Dějiny nadávání (2021) (seriál)

Věřím, že lingvisté tento pořad ocení. Za mě to bylo příjemné a vtipné jazykové okénko, s Nicolasem Cagem navrch. :-)

Smrt do roku 2020 (2020) (TV film)

Tyhle postavičky vlastně dobře shrnuly uplynulý rok, a k tomu pár povedených vtípků.

Tenet (2020)

Eeeeh? Nevím, jestli se na to nepotřebuju podívat prostě ještě jednou (dvakrát, třikrát...), aby mi to bylo nějak bližší. Ne, že by byl film a ty všechny časový linky tak těžký na pochopení... Ale nedává to divákovi příliš šanci se v tom pořádně zorientovat, než se stačí člověk rozkoukat a uvědomit si, v jaké časové rovině se ocitl, co se to vlastně děje, a proč kolem postavy pobíhají pozpátku, je už v úplně jiný časový rovině, kde pobíhaj zase jiní lidi pozpátku, a děje se něco dalšího. Myslím si, že v tomto případě si Nolan ukousul příliš velké sousto, které nedokázal efektivně zpracovat tak, aby to bylo divákovi aspoň trochu blízké, a film ho mohl nějak "oslovit" či se jej dotknout. Dost to připomíná díl Červeného Trpaslíka - Pozpátku, mixnutej s podivnou Bílou dírou.

Nebe s.r.o. (2019) (seriál)

První série je naprosto geinální a úžasná. Druhá je velice "Monty Pythonovská". :-)

Pojď za tátou (2019)

Zajímavá kamera, a spousta naturalistických až surových záběrů. Film, který zanechá v člověku aspoň nějaký pocit.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Naprosto nerozumím tomu, co se nám film vlastně snažil říct a ukázat. O co tam šlo? Není to příběh Teda, kterýho byste vlastně mohli litovat. Není to příběh jeho partnerky, kterou byste mohli litovat. Není to příběh obětí, který byste mohli litovat. Je to jakýmsi nesmyslým způsobem ztvárněn Ted Bundy... Ale nic víc. Jeden z nejhorších filmů jaké jsem viděla, ne proto, že by byl špatný, ale proto, že je tak prázdný a nic neříkájící. Naprosto zbytečně strávený čas. Jednu hvězdu jen za skvělý výkon Zaca Efrona, který se konečně naučil hrát.

Street Fighter: Poslední boj (1994)

Celý film od začátku do konce vnímám jako komedii/parodii sebe sama. A pak je to vážně supr srandovní akční podívaná.

Resident Evil: Apokalypsa (2004) odpad!

To omylem vydali nějakou lowcost verzi oficiálního filmu? Nebo co jsem to jako viděla?

Poslední skaut (1991)

Dvě hodiny akčního nášlapu a jedna hláška za druhou. Pro mě rozhodně nejlepší akční film a kultovka!

Marvel's Luke Cage (2016) (seriál)

Pátou hvězdu za to, že v každým díle skvělý hudební vystoupení.