Stvořitel (2023)

District 9 (2009) Chappie (2015) spominate si na tie filmy? uz vtedy bola pouzita technologia ako tu. ze nevidite efekty, ale iba realitu. akoby ziadne cgi, ziadne digi triky. stvoritel je dokonaly v trikoch . neda sa tu hodnotit samostatne technicke prevedenie, takze davam za 5*.  dej a niektore situacie a sceny ( nie ale tak casto ) su az nielen nezmyselne ale amaterske, s tym rataj. ale film ma  vyssiu trikovu uroven ako avatar!!!!

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

no , ok. namet je genialny. hruby scenar je fakt na poctu. postprodukcia a technicky spracovane ako top hollywood movie.  ale zhruba od polovice 2. serie tie primitivne emocionalne ohnostroje, tie nezmyselne hystericko citove explozie su neznesitelne. trvaju vzdy asi 2min a bol som nuteny ich vzdy pretocit. proste pre tych najednoduchsich divakov...ok, tych 70%. beriem. ale keby sa urobil zostrih bez toho, a bez logickych absurdit ,kvoli ktorym to vypol kazdy policajt a ekonom, bol by to serial na urovni game of thrones. >>>SPOILER>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>to ze , zabili nairobi bola tiez amaterska chyba. a zaroven  na ten odporny ksicht komisarky sa musis pozerat dokonca.

Vis a vis (Antena 3 / Fox verze) (2015) (seriál)

3 serie boli ok. dokonca prve 2 velmi. prekvapilo. musis ale od zaciatku prehltnut  obcasne udalosti ,ktore su mimo reality a mimo pravnej, policajnej logiky. na den ta donutia vypnut to:)) ale potom to zase zapnes;). no a medzi 3. a 4. seriou to zacne ist do sraciek. vlastne som nevidel iny pocit, kde to zacne seriozne a skonci uplne surealne. od 4.serie je to cista nepodarena tarantinovka.dej je uplne  nezmyselny, mimo, ako keby ho pisal pan zhuleny. no stale su tam iste 2min sekvencie , ktore stoja za to. uplny zaver.. poslednych 6min 5tky,  kt. je uvedena pod nazvom hotel oaza, je uzasny. to ano, na ten nezabudnes.

Království nebeské (2005)

film prevereny casom. uzasna hudba. cim viac krat si ho pozriete, tym viac vas fascinuje. a to je extra. takuto schopnost ,uz dnes filmy nemaju

Prokurátorka - Episode 1 (2023) (epizoda) odpad!

uplne absurdny scenar pre toho krpca , taki nemaju sajnu , ALE!  jemu dali do huby slova dospeleho. vaculik, uplne ho reziser zneuzil, amaterska praca. a kto by chcel obtlstnutu maurery?? vaculik ???? boze... to su loosri ti dnesni kvazi reziseri a scenaristi.  ale kamera a strih a hudba,  na jednotku.

Psanci: Ve smrtelné pasti (2023)

nie nie. prva dve diely ok, toto uz bolo medzi nepodarenou komediou a amaterskou kriminalkou k tomu 100x okopirovanou. hlavna postava ale ok.

BlackBerry (2023)

dost ma prekvapilo , ake to ma hodnotenie, kedze ide film pre odbornikov, pripadne pre používateľov  blackberry. postprodukcia je horsia ( skoda ze je nerobili teamy z filmu kingsman;)) inak je to vyborne. ja som pouzival vzdy palm, bol lepsi ako bb aj ako iphone.  to ze sa bb tak dlho drzalo svojich retardovanych serverov, ked palm to hned pochopil zacal využívať  data internetu.  mimochodom , film o palm by bol ovela zaujimavejsi a blackbery malo byt v nom iba ta epizodka ako tu palm:)

Tři vteřiny (2019)

na jedno pozretie, skvele. malo takto spracovanych filmov