Ca$h (2010)

Tak u tohoto filmu kde se příběh točí okolo jedné obyčejné dvojice,která náhodou přišla k balíku peněz z bankovní loupeže a následně je chce bratr toho zločince se mi otevírala kudla v kapse,protože to jak Sean Bean zametá s touto dvojicí bych dlouho nevydržel a mít na dosah šest set tisíc dolarů tak ho majznu první fošnou a jdu,ale to by pak zřejmě bylo o půl stopáže méně.Takže za mě celkově 65% a tři hvězdy.P.S. kéž by se tohle jednou stalo mě....

Kdo věří na lásku (2014)

Trochu netradičně pojatý romantický film,který si ze sebe umí na rozdíl od jiných udělat legraci.Za mě celkově 60 % a tři hvězdy.

Co ty jsi za číslo? (2011)

Spíš podprůměrná romantická komedie o "strašně závažných problémech " s hledáním té pravé lásky,protože jinak by si ústřední hrdinka připadala jako děvka kdyby v jejím věku měla přes 20 chlapů v posteli.No lepší by bylo tohle netočit.Za mě 40% a dvě hvězdy.

Maggie (2015)

Tak je tu konečně nový docela (alespoň pro mě) očekávaný film s Arnoldem Schwarzeneggerem.Film ,který byl proklamován jako jeden z těch snímku kde Arnie opravdu ukáže svůj herecký um a místo kaluží krve nás zde mělo čekat drama ze světa dnes již tak moderního tématu -postapokalyptický svět kde se lidi nakazily nějakým neznámým virusem a pomalu se z nich stávají stvoření známe jako zombie.Toť k hlavnímu poselství a teď přejdu k tomu jak to na mě ve výsledku působilo a jestli se naplnilo moje očekávání.Příběh nás zavede do malého města někde na americkém venkově kde se seznamuje s Wadem a jeho rodinou,manželkou .dvěma dětmi a další dceři ,kterou má Wade s bývalou manželkou ,která zahynula.Problém je v tom,že v tomto nevlídném světe je právě Maggie na útěku z domu a Wade se jí vydává hledat,aby zabránil nejhoršímu a to jejímu nakažení zmíněným virem,ale jelikož jí našel pozdě tak Maggie má zranění na ruce způsobené pravě oněmi zombie a tak bere svou dceru do nemocnice kde se podrobí vyšetření a Wade se musí rozhodnout jestli veme Maggie domů a nebo jí pošle do tzv. karantény kde se shromažďují všichni lidé co jsou nakažení a postupně tam umírají a to ne zrovna v dobrých podmínkách.Wade se rozhodne,že svou dceru bude bránit stůj co stůj hlavně před místní polici ,která má za úkol nakažené lidi odvézt právě do oblasti karantény,aby neohrozily místní obyvatelstvo.V průběhu filmu sledujeme postupný vývoj nakažení a související strach Wadeovi manželky ,která už předtím radši odvezla první dvě děti do bezpečí a žádá Wade ,aby to s Maggie vyřešil a odvezl jí do karantény,ale on je se nedá a po ztrátě první manželky nechce tak lehce tratit i svou prvorozenou dceru.Jak to celé dopadne vám neprozradím,ale i když mě konec nejdříve mírně zklamal tak po zamyšlení mi zapadl do celého kontextu filmu vcelku dobře.Co se týče zmiňovaného hereckého výkonu Arnieho tak vám mohu v klidu říct,že Arnie umí a není mu problém uvěřit emoce a zvlášť jeho slzy kdy vidí jak se jeho dcera mění v mostrum je opravdu nepřehrávaná a pro mě příjemná vsuvka mezi jeho role kde bije jednoho protivníka za druhým.Co se týče příběhu tak ten se mi zamlouval jelikož mam rád tyhle filmy kde na zemi už nejsou pomalu lidé a navíc tato podoba zombie filmu je zajímá v tom,že zde nejsou vyobrazeny opuštěná města a hory útočících zombie,ale příběh jedné rodiny,otce ,který se musí vyrovnat ze ztrátou svoji dcery.Takže pocuď jsem opravdu spokojen a kdybych měl vyjmenovat zápory tak pro někoho to bude možná hodně pomalé tempo,ale to si myslím,že je opravdu schválně a pak i pro mě docela horší kamera,která se místy docela klepe a některé záběry jsou brány ze zvláštních a nezvyklých úhlu.Když to tedy shrnu tak jsem nejdříve chtěl dát menší hodnocení,ale co jsem si závěr filmu zasadil do celkového vyznění tak celkově za mě 70 % a čtyři hvězdy.

Fotograf (2015)

Roden Saudka zahrál dobře,ale jinak my to přišlo divné sestříhané a celkově to působilo takové nesourodé a když k tomu vezmu můj názor na to,že fotografy nepovažuji za nějaké umělce tak nebýt Rodena tak je to film ,který je spíš dobrý jako ukázka a přehlídka nahých kyprých žen.Za mě tedy celkově 50 % a tři hvězdy.

V hledáčku střelce (2014)

Celý film jsem čekal ,že z toho bude něco víc než jen klasické sledování mocného nebo spíš prachatého Michaela jak se snaží na odlehlé poušti uhnat k smrti mladíka Jeremyho.Čekal jsem,že to bude mít nějaký zvrat a ,že to přece nebude jen o tom jak pan podnikatel omylem zabije místního člověka a aby mu to prošlo tak se dohodne s mladíkem na peněžitě odměně za mlčení,ale ten samý hoch si to rozmyslí a tím roztočí neustále popocházení na poušti a zároveň tím spustí plno pro mě nelogických situací.Nerad ti to Michaela dělám,ale chtě nechtě tento film u mě nemá na víc než celkově 45 % a dvě hvězdy.

Jupiter vychází (2015)

Dobrý nápad,dobrá vizuální stránka,dobrá myšlenka na nové sci-fi a tím třeba i nějakou sérii,ale hrozně neuvěřitelné výkony hlavně od Mily Kunis a to film v mých očích hodně srazilo.Takže za mě celkově 40 % a dvě hvězdy.

Všechno musí pryč (2010)

Tak pokud od tohoto snímku čeká kvůli účasti Willa Ferrella nějakou zábavu i sebemenší tak bude hodně zklamán a rozhodně to nedoporučuji lidem s depresemi (vím o čem mluvím) ,protože snímek o tom,jak člověk vše ztratí a zároveň zde není ukázáno jako v jiných podobně laděných filmech jeho cesta zpět na horu není zrovna dobrá na dobré myšlenky.Takže za mě 50 % a tři hvězdy.

Transsibiřský expres (2008)

Tak od tohoto filmu jsem čekal buď nějaké psychologické drama či nějakou vyvražďovačku,ale ani jedno se nekonalo,pouze je to příběh o tom jak se jeden pár zaplete do pašování drog,toť vše.Co se týče hereckých výkonů tak ,že by vám něco utkvělo v paměti tak to si nemyslím.Jediné pozitivum je klasicky dobrý Ben Kingsley a sympaťák Woody ,kvůli kterému jsem to chtěl vidět.Za mě celkově 60 % a tři hvězdy.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Tak jsem navštívil projekci ČSFD a shrnu vám moje dojmy z tohoto filmu.Tak za prvé jako vždy u hodnocení comicsových adaptací upozorňuji,že opravdu nejsem fanda tohoto žánru a nějak už se neumím vcítit do roli dítěte ve mě ,kterému by si to možná líbilo a v takových 10-12 letech bych na to zřejmě koukal z otevřenou pusou,ale jelikož už jsem viděl hodně filmu tak z toho mam úplně jiné pocity.Oproti prvnímu dílu v mých očích nastal pokrok v tom smyslu,že dvojka působí temněji a hlavně zmizel aspekt záporáka v podobě nějakého polohada s vesmíru...,ale naši nebo lépe řečeno vaši :-) hrdinové zde bojují s vlastním výmyslem a to umělou inteligenci,kterou chtěl Tony Stark vytvořit na ochranu lidstva,ale tato forma života si to jaksi vyložila po svém a jako ochranu lidstva a nastolení míru na planetě chce celé lidstvo vyhladit a dát šanci ,aby se lidé poučily a vyvinuli dál (což má moje sympatie) a tak nastává v partě avengers pnutí kvůli tomu co Iron man způsobil,ale na druhou stranu se snaží stmelit a bojovat proti tomuto nepříteli,který je silnější něž cokoli předtím společně.Navíc zde máme nové postavy oproti prvnímu dílu a to například dvojčata Pietro Maximoff- strašně rychlý běžec a jeho dvojče Scarlet Witch-která se vám umí vloudit do mysl a pořádně s vámi zamávat kromě jiných vlastností jako je např. čarování.Dále je tu postava androida Visiona,který byl původně stvořen Ultronem jako jeho lidská podoba ,která měla zničit avnegers,ale tento pokud se mu vymkl z rukou a rakve,kde se tvořil Vision se chopili právě avengers a nahráli do něj valstní program a tím se pak Vision přidal na jejich stranu a stranu a stal se též avengerem.V tomto filmu je vše větší ,nablýskanější,velkolepější a všeobecně je všeho víc.Takže zde máme souboje Hulk vs Iron man,Ultron proti všem atd.Jelikož nemám ani k jedné postavě nějak kladný vztah tak mi spíš vadila tato snaha mít vše pompéznější a některé scény mi přišly spíš směšné a zbytečné tlačení scén,které mají být rádoby vtipné mi vadilo.Jsem zastánce toho,že to mají být temné filmy v duchu Batmana s Balem,ale toto je holt pro jiné publikum a jelikož se diváci na projekci vesměs bavili a smáli tak se jim to zjevně líbilo (jinak dobrý byl chlápek vedle mě,který skoro celý film prospal :-) a nebo dvojice ve třetí řadě na sedadlech pro dva,který byli evidentně fandy tohoto žánru-slečna tričko s postavičkami marvel a chlapec tričko s Captainem Americou...:-))) ).když to shrnu tak druhý díl se mi líbil víc než první,kterému jsem dal tři hvězdy,ale jak říkám jelikož nejsem fanda žánru a už vůbec ne žádné postavy spíš mi některé vadí (jako Iron Man,který v podání Roberta Downeyho je strašně namyšlený a chápu ,že je to asi záměr,ale mě tenhle herec opravdu sympatický není a vidím na něm jen ty prachy a nic víc) tak to asi nemohu plně ocenit a pak to na mě působí strašně uměle,na efekt a celkově je to takové no prostě opravdu umělé,ale když je taková dnešní doba tak se pak nemohu divit,že....Takže za mě celkově 70 % a těsně čtyři hvězdy.