Lorge

Geeeeeeeeek

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 3.12.2019  09:19
    Scooby-Doo (2002)

Je zajímavé, kolik se v tomhle filmu najde vtipů pro dospělé. Obzvláště v případě (ne)huličů Shaggyho a Scoobyho :-D

• 26.2.2019  20:06

Takže - The Death of Superman je v podstatě remakem jedenáct let starého animáku Superman: Doomsday, který v podstatě proslavil animované filmy od DC. O režii se tehdy postarala v pravdě trinity - Lauren Montgomery, Bruce W. Timm, Brandon Vietti. Jeden vedle druhého mistři v oboru, což bylo na výsledku jasně poznat. Remake má na starosti opět profesionál animovaného DC universa Sam Liu (má na kontě jeden z nejlepších animovaných filmů od Marvelu - Planet Hulk). Tak se pojďme podívat na zápory - popravdě napadá mě jen jeden a tím je animace. Superman: Doomsday na tomto poli jasně vede. Jasně, chápu že The Death of Superman už musí vizuálně zapadat Animovaného DCEU které začalo filmem Justice League: The Flashpoint Paradox, ale ta japanimace mi k těmhle filmům prostě nesedne. Klady - dabing. Nejenom jednotnou animací, ale i hlasovým obsazením je vidět, že současné DC animované filmy spadají do jednoho universa. Takže Nathan Fillion si splnil svůj sen a konečně je z něj Green Lantern.Dalším plusem je věrnější adaptace předlohy - zlomového komiksu z DC universa který vyšel i u nás v rámci DCKK jako Smrt Supermana. Proč je tento komiks zlomovým by vydalo snad i na diplomovou práci :-) Vzato kolem a kolem tento snímek si zaslouží stejné hodnocení, jako jeho jedenáctiletý bratr (protože ta animace opravdu není pěkná).

• 6.2.2019  01:19

Překvapivě koukatelná záležitost i po těch letech, co jsem to kdysi jako desetiletý hajzlík viděl na Nově.

• 24.11.2018  15:11
    Přání k mání (2017)

Tohle opravdu a fyzicky bolelo sledovat. Naprosto příšerné herecké výkony dětských herců s nesledovatelným trapasením Jana Maršála v čele byly ještě o poznání horší v kontrastu se scénami, kdy se na plátně objevil například Martin Myšička s Jitkou Čvančarovou, Milan Šteindler, nebo i ten Vítězslav Jandák. Celkový vizuál je sice pohledný, ale co naplat, když veškeré pozitiva opravdu neuvěřitelným způsobem zastiňuje již zmiňovaný Jan "Poleno" Maršál :-(

• 31.10.2018  23:07

Co je to kurva za dementí popis epizody?!? To by mě zajímalo, jak bude Phoebe pouštětveselý film svojí dávno mrtvé matce...

• 31.10.2018  02:25
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

Proč je kurva český název Agresivní Virus?!? To je k zblití ještě navíc, když tady dááááávno před seriálem byla povedená knižní předloha s jednoduchým a věcným názvem Nákaza.

• 9.10.2018  17:58

Srdcovka, která nezklame. Dokonce i ta Sandra tady celkem dobře sedne, jen Denis Leary by si zasloužil víc prostoru, protože navzdory dokonalosti jeho výstupu ke konci filmu (když poprvé mluví se Silvestrem), pár minut prostě nestačí. Komu se zamlouval tak, jako mi, doporučuji jeho No cure for cancer ;-)

• 1.10.2018  08:35
    Justice League Unlimited (TV seriál) (2004)

Pokračování seriálu Justice League s mírně změněným konceptem. oproti prvním sériím, které se skládaly převážně s dvou- až třídílných příběhů sází následující série spíše na epizodní příběhy. Na jednu stranu mi to přišlo trochu škoda, ale tvůrci to vynahrazují kupříkladu tím, že prostor dostává mnohem více postav, než jen základní sestava JLA. Své epizody tak mají třeba i u nás skoro neznámé postavy, jako je futuristický Booster Gold, nebo esence paranoie Question. A hlavně - žádná pojebaná japanimace!!! Takže vzato kolem a kolem svých pět si to rozhodně zaslouží.

• 13.9.2018  09:44
    The Orville (TV seriál) (2017)

U tohoto seriálu jsem chvíl přemýšlel nad tím, jak ho vlastně ohodnotit. Na jednu stranu je to zklamání, protože jsem očekával břitkou MacFarlaneovskou parodii na svět Star Treku, ale ta nepřišla. Humor v seriálu je, to ano, ale drží se hodně při zemi. Ve výsledku je The Orville spíše splněným snem fanouška, který si mohl natočit svou vlastní fanfikci na téma Star Trek. A v tomhle směru je seriál skvělý. Jde o jeden z nejlepších Star Trekovských seriálů od dob TNG. Epizodní příběhy, zápletky a postavy, to vše je v podstatě vycucnutá esence Star Treku, jen v jiných uniformách a pod jinými jmény (namísto Federace je zde Unie). Takže pokud očekáváte branici trhající parodii, máte smůlu. To, co v Orvillu dostanete, je fanouškovská pocta jednomu významnému fenoménu, která se povedla na jedničku.

• 5.8.2018  12:25

Pobavil záběr který je v náhledu na ulozto s titulky "Bude to stejně špatné, jako pslední." "Ne, ještě horší." :-D

• 19.7.2018  13:10

Jo jo, možná jsem jenom zasranej cíťa, ale za závěr tohoto dílu přidávám pátou.

• 21.5.2018  00:38
    Aka x Pinku (2014)

Wow, člověk dá něčemu plnou palbu a z modré je rázem červená :-D Snímek Aka x Pinku, doslovně přeloženo jako Červená vs. Růžová, distributorem jako Girl´s Blood je dle popisu japonský akční erotický snímek. A ano, snímek je bez debaty japonský. Je rozhodně akční, jak by taky snímek o tajném undergroundovém dojo, ve ktrém probíhají souboje sex asiatek v ecchi kostýmcích mohl nebýt akční. Nutno uznat, že souboje jsou opravdu choreograficky propracované. Rozhodně víc, než by člověk čekal od snímku označeného jako erotický. A opět ano, snímek je také erotický, ale poslednímu aspektu se věnuje zdaleka nejméně. V celém filmu jsou všehovšudy asi dvě, nebo tři softcore lesbické scény a pár těch obnažených poprsí a bobříků. To ale rozhodně není všechno. Snímek totiž dokáže překvapit nejen po soubojové stránce, ale především dějově. Málokdo by asi od obdobně stylizovaného filmu očekával, že se bude věnovat i takovým sociálním tématům, jako je domácí násilí (!), genderová svoboda (!!) a feminismus (!!!)!! Ano, já vím. Je divné tvrdit o erotickém snímku, že se věnuje feminismu, ale... kdo neviděl, neuvěří. Film koždopádně věnuje výše uvedeným aspektům více prostoru, než onomu výše zmiňovanému erotičnu. COŽ ALE NENÍ NA ŠKODU!!!! Příběh čtyř bojovnic, a posléze kamarádek (a možná i více), které do soubojového ringu vehnaly traumata nejen z dětství, ale i dospívání, je překvapivě citlivý a inteligentní. Miko, Mayu, Chinatsu a Satsuki jsou čtyři ženy, které si každá prošly různými traumaty. Ať už jde o vlastní genderovou nerozhodnost, násilnického manžela, či pološílené rodiče, všechny čtyři hledají útěchu a zapomění v ringu. A i když ne vždy skrze vítězství, každá z hrdinek najde na tak překvapivém místě nejen onu vytouženou útěchu, ale především nečekanou sílu a rozhodnost nenechat se ovládat minulostí a čelit všemu, co jim život vmete do cesty. Nebudu popírat, že, podobně jako hlavní hrdinky v ringu, jsem ve filmu hledal něco úplně jiného, než jsem nakonec našel. Ale to, co jsem našel, nepředčilo moje očekávání v tom nejlepším slova smyslu. (Pro ty pomalejší - očekával jsem něco úplně jiného ;-) )

• 11.5.2018  19:50
    3 idiyats (2009)

All is well :-)

• 28.2.2018  20:52
    Legends of Tomorrow (TV seriál) (2016)

Jeden z nejlepších "popkornových-superhrdinských" seriálů současnosti. Zatímco Supergirl a její bratříčci Arrow a Flash se poslední dobou berou čím dál tím vážněji, řeší osudová dramata a vztahové problémy, Legendy také řeší osudová dramata a vztahové problémy. Ale narozdíl od výše zmíněných kolegů to dělají s nadhledem a pořádnou dávkou komiksového humoru a akce, což Arrowovi vždycky chybělo a Flash o to přišel. Legendy mají švih, tým složený ze zajímavých postav a hromadu akce. Skvělým tahem je "sesbírávání" postav z jiných sérii, viz Constantinovy návštěvy (vraťte mu už kurva jeho seriál), hostování Hawkgirl a nyní nový přírůstek v podobě Wallyho Westa (ups, spoiler). A hlavně Damien Dhark v podání skvělého Neala McDonougha je konečně pořádný komiksový záporák, který je nejen správně šílený, brutální a nevypočitatelný, ale (opět) nebere se vůbec vážně a je vtipný. Jeho kofrontace s Legendami, kdy se s nimi bavý, jako se starými známými jsou svým podivným způsobem... milé. Rozhodně je to skvělá změna po "osudovém" Savitarovi, či po ledovém Ra´s Al Ghulovi. Yeah, Damien Dhark for fuckin´ president!!!

• 10.2.2018  00:01

Na české poměry jeden z těch lepších kousků, který zachraňuje Jiří Mádl v hlavní roli, (ne)schopný Filip Kaňovský a "elektrizující" Vilma Cibulková.

• 23.1.2018  23:14

Příjemně pohodová a bezstarostná komedie, která se dá zařadit vedle filmů, jako je Ferris Bueller´s Day Off, Uncle Buck, či Breakfast Club. Absence Hugesovy režie z tohoto snímku dělá spíše chudšího příbuzného (buďme k sobě upřímní, Rod Daniel je člověk, který má na kontě Home Alone 4), ale Michael J. Fox zachraňuje co se dá a poměrně neznámá Susan Ursitti je dostatečně roztomilá :-) Takže ve výsledku pohodový mix, který neurazí. P.S.: Family Guy měl pravdu - scéna v koupelně je nejlepší :-D P.P.S.: Again Family Guy měl pravdu - v naprostém závěru je scéna, kde má týpek "dick-out"

• 22.1.2018  22:44

Netflix s koncem loňského roku rozhodl ukázat, že jako teda zvládá i ty filmy. A tak, těsně po akční urban fantasy Davida Ayera Bright nám servíruje hned další pecku. A to rovnou z japonska. Po zpatlané (dobře, neviděl jsem ji, ale na základě ohlasů jsem se rozhodl na ni ani neplýtvat časem) adaptaci Death Note se poučili a ke kvalitní předloze přiřadili i kvalitního režiséra. A díky tomu nám mohl Takaši Miike naservírovat kulervoucí, poetickou a velice VELICE krvavou samurajskou jízdu, kde akce střídá akci, ale "skoky-na-laně" by se daly spočítat na prstech jedné ruky (stejně jako postavy, které příjdou o jednu ruku, nepočítaje hlavního hrdinu, který o ty svoje příjde hned několikrát), což je jen dobře. Namísto poskakování ve větvích bambusu se tak Man(ji) soustředí na osekávání a rozsekávání Rininých nepřátel a jde mu to vskutku skvěle. Pro někoho možná odstrašující délka filmu je ve skutečnosti tak akorát a těch 140 minut utekly jako krev (která ve filmu teče jako voda). Čili pokud máte chuť na nějakou tu hutnější japonskou řezničinou, doporučuji dát tomuhle snímku šanci a troufám si tvrdit, že nebudete litovat.

• 4.10.2017  21:59
    Handsome (2017)

"Zdravím Vás. V tomto filmu hraji vraha." Těmito slovy se ještě před úvodními titulky představí Steven Weber. A stejně tak, jako je bizarní tato úvodní scéna, tak jsou bizarní i většina postav a situací, se kterými se detektiv Handsome potkává. Od jeho parťačky, přes šéfovou až po novou sousedku a její dceru. Nejnormálnější je tady snad jen oběť a to nejspíš jen proto, že ji potkáme jen v jedné scéně. Jasně, film není dokonalý, má sem tam nějaké to hluché místo, ale celkově je příjemně absurdní a s pohodovým Jeffem Garlinem v hlavní roli (a a režisérskou seslí a scénáristickým stolem). A pokud se na film těšíte především kvůli Kaley Cuoco, budete mile překvapeni. Asi nejlepší role, v jaké jsem ji zatím viděl. Lehce nadsazené dada-čtyři.

• 29.4.2017  16:37

Rozhodně jeden z těch lepších filmů s Eddiem Murphym. And now, where is my Szechuan Sauce?

• 9.3.2017  00:38

Opět jeden z povedenějších dílů Godzillí série. Ta tentokráte čelí hned dvěma problémům - tělesné teplotě a Destoroyahovi. Ano, díky Oxygen destroyeru z prvního dílu se nám Godzilla trošku přehřívá a zároveň se na scéně objevuje živoucí ztělesnění Oxygen destroyeru - Destoroyah. Monstrum, které se na scéně objevuje jako mikrob, aby během filmu nejen dorostlo velikosti Godzilly, ale zároveň si prošlo i několika vývojovými fázemi. Tento díl Godzillí série hodně odkazuje na poůvodní snímek z roku 1954 ať už "flashbacky" tak i obsazením některých herců z původního filmu. Režisér Takao Okawa se k sérii s milovaným monstrem vrátil již po třetí. Jeho první setkání s Godzillou bylo v roce 1992 ve snímku Gojira tai Mosura / Godzilla vs. Mothra, poté o rok později ve snímku Gojira VS Mekagojira/ Godzilla vs. MechaGodzilla II a naposledy do série zavítal v roce 1999 se snímkem Gojira ni-sen mireniamu / Godzilla Millenium či Godzilla 2000. Godzillu si zahrál Kenpachirô Satsumam který do Godzillího světa patřil od roku 1971 až do roku 1995 (následuje výčet asi deseti filmů_________________________1971 - Hedorah ve filmu Gojira tai Hedorah / Godzilla vs. Hedorah, 1972 Gaigan ve filmu Chikyu kogeki meirei: Gojira tai Gaigan / Godzilla on Monster Island, 1973 opět Gaigan ve filmu Gojira tai Megaro / Godzilla vs. Megallon, 1984 poprvé jako samotná Gojira ve filmu Gojira / The Return of Godzilla, či Godzilla 1985, 1989 Gojira ve filmu Gojira tai Biorante / Godzilla vs. Biollante, 1991 Gojira ve filmu Gojira VS Kingugidora / Godzilla vs. King Ghidorah, 1992 Gojira ve filmu Gojira tai Mosura / Godzilla vs. Mothra, 1993 Gojira ve filmu Gojira VS Mekagojira / Godzilla vs. Mechagodzilla II, 1994 Gojira v kraťasu Kaijû puranetto: Gojira a také ve filmu Gojira VS Supesugojira / Godzilla vs. Space-Godzilla a naposledy v roce 1995 jako Gojira v tomto filmu, neboli Gojira VS Desutoroia / Godzilla vs Destoroyah__________________________a tady končí výčet filmů). Godzillu jr. si zahrál ´Hurricane Ryu´ Hariken, který se po boku Satsumamy (ne)objevil ve čtyřech filmech - 1991 jako King Gidorah, 1992 jako Batora, 1993 jako Bebigojira a nakonec v roce 1995 jako Gojira jr. Jak vidno i na roli, ve které nikdo neuvidí vaši tvář (či cokoliv jiného) lze postavit celkem slušnou kariéru :-)

• 8.3.2017  23:43

Godzilla v plné parádě tentokráte čelí svému mechanickému dvojníkovi, kterého neovládá nikdo jiný, než zlí mimozemštané z třetí planety od černé díry. Ano, je to tak hloupé, jak to zní, ale v rámci žánru to splňuje očekávání a v rámci série je to dokonce místy i překonává. Godzilla tentokráte nečelí mimozemskému nepříteli sama a na pomoc přispěchají hned dva monstrparťáci - Anguirus, který se s Godzillou utkal již v jejím druhém filmovém počinu, se příběhem jenom mihne, aby "pozdravil" fanoušky a King Caesar, který zde má svou premiéru. Režisér Fukuda, který měl na kontě již dva Godzillí filmy, se v tomto díle dostal pravděpodobně na vrchol své (minimálně Godzillí) kariéry. Samotnou Godzillu zde ztvárnil Isao Zushi, který si tuto roli posléze zopakoval v seriálu Ryusei Ningen Zon z roku 1973. Na režii seriálu se podílel otec Godzilly Iširó Honda a právě i režisér Mechagodzilly Fukuda. Isao Zushi se v seriálu střídal s dalším Godzillím představitelem Toru Kawai, který hrál slavné monstrum i v přímém pokračování Gojira tai Mekagojira s názvem Mekagojira no gyakushu / Terror of Mechagodzilla. Tento snímek byl zároveň posledním příspěvkem do série od otce Godzilly Iširó Hondy a posledním snímkem Godzillí éry zvané Showa (1954 - 74). Ano, Godzillích filmů je spousty a mají i své éry :-)

• 8.2.2017  23:24
    Pracka v láhvi (TV film) (1978)

"Zločinci mě poslali do lepší společnosti, kde jsem se naučila, že každý dostane jen to, co si urve. Za tuhle lekci vám děkuji."

• 8.1.2017  23:34

Film se původně jmenoval Locke aneb cesta tam. Potom přišel Jackson, cosi zapičoval a tak to pojmenovali jen Locke. P.S. Konec nekonec slibuje druhý díl s názvem Locke aneb cesta zpátky :-)

• 7.1.2017  22:32

Roger Corman vrací úder. V roce 1975 vypustil do světa snímek Death Race 2000 s Davidem Carradinem a Sly Stalonem, futuristickou šílenost, která dostála svému jménu. Od té doby uplynulo 42 let a vznikl poměrně zábavný remake s Jasonem Stathamem následovaný dvě předkračováními, kterému ale chyběla ta až psychedelická atmosféra originálu. Nu a tak se Roger na stará kolena (v dubnu mu bude 91 let) sebral a vyputil do světa remake v pravém slova smyslu. Nablýskanější, krvavější a možná ještě i šílenější (pokud to vůbec jde) Death Race 2050 nás opět přivádí do světa přelidněné, postapokalyptické Ameriky, která se nyní jmenuje United Corporation of Amerika, trpí nezaměstnaností ve výši 99,2% a lidi se baví každoročním sledováním národního masakru na čtyřech kolech. Spolu s ujetostí originálu se navratily i šíleně "futuristické" modely aut, Davida Carradina vystřídal Manu Bennett a přibylo krve a gore efektů. Některé scény a situace z originálu se opakují (vozíčkáři, přestylizovaní moderátoři, zrychlené záběry), jiné jsou nově přidané (A.B.E. roboauto, VR). Pokud se vám líbil originál (který dal vzniknout i úspěšné počítačové hře Carmageddon) jistě si zamilujete i Death Race 2050. P.S. Nepřekvapuje mě, že první hodnocení u filmu je odpad a druhé plná sazba, protože jak napsal Cervenak u originálu "Toto je film, ktorému dáte buď odpad alebo plný počet. Volím druhú možnosť." Protože thousand points.

• 3.1.2017  16:01
    Lucky Louie (TV seriál) (2006)

Louis C. K. jede. Nekorektní a vulgární humor, který nebere ohled na nikoho a "jde" přes mrtvoly, aby vám pořádně natrhl bránici. Plešatící otec Louie, jeho malá milá žena Kim a jejich občas milé, občas nesnesitelné ("She´s a fuckin asshole!") dítě Lucy. Taková je základní sestava rodinného sticomu, který ale není vhodný pro rodiny.

• 2.1.2017  14:26
    Prach a broky (amatérský film) (2015)

Česká amatérská Suicide Squad, která to americkému originálu natírá na celé čáře. Ano, herecké výkony jsou sice amatérské, ale bohatě to vynahrazuje scénář, kamera, hudba, choreografie... no prostě všechno ostatní. Je docela škoda, že podobné snímky u nás nevznikají častěji, ale snad se to do budoucna změní, protože je vidět, že když se chce, tak to jde.

• 11.12.2016  22:16
    47 róninů (2013)

Americký burgr s asijským mixem zeleniny. Ne moc, aby to pokazilo chuť, ale dost natolik, aby to běžnému konzumentovi připadalo dostatečně exotické. Kai Keanu Reevese je navzdory popisu a začátku filmu spíše postavou vedlejší a slouží spíše jako tichý společník hlavního hrdiny v podání Hirojuky Sanady. Navzdory do očí bijící bezkrevnosti akční scény slušně odsýpají a děj taky nepatří mezi nejblbější. Příjemná jednohubka na nedělní odpoledne.

• 5.12.2016  22:01

Mno, na to že jde o zakončení akční série postrádá Underworld dvě zásadní věci - akci a zakončení. A to by ani tak nebyo to nejhorší, ale film působí spíše jako dražší pilot k nerealizovanému seriálu, akce (když už na ni dojde) je nepřehledná, triky (ozvláště proměna lykaů) laciné. Nejzábavnější na celém filmu tak bylo poznávání Pražských lokací.

• 29.2.2016  18:07
    Spotlight (2015)

Tak teď už toho Oscara chápu...

• 8.2.2016  11:45
    Supergirl (TV seriál) (2015)

Příjemné doplnění seriálového DC universa s (božskou) Calistou Flockhart.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13