Vetřelec vs. Predátor (2004)

Paul W.S. Anderson je zvláštny režisér. Dokáže natočiť zábavný film ktorý nie je vyslovený popcorňák ale do žiadneho nedokáže vtlačiť atmosféru daného námetu dostatočnou dávkou. Ja ako fanda Aliena aj Predatora som sa tešil ako malé decko, ale výsledok ma tak nejak neukojil dostatočne. Film je zábavný ale úplne bez duše( ako už všetky jeho snímky okrem Resident evil). Chelo to viac temna a menej digitáalu a bol by som oveľa spokojnejší. Takto je to "len" dobrá oddychovka.

Čelisti (1975)

Neskutočne nadčasový snímok od majstra, ktorý zakladá na hutnej atmosfére viac ako na samotnom žralokovi. Až sa nechce veriť že už to má toľko rokov. Pre mňa čo mám panický strach z týchto tvorov fantastický film. Dnešné digitálne žraloky nestoja vobec za zmienku v porovnaní s klasikou.

Šéfové na zabití (2011)

Na tomto filme je najvačšou iróniu fakt, že vlastne všetci traja "záporáci" šéfovia sú oveľa zaujímavejší a lepšie hrajúci ako samotní hlavní hrdinovia. Aniston je neskutočne perverzne sexi, Spacey exceluje v úlohe sebavedomého egocentrika, a Farell je absolútne skvelo namaskovaný a super hláškujúci. Inak ide o vcelku príjemnú komédiu s dobrým námetom, len tým hlavným postavám som nejak nevedel prísť na chuť.....

Srážka s mimozemšťanem (2011)

No popravde na odporúčania mojho okolia som teda čakal o hodne viac. Niekoľko podarených vtípkov (potešil Spielberg a hulenie pri ohni) ale inak docela nuda. Herecké odsadenie síce bolo sympatické, hlavne Blythe Danner ma veľmi potešila, ale prišlo mi to silené a tie vulgarizmy prvoplánové. A to najhoršie za celý film som sa asi len dva razy pousmial čo na komédiu ani z ďaleka nestačí. Potenciál to malo ale nejak nebol využitý.

Zlověstné ticho (2007)

Príjemný mysteriózny hororík s prvkami starej školy( minimálne hudba a lokality určite), ktorý nenudí ale rýchlo vyšumí z hlavy. Wan je šikovný remeselník v obore s už okatou záľubou v bábkach. Rozuzlenie typicky "Whannellovské" čo ma potešilo. V celku inak skor priemerný zárez vhodný na podvečer s partiou pri fľaške vínka, ktorý neurazí nikoho.

Soudce (2014)

Poriadne zavádzajúci (kto videl pochopí) názov snímku ma chviľu od neho odrádzal, ale jedno krásne popoludnie som sa do toho pustil a urobil som dobre ! V prvom rade to nieje film hlavne zo súdnej siene ( u mňa veľké +), samozrejme súdna sieň tu hrá veľkú rolu ale to podstatné je rodinná dráma, vlastne rozsypaný vzťah otec - syn. A tu sa už dejú veľké veci. Možno nejeden divák (ja áno) sa v tom našiel čo je pri podobnom žánri základ, a dvojica Downey Jr., Duvall to predviedli perfektne. Tiež oceňujem miniatúrne odľahčenia témy ( Palmerove flirty). Záver je správne emocionálne vystupňovaný a vyvrcholený. Stopáž vobec nevadí, lepší nadriemer.

Saw 2 (2005)

SAW 2 je veľmi obstojným nasledovníkom prvej časti teraz už série filmov, ktorý síce troška stráca na atmosfére skor videoklipovou réžiou a farbami, ale je správne tortúrna a silno vyhráva scenáristicky, záver je geniálny. Nadštandardná zábavka natlačena do hodinky a pol.

Kurýr 3 (2008)

Veľký zásah vedľa, a veľká rana do ksichtu každému fanúšikovi série. Tu sa spackalo čo sa len dalo, od scenáru, akcie,až po absolútne ale absolútne odpudivú hlavnú ženskú postavu. Kto nevidel dobre urobil, ja už nikdy viac.

Hon na lišku (2014)

Zaujímavý skutočný príbeh o ktorom som až do vzhliadnutia filmu vobec nevedel. Začínam mať pocit že Tatum sa uči vo filmoch aj hrať, Carell bol na nepoznanie a fantastický! Treba však dodať že po Moneyball som čakal predsa troška viac "srdiečka" od Millera, a nie oscarový kalkul. Síce záver ma poriadne šokoval, ale predsa pri tej stopáži to moje hodnotenie, kvoli pomerne častej nude nevytiahne.

Divočina (2014)

Neviem kde sa stala chyba. Buď ja som od tohto snímku čakal viac, prípadne niečo iné, alebo to ozaj nebolo dobré. Film s názvom Wild by mal byť hlavne o tom živote v divočine, toho tu bolo pramálo, človek by si až pomyslel ze tých 1700km si prejde hocikto, a tie životné flashbacky tiež filmu veľa nepridali aj keď práve niektoré ich momenty film ťahali.Ani raz za celé sledovanie som hlavnej hrdinke nefandil. Záver vyslovene zlý. Sklamanie.