Rychle a zběsile 7 (2015)

Od štvrtého dielu kde sa celá séria začala uberať iným smerom som bol mierne sklamaný pretože značka Fast & Furious bola pre mňa vždy hlavne o upravených autách a to mi v nových častiach chýbalo aj keď o autá nikdy nebola núdza. Všetko sa začalo meniť šiestym dielom ktorý dokonale spojil všetky časti v jeden veľký príbehový celok. Samozrejme aj návrat Lety pridal na atmosfére. Pri šestke som sa naučil ako sa na posledne filmy pozerať aby som nekrútil hlavou od úžasu. Základom je nebrať to ako Dokumentárny film o fyzikálnych zákonoch ale ako jednu veľkú nadupanú akciu plnú krásnych žien, áut a straaašne veľa výbuchov všeličoho možného. Fast & Furious 7 presne toto ponúka takmer celý film sa partia okolo Vin Diesela nezastaví a neustále sa niečo deje. Možno si poviete fajn na tom sa nedá nič pokaziť, ale mnohá akcia mi prišla opakujúca sa a dokonca nastal moment kde ma akcia nudila. Samotný príbeh bol jeden z tých slabších v celej sérií, ale aj napriek tomu som dostal presne to čom som chcel, autá ženy akciu. Za seba teda 3,4 z 5. Už teraz sa teším na pokračovanie.

Na hraně zítřka (2014)

Keď som v rádiu počul hlášku: Na hrane zajtrajška, najlepší film Tom Cruise vôbec, tak som sa len pousmial a bral som to len ako sra*ku, ktorá sa ma má pokúsiť dostať do kina. Už prvé minúty filmu naznačovali, že na tom asi niečo bude. Je až neuveriteľné ako taký detail a maličkosť akou je hra s časom, dokáže s na prvý pohľad obyčajného akčného Sci-Fi filmu urobiť fantasticky vtipnú, dynamicky akčnú, technicky pôsobivú a scenáristicky dokonalú filmovú lahôdku, ktorú som zjedol ako keby som týždeň nejedol. Scenár je hlavným strojcom úspechu a režisér by si zaslúžil uznanlivé potľapkanie po ramene alebo Nobelovu cenu. Ani sekundu som sa nenudil. Fantastické !!!

Jackass: Děda Mizera (2013)

Najmä po vzhliadnutí traileru som sa na nový Jackass naozaj tešil. Ale po záverečných titulkách som si uvedomil, že ten 2.5 minutový trailer obsahoval všetko vtipné čo film ponúkal. Tešil som sa na to aj preto, lebo to už konečné nemala byť tá debilná fekálna hovadina ktorou Jackass bol, aj keď musím uznať, že tam mali vždy niečo na čom som sa bavil. Nápad s dedkom a malým chlapcom sa mi páčil a jednoznačne chalanisko zatienilo veľkého Knoxvilla. Škoda, že to bola len obyčajná vykrádačka toho najlepšieho z Jackass a samotný film nepriniesol absolútne nič nové alebo originálne. Možno teda súťaž detskej miss a vystúpenie malého Billyho stáli za to, na tom som sa fakt smial a oceňujem jeho odvahu, ale ináč nuda. Aj napriek tomu odporúčam urobiť si zaujímavý večer s partiou, lebo myslím, že na tento film úplne sedí: Sto ľudí sto chutí. Za mňa ale 2/5.

Jezero smrti (2008)

Už od začiatku mi to pripomínalo film hory majú oči. Podľa mňa nieje normálne aby boli všetci psychopatický maniaci bažiaci po smrti násiliu. Vo filme hory majú oči to bolo OK, ale sem mi to teda vôbec nesedelo. Povedzme, že atmosféru to malo, ale napätie ?? kde pre boha ??? Pre mňa po celý čas strašne predvídateľné a tuctové. Samotný zaver sa dal očakávať, kedže mestečko pri jazere bolo plné magorov a psychopatov, ktorí nevedia čo od radosti. V podstate sú 2 hviezdy až príliš vysoké hodnotenie, ale tak dnes mám dobrú náladu, tak nech nežerem 2/5.

V zajetí démonů (2013)

Mocná atmosféra. Či už samotná hororová alebo atmosféra 70. rokov, ktorú sa podarilo vykresliť naozaj vierohodne. Samotnej hororovej atmosfére sa vždy snažím trošku pomôcť a to tak, že filmy tohoto tipu pozerám zásadne sám doma a samozrejme v noci. Vtedy sa dajú odpustiť aj nejaké tie nedostatky, ktoré každý film má. V poslednej dobe si dosť často všímam prácu kamery a V zajatí démonov ma v tomto smere vôbec nesklamal. Skvelá práca. James Wan opäť ukázal, že horory mu naozaj sedia a potrpí si na detailoch. Pokiaľ je niekto fanúšik duchariny tak si rozhodne prídete na svoje. Samozrejme ani James Wan sa nevyhol tzv. lakacím scénam, ale bolo to s mierou, takže je to OK. Horor je podľa môjho názoru ten najťažší žáner a preto, keď sa podarí je to naozaj obrovský úspech. Samozrejme práve pri týchto filmoch sa názory fanúšikov najviac líšia, ale ja za seba môžem povedať, že v tomto prípade sa to podarilo a bol to naozaj kvalitný hororový zážitok. 4,4/5

Osamělý jezdec (2013)

Keď som po prvý raz vzhliadol Trailer, bol som si istý, že pôjde o kvalitný film s výborným hereckým obsadením. Potom som sa ale dostal k prvým hodnoteniam a kritike a ako hlupák som im uveril a tento film zavrhol. Nejakou náhodou sa mi ale dostal do rúk a povedal som si, že mu dám šancu. Už od začiatku sa začal potvrdzovať môj prvý dojem z Traileru, Proste od začiatku až do konca som sa bavil. Vynikajúci Johnny Depp sa zhostil úlohy bláznivého indiána fenomenálne, Myslím, že nikomu by charakter postavy nesadol tak, ako práve jemu. Samozrejme musím vyzdvihnúť skvelú kameru, ktorá teda najmä na začiatku robila doslova divy. Netreba zabudnú samozrejme ani na kostýmy, ktoré výborne dotvárali celkovú atmosféru. Western, Groteska, výborné herecké výkony, zábava toto je to, čo film vystihuje. A už nikdy nespravím tú chybu, že dám na hodnotenie a kritiku ľudí, ktorí možno o filme vedia prd. Naozaj výborný filmový zážitok.

Gravitace (2013)

Chcete vedieť, aký je to pocit, stráviť nejaký čas vo vesmíre ?? A nebodaj stráviť tento čas sám v ohrození a len s nádejou na prežitie?? Tak presne pre vás je GRAVITÁCIA. Naozaj som sa cítil ako vo vesmíre, aj keď v podstate neviem aký je to pocit, kedže som tam zatiaľ nebol. Ale myslím, že tvorcovia to vystihli a nasimulovali tak , ako by sa človek v skutočnosti cíti v tomto nekonečnom priestore. Naozaj som bol unesený a miestami som sa pristihol s otvorenými ústami, aj keď to je skôr problém s mojou nosnou prepážkou, ale asi sem nebudem ťahať môj zdravotný stav. Veľa filmov sa do kín v 3D dostane len zo zámerom zarobiť a v podstate tam nemá žiadny význam. Tu je to však nevyhnutné a dotvára to celkovú atmosféru. Dokonca by som povedal, že ináč ako v 3D by ste to rozhodne ani pozerať nemali. Príbehovo by sa to niekomu mohlo zdať vlažné, ale mne to absolútne vyhovovalo. Skvelá Sandra ma nesklamala, aj keď som si ju v prvom momente v tejto úlohe nevedel predstaviť. Nakoniec to ale zvládla bravúrne a nezaostával za ňou ani George. Aj keď toho si fanynky veľmi neužili. Na záver asi len, že to bol neuveriteľný filmový zážitok, ktorý vás či už technickou dokonalosťou alebo strhujúcim bojom o prežitie dostane 5/5

Sirotčinec (2007)

Škoda prvých 50 min filmu, prišlo mi to strašne nezáživné a nudné. Tu by to rozhodne chcelo trochu amerického afektu, ale predpokladám, že to bolo zámerom autora. Ale po tejto časti ma začal film prekvapovať a rozhodne to boli samé pozitívne prekvapenia. Keď už si začnete myslieť, že vám je všetko jasné, film vás vyvedie z omylu a viac a viac si začne získavať váš záujem. Samotné finále bolo excelentné. Škoda len toho úvodu, ináč by bolo moje hodnotenie veľmi vysoké. Ale aj tak rozhodne tento kvalitný film môžem len odporučiť.

Ghost Rider (2007)

Od začiatku až do konca celé zle. Mám rád Nicolasa Cagea, ale jeho herecký výkon v tomto filme bol absolútne strašný. Technicky totálne nezvládnuté a odfláknuté. Filmu nepomohla ani krásna Eva Mendes. Ani neviem čo viac napísať, treba na to rýchlo zabudnúť a ísť ďalej.

Hašišbába (2012)

Naozaj výborný nápad, ale bohužiaľ to podľa mňa nebolo dotiahnuté do konca. Vôbec to u mňa nefungovalo. Nudné nezáživné, vôbec som sa nebavil. Má to len 87 min ale mal som pocit, že sledujem nejakú predĺženú verziu ktorá ma cez 3 hodiny. Skoro som pri tom zaspal. Škoda lebo potenciál to malo, asi to potrebovalo staré dobré americké klišé. Možno potom by to fungovalo. bolo to až veľmi Francúzke. Dve hviezdičky sa určite chutné a vtipné koláčiky.