Ruby Sparks (2012)

Ak sa Vám páči "Midnight in Paris" tento film musíte milovať. Dôkaz toho, že herečky nemusia vyzerať ako playmate roku, aby ste ju milovali. Dôkaz toho, že aby ste sa smiali, nemusí byť postavy dementné, huliť trávu, sexovať kde sa dá a s kým sa dá (plyšový macík napr.), dokonca nemusia povedať ani jeden vtip, no a aby ste vyronili slzu nemusí mať niekto rakovinu, resp. umrieť na záver. Stále mám obavy zo záverov filmov, lebo tie často pochovajú aj skvelý film, no tento bol geniálne jednoduchý a jednoducho geniálny.

Dogani (2011)

Neviem celkom či 5 je úplne zaslúžených, herecky určite nie, ale rozhodne jeden z najúžasnejších filmov čo som v poslednej dobe videl. Bez zbytočných " omáčok" ide priamo na vec. Bezmocnosť zneužívaných, arogancia moci, korupcia mocí, pštrosia slepota okolia.

Zátah: Vykoupení (2011)

Pri absencii skutočne dobrých amerických akčných filmov v posledných rokoch je to celkom slušná ázijská alternatíva.

Méďa (2012) odpad!

Som dosť starý na to, aby som veril svojim inštinktom a rozumu a nie svojim hormónom. Bohužiaľ nakoniec som aj tak neodolal a musel sa na Milu kuknúť. Bohužiaľ. Film ako stvorený pre Markízu a Jojku na silvestrovskú polnoc, kedy sa musí vysielať najstupídnejšia americká sračkokomédia. Veľa hulenia, perverzného sexu - tentokrá v podaní plyšáka :), nejaké to hovno, superhrdina, pár debilkov a krásna žena a ešte niekoľko drbnutých nadriadených. Nech sa páči.

Medianeras (2011)

Klasický "klišé" námet o dvoch osamelých stratených dušiach, ktoré nájdu jedna druhú. Tentokrát v prostredí panelákovej veľkodžungli zvanej Buenos Aires. Desiatky malých filmových chuťoviek, ktoré nám režisér a scenárista v jednej osobe servíruje jeden a pol hodiny, či už v podobe nezabudnuteľných hlášiek, prirovnaní, obrazov a malých "múdrosti" z dnešného lifestylu obyčajných ľudí v obyčajnom veľkomeste smerujú k jednému "megaparádnemu" vyvrcholeniu, na ktoré sa každí teší ........a ktorého sa nedočká :). Namiesto toho príde niečo rýchle a prekvapivé, ktoré nás nechá aspoň trochu premýšlať. A jedna parádna "you tube" scénka s ešte lepšou pesničkou. Určite "must to see" film. Som si 100% istý, že s menom Gustavo Taretto sa ešte určite v blízkej budúcnosti stretneme. (I won 17 world championships at expert level, four times undefeated 9 times top scorer , I beat Federed 4 times at Wimbledon, I become the Godfather of the Corleone family - najlepšie vyjadrenie dnešnej osamelosti a pritom chuti po živote, čo si pamätám )

Pod povrchem (2012) (seriál) odpad!

Len ďalší dôkaz toho, že na Slovensku nie sme schopní napísať, zahrať ani odrežírovať drámu. Nemal by som asi písať hodnotenie, kedže som videl asi tak 2 x 15 min z dvoch dielov, ale to čo som videl bolo hodne úbohé. Dialógy neprirodzené, zápletky prekombinované, výrazy,gestá a intonácie hercov na smiech. Človek by si myslel, že po toľkých hodinách Paneláku sa aspoň dvaja traja herci naučia hrať dramatické role, bohužiaľ nenašiel som ani jedného. Čo sa týka scenára P. Krausovi by už niekto mohol poradiť, že jeho talent je v úplne iných oblastiach (Susedia, Uragán a pod.) a je veľká škoda, že pri tom neostal.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Team rugbistov zastrelených lukom a šípom v uzavretom priestore .......wtf. Kravina, ale aká melodramatická :). Jediná moja otázka po tomto filme bola: "aký veľký masochista tento film dokáže dopozerať v kine do konca a ešte k tomu povedať, že sa mu to páči.

Věrná kopie (2010)

Francúzsko-taliansky film, hovorený po anglicky natočený iránskym režisérom. 4 hviezdy je asi viac ako chcem dať, ale tri by bolo asi nespravodlivé, hlavne kôli skvelej Juliette. Za prvú polovici by som dal určite aj 5. Už dávno som nemal tak príjemný pocit pri sledovaní "romantickej"drámy - asi že, overená kópia "Before Sunset" :). No prišla druhá polka a "magic" bol preč, akoby ho natočil iný režisér. V každom prípade určite stojí za pozretie, minimálne kôli zaujímavej analýze detského videnia života, netradičného rozobratiu pojmov originál a kópia, no hlavne scénke z malebnej predpokladám toskánskej kaviarničky, po ktorej som takmer plánoval "toskánsku" dovolenku so svojou manželkou, ktorá sa so mnou ako nevydareným originálom, tiež trápi už dvadsať rokov a asi by ju tento výlet hodne potešil :).

Rozervaná objetí (2009)

U Pedra som si zvykol, že laťka je príliš vysoko. Tento krát viem dať 4 hviezdy len skvelej Penelope a 5 jej neskutočným prsiam. V každom prípade dostatočný dôvod pozrieť si to. -:)

Hlas Česko Slovenska (2012) (pořad) odpad!

Viem si predstaviť reláciu, v ktorej speváci budú naozaj anonymne niekde za závesom spievať a my nikdy neuvidíme ich tváre, telá, oblečenia, pohyby, budeme počuť len ich hlas a cítiť emócie. A no konci ho naozaj dostaneme - ten úžasný hlas Československa. Som si istý, že tam niekde vonku je určite kvantum nádherných hlasov, ktoré ale nikdy nenaberú tú odvahu, či drzosť robiť zo seba spievajúce bábky. To čo nám tu predstavili Markíza a Nova je pre mňa horšie ako tie naj-stupídnejšie americké komédie, ktoré tak radi vysielali vždy po polnoci na Silvestra. Koho chce čo učiť Rythmus či Dara .... nie žeby Habera bol hudobný mág, ale aspoň tým superstar dával určitý glanc. V tejto Show je všetko zle. Scenár, kamera, herci, režisér i hudba.