Ospalá díra (1999)

"Odjíždíme!" "Co se stalo?" "ODJÍŽDÍME!!!" Výtečný film, který mohou považovat za horor pouze slabší nátury, nebo menší jedinci. :) (nic ve zlém) Nicméně, to nic nemění na jeho kvalitě. Skvělý Burton, Skvělý Depp, Skvělá Ricci, Walken, Richardson... To všechno (nebo ti všichni?) dělá z tohoto snímku perfektní celovečerák, u kterého vám nebude vadit druhé, ani třetí, ba i čtvrté zhlédnutí. :)

Pes baskervillský (1988) (TV film)

Připouštím, tohle je asi nejslabší Pes Baskervillský, jakého jsem viděla (nejslabší neznamená špatný). Nicméně I tak mu dám tři hvězdičky za... Já vlastně ani nevím za co, snad možná, že tam hraje pořád starý dobrý Jeremy Brett. Ruská verze je ovšem povedenější.

S čerty nejsou žerty (1984)

Moje nejmilejší česká pohádka, nevím proč, ale líbí se mi mnohem více, než Tři oříšky pro popelku, která je, mimochodem, také moc vydařená. :)

RRRrrrr !!! (2004)

Nerozumím nízkému hodnocení... Dobrá, přiznávám, že je to naprostá hloupost a s příběhem to bude podobné, ale to je na tom krásné! :) Je to tu od toho, aby se člověk pobavil a ne se díval na detaily. S kamarády se na to díváme o prázdninách vždycky a vždycky se smějeme jako pitomci. :D Třeba ten začátek: Pro Američany je to pouhá průzkumná akce. Pro členy Viet - Congu znamená kóta 937 strategický bod. Tucet vojáků sto první divize - úplných nováčků - Má zvládnou tuto rutiní akci za dvě hodiny, Vietnamci se brání celých devět dnů... Tento film však nevypráví jejich příběh. :DDD

Vražda na úrovni (1979)

Kdybych na tomhle filmu byla někde v kině, prostě bych se na konci zvedla a neteatrálně začala tleskat nadšením, protože aby měl snímek ve svém názvu slovo "na úrovni" a přitom tu úroveň dokázal dodržet se nepodaří pokaždé. Jednoznačně nejlepší detektivní celovečerák, který zaujme, napne vás a dokonce i dojme svým jedinečně sladkým Holmesem, jež se jako jeden z mála mužů své vrstvy chová k podřadným holkám z ulice roztomile gentlemansky... A jako správný gentleman se jednou z nich nechá i rozplakat, aby se neřeklo. :)

Kolja (1996)

Tohle je jeden z těch filmů, na které se nezapomíná. Naprosto úžasné a srdceryvné! Málokdo se u nás ubránil slzám. :)

Mistr mezi vyděrači (1992) (TV film)

No né, pan Holmes umí balit holky... :D A ten blázen toho vůbec nevyužívá! Kdyby chtěl, (Jak ve filmech tak v knihách) měl by na každém prstu deset holek, (Má na to vzhled i povahu a jak říká Watson: "Můj přítel měl nedocenitelnou schopnost vloudit se do přízně žen, kdykoli se mu zachtělo.") ale on ne, postaví si hlavu s tím, že ženami opovrhuje a tím to končí. Ta líbací scéna mne dostala, vejrala jsem na ty dva, jako koza na nová vrata. :)) Nicméně, jak už tady hodně lidí psalo: Tento film byl velmi zvláštní. Všechny ostatní díly z Brettem jsou O.K. jenže toto... Vážně, jiné slovo než zvláštní se použít nedá. Pan Holmes je celou dobu nasranej, jako kdyby mu uletěly včely. Na ubohou paní Hudsonovou řve. (ta dobrá žena si to fakt nezaslouží)! S klienty nemá špetku soucitu či trpělivosti a často jsem měla dojem, že by nejradši vyšel ven a s děsivým úšklebkem lehce naznačující psychopatický úsměv zmlátil nejbližšího chodce... Jestli je to muž, žena, dítě nebo snad pes by mu bylo celkem jedno.