MOST! (2019) (seriál)

Prušinovský si jede svoje a je to jedině dobře, že na české mrtvé scéně mířící na důchodce se objeví seriál, kterým aspoň na chvíli žije celá republika. Hofmann neuvěřitelně zapadl do svý role a celkově se casting povedl. Česká tvorba mě nijak nezajímá proto nebudu psát obdobný komentáře, že jsme takový projekt potřebovali protože se stejně zase dlouho nic podobného neukáže. Každopádně se MOST povedl, za mě palec nahoru.

Slavné dny (2010) (pořad)

Skvělé epizody, které za 7 minut nabízejí obrovskou informační hodnotu kdy divák je schopen shlédnout tak 5 dílů a musí přestat aby nově nabité informace vstřebal, výborný počin.

Crash (2004)

3 oscary opravdu nepochopím. Jakmile se film vyskytuje v obou žebřících nejlepších a nejoblíbenějších filmů tak čekám při sledování jakékoliv emoce. Zde jsem od začátku přemýšlel jestli jsem si pustil správný film jelikož jsem od první minuty nechápal děj, říkám si ok na konci přijde nějaké rozuzlení, najednou sleduji závěrečné titulky a nechápu zdejších 85%. Může mi prosím nějaký fanoušek filmu Crash napsat do Pošty o čem to bylo? Dobře scéna vyproštění řidičky z hořícího auta byla super ale tím to končí.

Poslední samuraj (2003)

U Toma Cruise mám obdobné pocity jako u Nicolase Cage, prostě to tomu chlapovi vůbec nevěřím. Výprava se musí nechat ale je to asi jediná pozitivní věc. Až na pár scén, které uznávám za to stáli mě snímek ničím nezaujal a závěrečná scéna byla tak kýčovitá, že jsem se usmíval od ucha k uchu byť záměrem bylo aby divák slzu uronil. S místním hodnocením se většinou shoduji, s Posledním samurajem to ale bohužel nevyšlo.

Byl jsem Youtuber (2018) odpad!

Jsem vděčný za svoje dětství, které se tak liší od dnešní generace. Tahle sebranka, která na youtubu "baví" vyloženě děti by se měla probrat, přestat si hrát na bůh ví jaké celebrity a živit se pořádnou prací. Těším se až tahle éra skončí a tito nadaní lidé nebudou mít v životopisu nic jiného než "ifluencer", o takový se budou firmy jen prát.

Bohemian Rhapsody (2018)

Pro mnohé film roku 2018 a já se těm lidem vlastně ani moc nedivím. Hvězdu dolu ubírám za nepřesnosti, které mi během sledování opravdu vadily. Odchod Mercuryho od kapely s větou "Právě si zabil Queen", zjištění nemoci AIDS před koncertem Live Aid nebo například návrat skupiny právě před tímto charitativním koncertem, všechny tyto události jsou zcela zcestné a mě jenom mrzí, že Bohemian Rhapsody nebyl ještě víc autentičtější, pak bych umístění v žebříčku pochopil, respektive já ho chápu, každý není takový hovado aby sledoval historické přesnosti místo toho aby si užíval nejlepší hudební období, která tato planeta měla a tím jsou 80. léta. Rami Malek uctil Mercuryho ve velkém stylu a divil bych se kdyby to neskončilo soškou. ovšem jedno ještě musím podotknout, Freddie, i přes tvé 4 oktávy, složené písně a energická vystoupení, král bude pořád jenom jeden, "MJ forever"

Skrytá identita (2006)

DiCaprio, Damon, Nicholson, Wahlberg, Farmiga, Baldwin, Shore, to vše pod taktovkou Scorseseho. Měl jsem nutkání dát plné hodnocení jen z pohledu na herecké obsazení, proč se nakonec nekoná je těžké vysvětlit. Scorsese ostatně jako vždy má skvělý úvod do děje ovšem postupem času začíná ztrácet a místo aby snímek gradoval, tak pluje stále na stejné vlně a postupem času jsem se dostával do stádia, že je mi vlastně jedno jak to celé dopadne. Pokud mám ale někoho vyzdvihnout, tak je to jednoznačně DiCaprio a Nicholson, jako pardon ale nenominovat Lea na oscara za tento výkon je výsměch.

Na Hromnice o den více (1993)

Bill Murray v příjemný komedii, která je svým způsobem jedinečná i když pojednává o cestování v čase což není nijak zvlášť originální téma. Když se zamyslíte co všechno by jste mohli udělat, kdyby jste tentýž den prožívali znovu a znovu. Murryho moc nemusím ale zde mě příjemně překvapil. Groundhog Day je rodinná komedie, která určitě neurazí a zdejší hodnocení si zaslouží, na plné hodnocení by to však chtělo rychlejší spád, občas totiž film hodně zpomalí ba až skoro zastaví, jak ironické.

Zápisník jedné lásky (2004)

Téma není nijak přelomové a každý divák zná tuny romantických příběhů, zde je ovšem něco trochu jinak, osobně jsem to cítil od prvního setkání Allie a Noaha. Neskutečná chemie mezi herci, která přerostla i ve vztah v osobním životě je znát v každém záběru, škoda závěru, který mi zkazil celkový dojem a tvůrci si poslední scénu mohli odpustit, je to ovšem malá chyba, která se dá prominout ale na plné hodnocení to není. Za mě se Gosling stává oficiálně oblíbeným hercem, kterého začnu bedlivě sledovat. The Notebook nejspíš není pro každého ale co se týče žebříčku romantických filmů bude vždy hodně vysoko.

King Kong (1933)

Slavný monster movie, který musel ve své době dostat úplně každého, sleduji ho poprvé téměř o 100 let později a stále má svoji sílu. Výborně napsané i zahrané, co se týče triků, na tu dobu jsou opravdu neskutečný ani si nechci představit té práce za tím vším. Pokračování byla nejspíš zbytečná. Kong byl a zůstane jenom jeden.