Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

vyborny film. neuveritelny scenar. vsetky filmy z vazenskeho prostedia, sa mu budu asi navdzy uz len priblizovat.

Tenkrát v Americe (1984)

C'era una volta il West, Giů la testa, Once Upon a Time in America. a trilogia je uzavreta. niekedy sa tato velkolepa trojica filmov uvadza pod nazvami: vtedy na zapade, v revolucii , v amerike. Once Upon a Time in America, film s uzasnou atmosferou. velke dielo. nema sice uz na vtedy na zapade, ale je to tiez o niecom inom. skoda umriet, kym neuvidite tuto trilogou :)

Kapsy plné dynamitu (1971)

tento film je o individualite. ak niekto neohodnoti na 5 hviezd - vtedy na zapade - , viem, ze nerozumie filmu a hudbe. o tomto filme by som to nenapisal, len viem, ze film vo mne zanechal skvely zazitok, nieco specialne co mi filmy nedavaju. moja velka sympatia k tomuto filmu! a opat...50% je hudba.

Tenkrát na Západě (1968)

vo svojom case to predbehlo vsetky westerny a kvalitu kamery, a doteraz to ziaden western nedobehl. a vsetky ceny hudbu by to malo mat

Mamma Mia! (2008)

vela radosti a zabavy mi to dalo. 5 hviezd za muzikal, nie za film.

Vetřelec (1979)

tazko uverit, ze film je z roku 1979. vacsina dnesnych horrov je stale oproti tomu brak. a to aj po trikovej stranke.

Forrest Gump (1994)

natocili to fakt amici? nieco s najlepsou kamerou a vypravou a scenarom a cele premakane. akoby sa mi nechcelo verit , ze taku hlbku vedia americania dostat do filmu. akoby na tom zapracovalo aj studio gaumont.

Leon (1994)

nad tymto filmom sa vznasa zvlastne caro, ktore som uz inde nenasiel. a nataliee portman uz taka nikdy nebude ako tu:)

Akumulátor 1 (1994)

film ktory mi nedovoli, aby som na neho zabudol. v roku kedy vznikol bol naozaj spica, a konkurencia mu casom neubera na napaditosti.

Poslední Mohykán (1992)

vyborna kamera, charyzma hercov, vsetko prepojene hudbou hodnou oscara. putavy dej az do konca

Časové pásmo bylo změněno