Jackie Brown (1997)

Fajn vodvárek ze staré školy i s tehdejší sexbombou Pam Grierovou vyzvednuté z propadliště dějin znova na světla ramp. Ale zas žádnej velkej vodvaz nečekejte.

Aladin (2019)

Disney přetočil svůj fenomenální animák skoro scénu po scéně a výsledek je tak plonkovej, že nesahá animáku ani po kotníky. Aladin nemá jiskru a vypadá jak když mu ulítly včely, Džafar je démonickej jak víkendovej brigádník, aspoň že princezna se o něco snaží. Guy Richie má už asi vybitý baterky když točí takovýdle vodvary.

Propustka do půlnoci (1973)

Lehké sociální drama námořníčka a přístavní pološtětky. Dobře napsaný story, který nenudí a hlavně není zoufale předvídaltelný a místy dobře překvapí. Velmi pěkný herecký výkony. Dokonce tu má jednu roli i slavnej Calvera. :) Fajn kamera od Vilmose. Zážitek, který neurazí, ale ani nijak zásadně nepodojí vaše emoce.

Černá zmije (1983) (seriál)

Ve středověku jen trochu poťouchlé, ale pak mě naprosto rozsekala renesance a fenomenální 1. světová. Brutálně sarkastický chytrý Rowan Atkinson v pozici která mu nesmírně sedí. Fenomenální. Z Boldrika jsem padal smíchy na zem a válel se v křečích. Spousty vynikajících herců a rolí. Vrchol anglické komedie. Když jsem to viděl tak jsem si říkal, že dobrý humor skutečně někde na světě opravdu existuje. Nezapomenutelné dílo.

Černé zlato (2011)

Teda původně jsem si myslel, že to byla typická německá produkce, ale vono ne. Hele storka celkem dobrá, ale nějakej hlubší ponor nečekejte. Ale příběh myslím stojí za to a kdyby se udělal líp tak by to moh bejt pořádnej zážitek. Chtělo by to dopsat pár scén.

John Wick 3 (2019)

Vobtloustlá Hawajská směska hraje Bělorusa a ježibabu zároveň. Na začátku mu snad i patník u silnice zopakuje čím se provinil a co ho čeká. Fakt strašný. Pak se dostaně do pohádky 1000 a jedné noci. Základem je že všichni zlouni napadaj Wicka po je jednom aby ho náhodou nepřemohli a nebyl hned konec filmu. Trapas. Jeník je celou dobu umaštěnej jak ten největší přístavní somrák a z pohádky se vrací ještě víc umaštěnejší než předtím. Nakonec vypadá jak dobře upalanej Rasputin co propadl cukrárnou a ulepil se vod bombónů. Všude kam přijede vykoná únavnou střílečkovou řežbu, kterou zapoměli prostříhat. Postupem času se soubouje začínaj stávat čím dál tím směšnější a děj a motivace čím dál tím nezajímavější. Škoda že umění vfx grafiků je tak zbytečně plýtváno na inflaci soubojů, které už jsou čím dál tím větší vata sama pro sebe než aby děj příjemně posouvali dopředu.

Mumie (2017)

Tome, Tome já úplně zapoměl že jsem to viděl. To musela bejt tedy srajda. Proč si to vůbec natáčel?

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Muzikou je mi to blízké, teď ještě jestli ten obsah bude taky k něčemu? Takže vohoz východoněmecké mládeže naprosto neodpovídá realitě. Je úplně mimo. Rozhodně by to chtělo víc knírů a fusbalfrizůr. KGB zlouni vypadaj spíš jako vysloužilý druholigový fotbalisti co se neumí oblíknout. Tam kasting selhal. Pracovník Stazi byl uvěřitelnej, zato blonďatá atomofka je akorát tak stará aby působila důvěryhodně na zkušenou agentku a akorát tak mladá aby ještě stačila působit přitažlivě. Naštěstí je to dobrá herečka, tak ty její cool výrazy nesklouzávaj do trapnosti jak je to občas zvykem u jiných krasotinek. Jí stačí jen být a má to tam. Prostě dobře zapadne věkem i vzhledem. John Goodman byl skvělej. Místy dobře zrežírované a vymyšlení akční scénky. To se cení. Šlo to až tak daleko že po bitkách byli agenti fakt dobytí, zbědovaný a potáceli se. Žádní James Bondové co je i po nakládačce maj ještě spousty energie a dokážou sprintovat. Výborná kamera, záběrování, svícení a super střih. Akorát ten závěr už byl trochu přestřelenej. Shrnuto podtrženo dobrej pokus vo akční špionskéj thriller, škoda že zůstal pár stupínků pod vysněnou metou. John Wick je proti tomuhle jen prázdná trapárna plná klišé.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

3Déčková přeplácanost kde se akce ve virtuálním matrixu snoubí s akcí v realitě až to místy připomíná klasickej Matrix. Co mě furt sralo byly odkazy na popkulturu mýho mládí jako kdyby současná teenage mládež o té které celý ten film je neměla vlastní popový ikony a kulturu. V tomhle budou amící vždycky zaprdění, neprogresivní a staromódní. Dnešní mládež neví kdo to byl Duran Duran a většina ani neví co to bylo Atari natož co se na tom hrálo. 3D efekty super děj taky celkem vodsejpal, záporácí jakž takž záporný, takže docela ok, ale prožitek až tak hlubej nebyl. Schválně za jak dlouho na tedle fim zapomenu.

Letní opojení (1955)

Zralá ženská která neví co chce a když to konečně dostane, tak si to utrhne od huby. David Lean neumí dostat z herců jejich přirozený emoce a místo toho nám jindy famózní nezastavitelná Kate Hepburnová předvádí celou směs výrazů v jednom okamžiku, které mají simulovat city, ale výsledek je o ničem. Její chování je nepochopitelné a háže celému příběhu akorát klacky pod nohy, místo aby to vystavělo a vygradovalo v koncert vášně citů a opravdového opojení dvou Iidí. Lean stejně blbě zobrazoval emoce herců i v Cestě do i Indie, Lawrencovi z Arábie či v Mostě přes řeku Kwai. Naopak to co z herců dokáže dostatat třeba Forman je naprosto fenomenální. Romantický téma, skvělá lokace i skvělá herečka nevytvořili americký stříbrný vítr ani trochu. Škoda, mohl to bejt fajn biják ve fajn kulisách, který by vás osvěžil romantikou na hodně dlouho.