A čo láska? (1981) (TV film)

Veľmi naivný, až nejasný príbeh. Na Petra Kováčika, ktorý napísal niečo tak úžasné a silné ako je krčma pod zeleným stromom, je to veľmi slabé, ťažko by som mohol dať viac ako 3 hviezdy. Herci sa veľmi snažia, ale dej fakt o ničom.

After: Polibek (2019)

Ďalší veľmi krásny, romantický teenagerský film, ktorý sa naozaj vydaril. Nejedná sa o žiadnu lacnú tuctovú americkú klasickú romantiku, bolo to predsa len čímsi iné. Príjemná, krásna herečka, dobrá hudba, celkový dojem rozhodne 5 hviezd, nech hodnotí kto chce ako chce, mne sa to veľmi páčilo.

Amok (1977) (TV film)

Vynikajúci dej, skvelí herci ku tomu super hudba, ktorá dopĺňala napätie = skvelý umelecký zážitok.

... a narodí sa mesto (1979) (TV film)

Veľmi vzácny, významný a citlivo spracovaný dokument o výstavbe panelového sídliska. V dokumente sa prelína nedávna minulosť so súčasnosťou. Ku príkladu treba uviesť záber z krčmy, ľudia veselo popíjajú, do toho strih ako krčma vyletí do vzduchu... geniálne, vznešené, brilantné a velkolepé.... také aké sú všetky Ivaškove umelecké diela. Tento dokument ani trochu nevybočuje z Ivaškovej geniality a vnímavosti. Dokonale a zaujímavo, dokonca bez slov nás prevedie zákulisím a priebehom výstavby.

Astral (1989) (TV film)

Hoci nie som nejakým veľkým milovníkom sci-fi žánru, táto televízna inscenácia ma dostala. Veľmi zaujímavý a pútavý príbeh, ktorý ma hneď zo začiatku zaujal. Začnem postupne, nie je jedinej veci, ktorá sa mi na filme nepáčila. Vynikajúca scéna, ateliéry, kulisy a všetko s tým spojené. Veľmi pôsobivé zobrazovanie minulosti. Dokonalý strih, ba aj kostýmy. Výborný výber hercov, v úlohe astral si dokážem predstaviť možno ešte Ingrid Timkovú, tieto dve herečky majú v sebe niečo veľmi zvláštne, ale pútavé. Potešilo ma veľmi aj to, že vo filme účinkoval aj Štefan Kvietik, ktorý tomu dodal ešte viac umeleckosti a presvedčivosti - uveril som mu každé slovo. Výborným nápadom bolo aj doplnenie dialógov a myšlienok do filmu. V neposlednom rade chcem pochváliť Františka Gomolčáka za skvelý výber hudby. Gábor Presser a jeho album Electromantic sa radia naozaj ku veľkým klenotom a osobne si myslím, že výber hudby tvorí možno až 60 percent celkového dojmu z filmu. Na záver čo dodať, bravo bravo bravo. Pán režisér Opálený to zvládol na výbornú. Keď som zapisoval tento film na csfd databázu, dozvedel som sa len o smutnej veci, že film nie je technicky spôsobilý na jeho zreprízovanie. O čo viac ma potešilo, keď som zazrel v televíznom programe jeho zaradenie do vysielania. Chcem sa poďakovať predovšetkým aj dramaturgii Trojky, technikom, ktorí snímok zdigitalizovali a zrejme ho aj upravili alebo opravíi. Taktiež nezabúdajme ani na skvelú osobu z košického archívu, ktorá je vždy veľmi ochotná s čímkoľvek pomôcť a bez ktorej by sme pravdepodobne o tomto skvoste ani nevedeli a možno by sa ani neodvysielal, ale to je už iná téma. Jedno obrovské ĎAKUJEM RTVS!!

Balada o doktorovi Husákovi (1995) (TV film)

Fantastický, geniálny, famózny herecký výkon Vladimíra Jedľovského v tomto pomerne neznámom televíznom snímku. Andrej Ferko si dal veľmi záležať na dokonalom scenári. Do toho celého vhodne doplnená hudba, ktorá tomu dodala správnu atmosféru. Hoci sa do tej doby, ako to bolo, moc nevyznám, táto monodráma ma uchvátila na toľko, že počas celej doby som so zatajeným dychom sledoval, počúval a snažil sa v tom nájsť súvislosti.

Balada o dome a chodcovi (1983) (TV film)

Tak mne osobne sa tento film celkom páčil. Bolo to zaujímavé, samozrejme príbeh nech v tom nikto nehľadá žiadny. Páčili sa mi rôzne myšlienkové pochody vo filme ako aj samotní herci. Uznám, tento film nie je pre každého. Preto rád zbieram všetky slovenské filmy. Vždy sa nájde niekto, komu sa ten daný film zapáči, hoci niekedy, ako v tomto prípade tých ľudí nemusí byť mnoho. Možno by sa tento film hodil skôr, ako rozhlasové spracovanie - rozhlasová hra a práve preto má také nízke hodnotenie. Každopádne som veľmi rád, že som toto televízne dielko mohol zhliadnuť a mať ho vo svojej filmovej zbierke.

Balada o vkladnej knižke (1985) (TV film)

Výborne spracované dielo Jána Johanidesa. Vynikajúce herecké obsadenie. Celkový dojem na výbornú. Hoci som knižku nečítal, veľmi sa mi to páčilo.

Barbora (1982) (TV film)

Veľmi zaujímave stvárnenie a prevedenie Barčovej poviedky do televíznej adaptácie. Vynikajúce herecké obsadenie, v ktorom zahviezdila najmä Hana Grissová. Zaujal ma aj zaujímavý príbeh a dej. Čo ma na tomto filme veľmi potešilo a upútalo bolo to, že si tu zahrala aj vynikajúca herečka Elena Volková, ktorú poznám predovšetkým z košických rozhlasových hier. Mrzí ma, že nedostala viac výrazných filmových úloh. Jej krásny hlboký hlas som hneď spoznal. Hneď niekoľko krátkych viet, ktoré povedala. Odporúčam reprízovať, darmo televízne filmy z košíc sú pre nás všetkých stále veľkým otáznikom a neznámou.

Belisa (1990) (TV film)

Vynikajúce!!!! Rozhodne najerotickejší slovenský televízny film, aký som kedy mal možnosť zhliadnuť. Samozrejme, Lorcova genialita sa nezaprie. Michaela Čobejová, zvodná, vyzývavá a pôvabná zároveň. Tá jej erptičnosť s akou sa pohrávala so Štefanom Kvietikom, bola proste úžasná. Pevne verím a dúfam, že sa toto ešte niekedy dostane na obrazovky. Vzhľadom k niekoľkým nahým scénam je to možné zaradiť len v nočných hodinách, ale snáď sa aj to niekedy podarí!! Rozhodne odporúčam zhliadnuť a pozrieť, kto má rád erotičnosť a romantiku!!!!!