Funny Games (1997)

Souhlas se skoro každým písmenem co napsal uživatel Shadwell. Jen doplním, že podle tohoto originálu vznikl film, který natočil o 10 let později stejný režisér, ale již s poněkud hvězdnějším obsazením - Funny Games USA

Max Payne (2008)

No čekal jsem víc, hru jsem kdysi dávno několikrát otočil, tak jsme byl natěšen... Ale co se dalo čekat, když jsem se podíval na zdejší hodnocení. Výhrady: měla to být nejhorší sněhová bouře v NY, tady očas pár vloček a hlavně déšť, akční scény - no pár jich bylo, ale nějak nemastné, neslané. Výprava a záběry města, domů, světel, temných uliček nádherná, ale co s tím, když děj chybí a herci se jen tak prochází... škoda, byl to silný potenciál...

Maharal - Tajemství talismanu (2006)

Pro mě osobně příjemné překvapení, že i v českých podmínkách se dá natočit slušný dobrodružný film. Za zmínku stojí kamera a letecké pohledy na Prahu, což se mi také líbilo.

Mlha (2007)

Zajímavé, znepokojivé...škoda, že příšery byly vidět tak často a tak moc, neškodilo by více tajemna. škoda, že jsem vědel jak to na konci dopadne. škoda moc pavučin. škoda moc postav v marketu. Za to vše hvězdička dolů. Ale tímto škody končí a začíná chvála: Pár slušných lekaček, dobře vykraslená atmosféra strachu, mlha vypadá opravdu mlhovatě. Co mě ale totálně dostalo byla kazatelka a její manipulace s lidma - té jsem se bál snad víc než všech nestvůr dohromady... no dostala co zasloužila :-)

Sirotčinec (2007)

Určitě dobrý film. Většinou nemám rád horory, kde krev stříká, umírá 20 středoškoláků, ale právě spíše tento typ filmů, kde je solidní atmosféra, část se odehrává ve tmě, plus dobrá hudba při napínavých scénách. Ted k mínusům: bohužel závěr vykradený z podobného filmu Ti druzí, mě nutí dát o hvězdičku méně. Škoda, ke konci jsem již tušil, jak to vše dopadne.

Životy těch druhých (2006)

Kdy už konečně někdo u nás natočí něco podobného o těch zlých komunistech. A ne jenom rádoby vtipné komedie, jak to za bolševiků bylo všechno jenom sranda. Myslím, že by si to spousta lidí zasloužila, už jenom za to, že museli dělat podřadnou práci a někdo horší si užíval jejich místa za udávání. Nakonec, když se na ně přijde, tak je lidi ještě litují ( Nohavica, Dvořák, Neckář.... ) U nás podobný film byl již natočen, ale jaksi zapadl ( Hřbitov pro cizince ). K filmu samotnému není moc co dodat. Mrazivá atmosféra strachu, kdy nikdo neví, kdo vás pozoruje a může vás za něco udat. Věřit se dalo jen pár lidem a i tak se lidé v archívech dozvídají, že na ně většinou práskal, někdo koho znali.

Apocalypto (2006)

První půlka byla skoro bez chybičky. Ale proč ve druhé musel hlavní hrdina běhat tak dlouho v pralese je mi záhadou? Tato část šla zkrátit tak o polovinu a nic by se nestalo. Přesto první část byla natočena parádně. 75%

Wanted (2008)

Po dlouhé době jsem se podíval na nějaký ten akčňák a hned to bylo docela příjemné překvapení. Parádní triky, dobré akční scény, snad až na vlak padající do kilometrové propasti. Drsná Angelina, počáteční scéna na kapotě auta, kulky létající po trajektoriích, super hudba k tomu, ale jo...

Špatná výchova (2004)

No pro mě osobně horší než Mluv s ní a Volver. Nemá v tom žádný důvod téma filmu, ale nějak mi přišlo, že to není dějově a hlavně herecky tak silné jako předchozí dva jmenované filmy. Možná mě v tomto filmu scházely ženy, což bylo ve Volveru přesně naopak. Jestli jsem tam dával 5, tady o jednu méně.

Dogville (2003)

Vynikající výprava, u jiného filmu, jsem ještě neviděl, co je možné natočit na tak malém prostoru s čárami na zemi. Děj - ke konci průhledný ( alespoň pro mě ), pozvolná přeměna celého mesta, také zajímavé. Herci - nevím, tam mi přišlo, že nikdo nebyl nijak výrazný, až se divim co to vůbec pišu, když tam hrála Nicole :-)