• Pohádka

Bez předsudků (2009) (TV film)

Zvláštní číst,jak lidem vadí to,o čem se ve hře mluví,právě proto se to přece jmenuje Bez předsudků.Na divadle je to lepší,ale i televizní verze stojí za to,pokud někdo ví,oč má jít.Trochu mi ty stížnosti připadají jako jít na Krále Ubu a pak si stěžovat,že se tam mluví sprostě.Jana Paulová 100%,Pavel Zedníček 90%,režie 70%=86,666666%

Kokain (2001)

Jak může dát někdo roli obchodníka s drogami Jonnymu Deppovi a způsobit tím,že fandím padouchovi,který si jinak samozřejmě zaslouží shnít v base?Velmi vydařený film,jemuž bych soukromě vytkl snad jen jedinou věc:Penélope Cruz se mi za normálních okolností nelíbí ale tady se mi nelíbí opravdu hodně.

Devátá brána (1999)

V hlavní roli Johnny Depp a to doslova a do písmene.Všechno ostatní,včetně režiséra a scénáristy je jenom stafáž.Film se mi líbil,mám podobná témata rád,ale právě proto si myslím,že se s tím dalo udělat víc a nemuselo se mluvit jen o Deppovi.75%

Vrtěti psem (1997)

Čekal jsem od toho malinko víc,především vzhledem k obsazení ale není to zklamání.Už proto,že tenhle film prožívá prakticky celý svět dnes a denně,psem vrtí politici všude.

Moji přátelé II (1982)

Nezapomenutelný film,nezapomenutelné scény,nezapomenutelní herci.Toť vše.90%

Páter Thomas (1980)

Moje srdeční záležitost.Kdysi za socialismu tento film někdo přinesl na videokazetě do školy a bylo to fakt pozdvižení,nikdo nic podobného nikdy neviděl.A i když se oprostím od prvotního nadšení,musím říct,že film má všechno,co má mít a navíc je okořeněn vynikající hudbou.Rozhodně stojí za vidění!

Kvaska (2007) odpad!

Fakt si někdo myslí,že budu věřit příběhu,kde frajer uteče z basy aby nastoupil do muzikálu a přitom ještě přebere kočku bossovi,kterého ještě ke všemu hraje ukrutný Rudof Hrušínský nejml.?Ježíšmarjá,to snad ne!A protože nejsem ani fanouškem Landovi tzv.hudby,nemůže mi vyjít jiné hodnocení než odpad.

Upír z Feratu (1981)

Zajímavý nápad,horší provedení.Nikdy mi v tomhle filmu neseděl Menzel,nevím proč.65%

Pán Domu (2005)

Není to sice zlatý hřeb Jonesovi filmografie,ale zase se nedá mluvit o nějakém maléru.Nenáročná a nijak originální komedie s několika povedenými vtípky.Sám od sebe bych si to nepustil,ale nebudu hystericky vypínat televizi až to budou dávat.

Setkání v červenci (1978)

Tradičně skvělá Liškova hudba jako podkres povedeného příběhu,jemuž se tenkrát ještě neříkalo romantická komedie.Dílko,které se dá vidět vždycky.