Star Trek: Do temnoty (2013)

Po prvním díle si Abrams nasadili velmi vysokou laťku. Do kina jsem šel s mírnými obavami, že mě film zklame a jelikož jsem se po 1. Díle stal velkým fanouškem star treku, tak obavy byly na místě. Ovšem ve chvíli, kdy se na plátně objevily titulky, jsem nemyslel již na nic jiného, než jak dávám tomuto filmu s radostí 5 hvězdiček! Spock, Kirk ani Čechov s Uhurou opět nezklamali a nabídli nám vynikající dobrodružství u kterého se člověk rozhodně nenudí. Záporák také herecky přesně do role padl a výborný soundtrack z prvního dílu tu 5. Hvězdičku už jen ozdobil jako třešnička na dort. Abrams prostě do vesmíru patří asi jako ten náš ušatej Pítr Džeksn do Středozemě. Nemůžu se už dočkat Star treku III. a po zprávě, že Star Wars VII. Bude režírovat taktéž Abrams ani na to.

Žena v černém (2012)

Žena v černém je právě ten film od kterého sem očekával více, než mi nabídl. Danielovo zmatečné pobíhání po domě po místech, kde se právě objevil nějaký přízrak je velmi ohrané. Bože! Nechoď tam, vždyť tě zabijí! Pozor! Proč tam lezeš? Takto to ale stejně bohužel platí u každého hororu a tak se není čemu divit, že to zde bylo to samé v bleděmodrém. Ovšem temná atmosféra, která panovala po celou dobu filmu a absence nudných scén, mě donutila hodnotit film až na 3 hvězdy. Ano člověk se nenudí, ale nebylo to nic víc, než čistý průměr.

Jurský park (1993)

1993?? Opravdu? Kdyby tento samý film vyšel nyní, tak by neměl nejspíš tolik hvězdiček a tak kladné hodnocení jako ve své době. Efekty jsou opravdu nevídané a dinosauři působí naprosto realisticky a to je na tuto dobu opravdu úspěch. Ovšem bohužel je film staven na jednoduchém příběhu a scénáristé se nějak moc nepřetrhli. Přesto dávám 5 hvězdiček, protože tento film je mé dětství. Na Jurském parku jsem vyrůstal a vždy pro mě bude víc než jen film a můžu se na něj klidně dívat i 10x za sebou.