Čistá práce (2008)

Výbornej film vod A do Z. Po takovým filmu si vždycky uvědomím, proč mám radši pěkný evropský fim než americkou produkci. Šlape to, kasting ani výkony nemaj chybu, herečky nejsou přehnaný krásky a maj charakter, neherec Statham hraje, výborný výkon dává kompars i kdesi v pozadí. Herkule Poiro čili David Suchet jako záporák z pornoprůmyslu taky není k zahození. Zajímavá kamera se šikmými záběry. Skoro top film.

Krotitelé vln (2004)

Todle jsem od Stacyho nečekal. Vystřihnul parádní poctu pionýrům surfu a přiblížil světu atmosféru jejich svobodomyslného života. Stacy Peralta je sám naprostá legenda pionýrů skateboardingu, který pak tvořil polovici legendární firmy Powell Peralta pro kterou vybral dream tým totálních skejtových legend a stal se pionýrem fenoménu natáčení skejtových videí a kultury kolem. Žijte podle hesla - Proč chodit do práce, když můžete surfovat. :) Viděno štastnou náhodou na Febio festu hned po vzniku filmu.

Momentum Generation (2018)

Tak tohle bylo pro mně osobně velký wow. Část toho jsem prožil s toudle generací na dálku a maličkej kus viděl i na vlastní oči když zavítali do Evropy na závody, ale vidět takhle retroperspektivně jak tahle generace co totálně změnila surfing na světovej masovej sport vlastně vznikla a co jí stvořilo, byl teda hodně velkej zážitek. Je to sice trošku melodramatický a osobní, ale dá se to v pohodě přežít. :D A teď bych chtěl vidět ještě druhej díl, kde rozberou revoluci prken a ježdění kterou, kterou tahle banda přinesla. No prostě víc serfingu než psychologickejch sond a osudů.

Kráska v růžovém (1986)

Fajn 80. kousek z gymplu podle jednoduchý šablony, kde se nic světobornýho nestane, ale taky se celkem nic nepodělá. Herci jsou zajímavý a sociální témata jen tak čechrají stejně jako osobní problémy. Zrzavá kráska má svoje kouzlo, ale ten její amant je teda fest unylej. Výsledkem je dobová klasika s celkem fajn muzikou.

Bezstarostná jízda (1969)

Easy jízda, easy příběh, žádný velký drámo, ale velkej dosah. Viděno za komančů v Ponrepu ve Veletržní (později klub Mišmaš). Tehdá to mělo velkou chuť svobody a byla to asi největší kultovka protože hippie, tráva, harleje a Amerika. Byl jsem uchvácen přestože hipíci mi byli k smíchu, nehulím a nekde jsem netoužil po motorce.Petera Fondu jsem znal už předtím, ale je zajímavý že dotěď jsem s ním viděl asi jen jeden další film (ten vod Sodenberga). První moje setkání s Dennis Hopperem. Akorát závěr filmu se hodil do noty komančům a proto to nebylo na indexu.

Zlomek sekundy (1992)

Super zábavné Béčko. Na nic si nehrající britská ptákovina. Kdyby mě někdo hodil tedle scénář na stůl ať do toho vrazím prachy tak ho obratem vyhodím. :D

Kočky (2019)

Pořád nevím vo co tam jde, někdo je nešťastnej, někdo je zmatenej, někdo sebevědomej. Všichni tančí a zpívají, triky a masky jsou parádní, ale děj mi uniká. No klasika ty opery a muzikály strašně brzděj. Ty pseudointoši co tedle film nenáviděj ať jsou do p#dele. Todle je fajn 2,5 hvězdičkovej muzikál.

Vlak (1964)

Panečku to byl biják, to bylo pokoukáníčko. Pěkně nasvícený, reálný efekty bez vylepšení, pěknej spád a i když Lancastera nemusim tak super casting. Ale hlavně ty lokomotivy a atmosféra kolem železnice, to bylo super.

Život pod vodou (2004)

Teda dost ptákovina. Zábavný, alené na tolik abych to chtěl vidět znovu nebo na to vzpomínal.