Max Payne (2008)

Max Payne má, stejně jako Hitman, Olgu Kurylenko a jeden zásadní problém - očekávání a srovnávání. Hru znám jen letmo, takže jsem se na film díval jako deska nepopsaná a zdější hodnocení se mi zdá VELMI podhodnocené (dvě hvězdy ještě chápu, ale kdo dal odpad, tak asi ještě neviděl odpad). U zfilmovaných her to začíná být pravidlem (viz Tomb Raider, Resident Evil atd.) Tak čím to bude, jsou ty filmy vážně tak špatné, nebo mají diváci moc velká očekávání, nebo jsou akční hry prostě už z podstaty špatnou předlohou? K filmu - vizuálně skvělé (zdravím všechny CGI hatery), hudba je taky vynikající. Casting kulhá, Mark ani Mila nejsou prostě dost drsní a vůbec - koho napadlo dát té puberťačce do ruky samopal? No a hiphoper Ludacris jako seriozní noirový detektiv? Asi ne člověče... Scénář je vskutku plitký a film pomalejší, ale stejně mě vždycky pobaví zdejší komentáře ve stylu: "Ten scénář byl trapnej, mělo se tam víc střílet!" Za mě to spíše mohlo být noirovější, víc ve stylu Payback (1999).

Muž se železnou maskou (1998)

Mám dojem, že většina negativních hodnocení zde vyplývá z odporu vůči mladému DiCapriovi. Ano, po věcné stránce je to blbost, ano scénář je hrozný, ale pokud máte rádi tři mušketýry a nepřemýšlíte nad tím filmem, tak se na to prostě kouká dobře. Je to zkrátka ve stylu romantismu - nelogický, naivní, hrdinský, patos. Žádná perla ale ne horší než průměr.

Podfukáři (2013)

Dát tomuto filmu dvě a míň hvězdiček svědčí o stejném nepochopení, kterého se dopustil ten kdo do "hlavní role" či na první místo v titulcích dal Eisenberga a Freemana. Hlavní hvězdou tohoto filmu je jednoznačně Mark Ruffalo (jak co počtu minut na scéně, tak do významu jeho role) a odvedl vynikající práci. Film sám o sobě je vynikající, nebýt trochu stupidního konce, zasloužil by si 5 hvězd, uznávám ale, že ve srovnání s Dokonalým trikem, nebo Iluzionistou nemá to kouzlo (ha ha ha). S výjimkou Zuckerberga (pardon Eisenberga) který buď neumí hrát nebo se snažil být tak protivnou postavou, že se mu to povedlo, oceňuju obzvlášť herecké obsazení. Freeman (a že sem ho měl dřív rád) už se mi sice dost omrzel, chválím však, že se někdo pokusil trochu, aspoň trochu, obměnit jeho typické klišé "ten dobrý mudrc, co svým charismatickým hlasem trousí jedno moudro za druhým", to samé platí o Caineovi, který se konečně odpoutal od hodného strýčka Alfréda. Harrelson jako obvykle perlil a bylo také fajn vidět znovu Šošanu (pardon Melanie Laurent). Nemůžu si pomoct, zdější rozhořčené komentáře opravdu nedávají smysl. Překombinované? Ve srovnání s Dannyho Parťáky vůbec. CGI? No a co v roce 2013??? Že je to akčňák? Jedna bojová scéna FBI vs. kouzelník/cirkusák (mimochodem skoro zajímavější než Bourne) a jedna honička v autech, po dlouhé době konečně natočená přehledně. Toť vše a dá se to přežít. Že to nedává logiku? No řeknu ti tajemství: je to jen film! Film je umění, to nemusí vždycky dávat logiku. Scénáristi si aspoň nepomáhají žádnou duchařinou což je v podobných filmech světlá výjimka (viz již zmíněný DT a Iluzionista). Ano, konec se snažili udělat tak překvapivý až to bylo trapné, ale to je jediné minus tohoto filmu.

Skyfall (2012)

Pro mě není lepší než Casino Royale, nicméně je určitě jedna z lepších - rozhodně stojí za vidění. Bondovka je to však už jen díky postavám. Bondgirl je ze hry už v první třetině filmu, padouch nemá žádný plán na zničení světa a nemá ani žádnou hi-tech jeskyni kterou by Bond zničil. Vadí to? Jak komu. Tak jak tak - technicky perfektní (opět mě uchvátily původní titulky se skvělou písní od Adele), obsahově trochu neočekávané, což místy potěší, místy zklame.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Technicky perfektní ale ten obsah... Tak nevím Ridley, buď z toho udělej agitační video se vším všudy, nebo z toho vypusť ty sentimentální kecy o hrdinech a poukaž natvrdo na absurditu a stupiditu celé té akce, protože tenhle schizofrenní mix mě akorát nutí bušit hlavou do zdi. Zachraňtě vojína Ryana je v podstatě stejný, ale tisíckrát lépe uchopený film.