemá cenu mluvit.V tomto příběhu sice dominuje Věra Galatíková,ale i ostatní role jsou kvalitně obsazeny a hlavně zahrány

Zamilovaný Shakespeare (1998)

V životě by mě nenapadlo,že by se mi mohl líbit film,který se jmenuje Zamilovaný Shakespeare,zvlášť když vím,že se má jednat o smyšlený příběh.A když jsem film viděl,myslel jsem si,že jsem se musel zbláznit,protože jsem byl naprosto nadšen.Nic tomu nechybí ani nepřebývá a herci?Nemá smysl někoho vyzdvihovat,všichni jsou skvělí!