Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Vzhladom na to ake vysoke to ma ohodnotenie a ake super recenzie som cital na tento serial tak ja osobne som dost sklamany. Cakal som omnoho viac od tohto serialu bolo to dost nezazivne a par krat som si to musel pretacat spat pretoze som zaspal!! Nevtiahol ma do deja a netesil som sa na dalsu cast ako napr.pri Band of Brothers alebo Hry o Trony.Je to taky cajik z cias prohibicie a ak autory nepridaju stavu v druhej serii (este som ju nevidel) tak to bude proste hrozna nuda a zbytocne zabity cas!!!!!

Sonny Liston: Těžká váha (2008)

Nebolo to zle,ale... Nemalo to kvalitu Aliho,Rockyho,Tazkej vahy, ale... Proste sme opat u toho ako sa da premrhat perfektny zivotný pribeh. Ked tocim film o jednom z najkontroverznejsich boxerov a este aj o majstrovi sveta tak si dam KU....ZALEZAT!!!!!!! Reziser sa pustil do niecoho na co nemal. Vin nie je zly herec no postrada auru a respekt. Miesto neho tam kludne mohol byt Laurence Fishburne , Djimon Hounsou, Michael Clarke Duncan alebo aj Cuba Gooding Jr. no musel by pocvicit.Filmu davam 3 hviezdy no opat podotýkam z 5 hviezdickoveho pribehu urobili iba priemerny film a to je velka skoda.

Čas hrdinů (2011)

No popravde cakal som viac. Pribeh ma co do seba . Pribehy a osudy ludi pocas 2.sv. vojny to je nevycerpatelna studnica.Problem vidim vsak v tom ,ze nie je jedno kto do nej nacrie.A toto je specificke aj pre tento film.Skoda Seana Beana pre tento KAPUSTOVY film. Cudujem sa mu.... avsak ked si to zoberiem tak scenar spociatku mohol byt napisany dobre a zaujimavo avsak postupne sa aj z scenara vyklulo toto.Prevedenie stoji za odobratie licencie na tocenie. Nechcem zhadzovat cudziu pracu a snahu ,ale ozaj nie je co komentovat a tento film patri do prepadliska filmoveho smetiska.

Hamburger Hill (1987)

Nemozem porovnavat tento film s kultovými filmami ohladom Vietnamskej vojny (Cata,Apokalypsa,Olovena vesta) uz iba kvoli obsadeniu a rezii. Porovnavat Coppolu,Kubricka,Stonea s Irvinom to proste nejde to plati aj o hereckom obsadení. Napriek tomu mu davam 4 hviezdy. Preco? Pacil sa mi.Je to presne o tom ako z nicoho sa da upliest slusny byc. Dabing? Naco cesky dabing ? V anglictine to nema chybu. Strih ? Taky presne aky je aj vo vojne. Zmatok,Stres,Hluk toto vsetko dava autenticnost tomuto filmu. Dejovo je to jednoduche , ale bitky o jednotlive koty boli presne taketo.Staci si precitat knihu od Tima Saundersa - Kota 112 z Normandie. Hudba? O.K. nic moc ,ale su aj horsie brebty. Suma Sumarum oplati sa ho pozriet a myslim ,ze nikto nemoze byt enormne sklamaný.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Jedným slovom super no predsa je tu jedno ale... Ak by trochu ubrali plyn tak by som tu dal 5 hviezd no bolo to co sa tyka istých scén dosť prestrelené. Naopak velmi sa mi pačilo že zmizli neonové podsvietenia pre násťročných a nahradili ich autami pre chlapov. Prekvapilo ma zaimplementovanie Skaly do príbehu to som ozaj nečakal no na druhú stranu dal príbehu štavu a ešte viac akčnosti. Lin prebral k životu túto seriu filmov dakovať však môže najmä hlavným protagonistom ,ktorý sa vrátili.

1066: Historie psaná krví (2009) (seriál)

Další zo serialov BBC ,ktorý ma svoju uroven a dobre sa na to vcelku pozera.Spôsob bol ten isty ako v serii nesmrteľný bojovníci.Historicky nic neoklamali bolo to natočené presne tak ako píšu knihy.Čiže uplna spokojnosť.BBC by mohlo natočiť viac takýchto hraných dokumentov!

Temple Grandinová (2010) (TV film)

Bomba,Bomba,Bomba úžasný koncert Claire Danes , úžasný príbeh Temple Grandin o cieľavedomosti ísť za snom. Veľmi som rád ,že do rúk mi vbehol tento film pretože som nič také nečakal.Doteraz som občas zachytil toto meno ktoré mi signalizovalo ,že niečo s dobytkom ale čo? Presne som nevedel.Tento film to celé vysvetlil ,ale nielen to. Krásne rozpovedal príbeh o autistke ktorá sa pasovala s celým svetom len aby tu ničo za sebou nechala pretože razila pravdu ,že dobytok nie je iba maso ,ale aj živy tvor ktorý ma právo na dostojný odchod .Odporúčam všetkym pozrieť tento film aby sme videly svet aj inými ocami. Skvele 5 hviezd bez váhania Super!!!

Auta 2 (2011) odpad!

Strašne sklamanie . Scenar stoji za .... Moj synček ,ktrory sa tešil na nove príbehy nechapavo pozeral a hned po uvodnej scene sa ma pytal preco tam strielaju.Je toto normalne? Agenti , tema paliva to je tažké pre chápanie detí a najmä im to malo byt venované. Absolutna katastrofa a odporucanie pre Pixar : V buducnosti sa vyvarovat tak stupidneho,blbostami zhovadileho príbehu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rychlí a zběsilí (2009)

Áno,Áno konečne su späť. Po trapnej dvojke a ešte trápnejšej trojke je tu opäť Vin ktorý to opäť rozpumpoval.Hľadať chyby tu nebudem pretože dokázali vstať z mrtvych kam to celé smerovalo a to sa dnes celkom nevidí. Akčné sceny sú nadupané a napriek tomu že scenar je jednoduchy a priehľadný absolútne mi to nevadilo a bavil som sa od začiatku do konca. Myslim si že toto sa kľudne da porovnať s jednotkou. Kritiku si tento film nezaslúži a už teraz sa teším ako si pozriem vecer Päťku!!

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

140 minut nudy. Hlavna postava uplne bez charizmy (kam sa hrabe na Pala Bielika alebo Frantiska Kuchtu) Scenar- katastrofa.Dialogy a akčne scény uplne nulové. Dal som 2 hviezdy kvôli kostýmom , prostrediu (krasna je slovenska príroda),menu Janošik a že sa vôbec niečo natočilo aj ked povedzme si pravdu keby sa to nenatočilo tak o nič neprídeme. Škoda potencial obrovsky ,ale absolutne ho odšantročili.Nechcem dehonestovať snahu natočiť film o Jánošikovy avšak vzhľadom ,že ho točili 7 rokov tak to mohli omnoho lepšie premakať ,aby po skončení sme si mohli povedať uaaau tak to bolo ozaj dobre!