Detonator (2006)

Béčkový film se vším všudy. Jen ten Snipes do toho trochu nezapadá, ale možná už klesl na úroveň těchto filmů. Svou roli zvládl obstojně, stále ukazuje, že umí akční scény, ale dialogy a ostatní už pokulhávalo. Silvia Colloca odehrála pouze jediné - což bylo ukazovat co nejvíce své tělo modelky. Děj předvídatelný včetně závěru, nic nepřekvapilo nebo zaujalo. Slabší průměr - 40 - 50 %.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Jeden z posledních filmů se Seagalem, kde se na jeho bojové scény ještě dá koukat se zalíbením. Film má spád, nechybí napětí a občas i humor. Kromě ještě dobrého Seagala podal výborný výkon i Tommy Lee Jones a dalšího vyšinutého maniaka si obstojně zahrál i Gary Busey. Přestože je ve filmu několik slabých míst, něco mě stále nutilo se na něj opětovně dívat a tak je pro mě asi nejvíce okoukaným fílmem se Stevenem Seagalem. Po tomto filmu už následovaly stále slabší a slabší filmy a ze Seagala se stal obtloustlý a prkenný pán, u kterého už ani nevěřím, že (poněkud stereotypní až trapné) bojové scény provádí sám. Pokud si nechcete Seagala znechutit jeho dalšími filmy, tak při prohlížení jeho filmografie skončete u Přepadení v Pacifiku a pak možná budete mít Seagala zafixovaného jako velmi dobrého či lehce nadprůměrného herce akčních trháků.

Nico - víc než zákon (1988)

Prvni Seagalovy filmy ve mě budily nadšení. Konečně se našel drsňák, který je při řešení sporů se zločinci přímočarý, rychlý, nemilosrdný. Jeho bojovým schopnostem i scénám jsem věřil, Saegal byl skutečně mistrem a uměl to před kamerou ukázat. V jeho případě nehrozilo, že se bude v souboji s protivníkem do zblbnutí otloukat, aby pak v závěru "překvapivě" zvítězil. Seagal dával od počátku najevo svou převahu a své protivníky neúprosně a nezvratitelně drtil. Byla to nová tvář v akčních filmech a líbila se. Později se to bohužel změnilo ... Nico byl ale svěží film, zajímavou roli v něm měla i tenkrát málo známá Sharon Stoneová, později proslavená především rolí v Základním instinktu. Od zhlédnutí Nica jsem se těšil na další filmy se Seagalem a skutečně ještě několik dalších bylo povedených.

Discopříběh (1987)

Kdysi to byl velmi oblíbený film, dnes je to spíše úsměvné. Paradoxně ho dnes hodnotím lépe, než když jsem ho viděl na konci osmdesátých let (tenkrát jsem nesnášel Michala Davida). Navíc má pro mě tento film i svůj další význam - právě v osmdesátých letech jsem žil v Plzni. Takže z nostalgie 2*.

Velký muž (1990)

Film mě nijak nenadchnul, připadalo mi to docela nudné, ani výkon Neesona mě nepřesvědčil. A ona 10minutová bojová scéna, kdy se divák dívá, jak se dva blázni ubíjejí skoro k smrti a na konci už vidí jen dvě zkrvavená těla - ani to mě nenadchlo, spíše naopak. Ostatně ten boj byl také dost nepřesvědčivý, množství červeného kečupu to nevylepšilo. No a závěr - měl asi moralizovat, ale vyznělo to tak nějak mdle. Od Ennia Morricone jsem čekal víc, ale v tomto filmu i ta hudba byla bez jiskry. Celkově s bídou 30%.

Utržený ze řetězu (2005)

Překvapivě příjemný film. Má jakoby dvě roviny - první drsnou, akční a druhou skoro romantickou. Jet Li zde opět ukázal nejen své skvělé bojové umění, ale také lidskou tvář. Tradičně výborný Morgan Freeman bojuje o jeho duši s tím zlým - Bobem Hoskinsnem. Zdárně mu sekunduje milá Kerry Condon, která má pro mě zvláštní kouzlo již od seriálu Řím nebo Luck. Samozřejmě se najdou věci nelogické, které z akčního filmu dělají až skoro pohádkový příběh (jak zde již zmínila třeba kleopatra), ale celkově jsem se příjemně bavil a film dokoukal s velmi dobrým pocitem.

Mutant (2002) (TV film) odpad!

Čím déle jsem se díval, tím jsem byl znechucenější a byl div, že jsem to nakonec dokoukal. Ty dvě hodiny trápení jsem si mohl odpustit. Trapné dialogy, směšné počítačové efekty šavlozubého tygra, zcela předvídatelný děj. Snad jen ta příroda byla krásná, ale film to nezachránilo.

Wanted (2008)

Z filmu jsem cítil komiksovou předlohu. Příběh spíše hloupý, někdy zcela nesmyslný, ale obstojná střílečka, honička aut, pár zajímavých nápadů. Největší hvězdy Angelina Jolie a Morgan Freeman mě příliš nezaujali, ale zklamáním také nebyli. Celkově dojem jen lehce nadprůměrného akčního filmu.

Následník (1973)

Nevím, do jakého žánru zařadit tento film, ale jako krimi mi to moc nepřipadalo. Úvod byl dost zmatený (prolínání minulosti a současnosti, občas snové vidiny), pak jsem se trochu zorientoval. Čekal jsem nějaký akčnější nebo napínavější děj, ale byl jsem zklamán. Belmondo byl nepřesvědčivý, neseděla mu role svůdníka, tvrdého muže, ani byznysmena. Ve filmu bylo spoustu nesmyslných či nelogických momentů (způsob spánku, koupel v kalhotech, jednání se ženami, absolutní absence ochranky apod.). Nakonec jsem došel k názoru, že hlavní hrdina je snad psychicky narušený a závěr mě už nijak nepřekvapil. Pro mě asi nejslabší film s Belmondem - 30%.

Beznaděj (2006) (TV film)

Zpočátku se to rozjelo jako docela slušný horor, ale pak to ztratilo tempo a šťávu a rozplizlo se to někam mezi náboženskou agitku a pohádku o temné síle. Film je zbytečně natahovaný - podobně jako některé Kingovy knihy. Na konci jsem se již vyloženě nudil.