Aaron Stone (2009) (seriál)

Znova excelentný bluf. Nehovorím , že neboli aj horšie , ale to je asi jediné , čo seriál drží na tej jednej hviezdičke. Strašne mi vadí neoriginalita a nahranosť celého seriálu , doporučujem skúsiť suseda alebo susedku odvedľa , či tiež nie je tajný agent.

Agatha Christie's Poirot - Sloni mají paměť (2013) (epizoda)

Vtiera sa napísať, že zápletka knihy Slony majú pamäť a jej postupné uvoľňovanie je jednou z tých najmenej podarených. Vcelku je to tak - tam, kde si režiséri nevystačili s príbehom, vtisli filmu neopakovateľnú atmosféru - napr. Videla som vraždu - danú najmä samotnou predlohou. Až na samom záveri je to stará dobrá Christie. Treba však upozorniť diváka, že ostatné filmy z najnovšej série na tom so zápletkami nebudú zrejme o nič lepšie - Veľká štvorka v štýle špionážnych eskapád, nezáživné Herkulovské úlohy... Istú nádej ponúkajú Dead Man s Folly a záverečná Opona - ani jednu z týchto dvoch som nečítal, aj tak však tvrdím, že v tomto ohľade je perspektívnejšia séria Marple - Karibské tajomstvo a Nekonečná noc by mali stáť za to. Stricklandove Slony ovplývajú podareným vizuálom - kameraman nezostal svojmu šéfovi ničoho dlužen - a stavia na príbehu okolo dvoch silných hereckých osobností poirotovskej ságy - Zoe Wanamaker v úvode nahrádza Poirota, postupne sa však nenápadne deje opak. V úvode nás teda sprevádza istá strnulosť, súvisiaca s dvomi rôznymi zápletkami - čím viac sa jednotlivé dejové línie zbližujú, tým lepšie, príbeh dostáva hlbšie kontúry a herecké umenie Davida Sucheta graduje. Keby bolo podobne zaujímavo spracované napr. Tretie dievča, naváhal by som so štvorkou a možno by ma aj svrbel prst na plné hodnotenie. Takto ide o lepší priemer.

Agatha Christie's Poirot - Smrt na mysu (1990) (epizoda)

Dom na myse začína ako nenápadný film, ale jedinečné rozuzlenie nakoniec mení dojem k lepšiemu. Okrem toho je pekné vidieť celú squadru Poirot-Hastings-Japp-Lemonová aj vo filme.

Agatha Christie's Poirot - Temný cypřiš (2003) (epizoda)

Rozhodne jeden z tých slabších dielov. Zaujímavý pohľad na tri hlavné postavy, ale inak pomalé tempo, ktoré sa zlomí až v závere.

Agent bez minulosti (2002)

Očakával som podobnú záležitosť ako Mission Impossible, ale šeredne som sa zmýlil. Hoci Ethan Hunt a jeho dubajské dobrodružstvo neboli zlí, na atmosféru Agenta bez minulosti to skrátka nemá. TENTO film je dedičom žánru inteligentného špionážneho trileru - napr. Frankenheimerov Ronin - a preberá z neho notnú časť skvelej atmosféry. Leví podiel má na tom scenár Tonyho Gilroya, netreba však opomenúť aj vynikajúca hudbu Johna Powella a skvelú pohyblivú kameru Olivera Wooda. Nad vyznením filmu drží ruku vynaliezavý Doug Liman, ktorý sa vyzná nielen v akčných scénach - automobilová naháňačka v Paríži bola perfektná - ale vie si svoj film podržať v tej znepokujujúco paranoidnej polohe. K tomu mu, samozrejme, dopomáhajú herci - a hoci som nikdy nebol fanúšikom Matta Damona, tu hral fantasticky a množstvo hlavne akčných sekvencií je hodných zapamätania. Minimálne vyrovnaný výkon podávajú Franka Potente a Julia Stiles - odtažitá príťažlivosť tej druhej bola len málokedy využitá tak rafinovane. A čo dodať, Chris Cooper je záporák ako vyšitý. Vynikajúci triler, v rámci žánru zrejme len ťažko prekonateľný. O to viac sa teším na Greengrassove pokračovania.

Agenti dementi (2003) odpad!

Fuj , už nikdy viac. Poškodzuje mozog a ničí zdravý zmysel pre humor.

Agenti dementi 2 (2008) odpad!

Fujha , už sú tu zas. To je hrôza a des , taký koncentrát odpadu možno nájsť len v Epic movie , čo tu. Dobré- absolútne nič.