Beznaděj

(TV film)
všechny plakáty

Na osamělé nevadské dálnici zastaví vůz manželů Jacksonových policejní automobil. Sedí v něm Collie Entragian, mohutný policista z malého městečka Beznaděj. Místo formální kontroly dokladů ovšem Petera a Mary odveze do městského vězení, kde je již zavřena i rodina Carverových, stárnoucí spisovatel Johnny Marinville a zvěrolékař Tom Billingsley. Collie se dle jeho slov zbláznil a vyvraždil celou pouštní osadu. Dokáží jeho příští oběti přežít a s pomocí věřícího hocha Davida Carvera porazit zlo zmítané Beznadějí? DESPERATION (Beznaděj) je filmovým zpracováním stejnojmenného románu Stephena Kinga z roku 1996. (Goodlooker)

Santino7

Taký ten typický lacný béčkový horor. Nie som extra veľkým fanúšikom Stephena Kinga, jeho knihy nevyhľadávam ale podľa mňa by si, na to aký je celosvetovo známy, jeho dielo zaslúžilo aj lepšie filmové spracovanie ako je toto. Je to celé také neskutočne naivné, pôsobí to väčšinu času stupídne, herecké výkony taktiež hrozne slabé (trochu to zachraňuje Skerritt, Perlman zas typicky svojsky, u neho som si už zvykol). Zo začiatku je to fakt príšerné, no potom neskôr sa to aspoň trošičku zlepšuje, i keď by som privítal viac priestoru pre náboženské motívy. A lepšie priblížiť to samotné "zlo". Čo mi ešte veľmi vadilo bolo prehnaná minutáž, skrátiť to o slušnú polhodinku by nezaškodilo, práve naopak. Mne tento mysteriózny horor príliš nesadol ale ako sa hovorí, sto ľudí sto chutí. 2/5 ()

Kessler

Začalo to tak zajímavě a skončilo tak blbě. Rona Perlmana jsem skoro nepoznal, i když mi něco říkalo, že je to on. A kdyby "Tak" požádal o pomoc, aby mohl zabít to dítě, půjčím mu bouchačku. Prvních několik promluv jsem mu ještě odpustil, ale co předváděl zbytek filmu... Kinga mám docela rád, ale jestli se pod tohle podepsal, zasloužil by zlomit tužku. ()

Campbell

První co měl režisér udělat, je to že zastřelí toho debilního spratka. TAkovýhle dítě fakt bych nechtěl. Celou dobu "Bůh nás ochrání", a při tom to ze začátku byla dost dobrá zábava. Ale prostě toho kluka dokonale posrali. Naneštěstí to tu zachraňujou výborní herci typu Skerritt, Weber(toho chlápka žeru:-)) a Frewer. Knihu jsem ale nečetl tak nevím jak by hodnocení dopadlo po zkouknutí. ()

petero

Micka Garrisa považujem za solídneho prevádzača Kingovích románov, i keď samozrejme body za najvydarenejšie sfilmovania si musia pripísať iný tvorcovia, no týmto filmom to posral. Jeho spracovanie je nezáživné, King si už tiež vyčerpal tie najlepšie nápady niekde inde, herci sú podpriemerný a bohužiaľ ani Perlman ani Skerrit mi sem ktovieako nesadli. I keď prvá polka s Perlmanom ako posadnutým policajtom čo solídne vyľudnil mestečko bola za 3* ďalej to už nebolo ani zďaleka také zaujímavé. Napätie kleslo na nulu lebo začali vysvetľovačky v kruhu medzi preživšími. Nebiť Kingovho mena divák by sa len čudoval čo za riedky blábol mu scenárista predhodil. ()

tron

„Milujem Pána prsteňov!“ Režisér Mick Garris (SLEEPWALKERS, SVEDECTVO, ŽIARA, JAZDA NA STRELE) a herci Ron Perlman (SLEEPWALKERS) a Tom Skerritt (MŔTVA ZÓNA) si so Stephenom Kingom už niekoľko dlhých rokov rozumejú a v roku 2006 sa znova všetci traja sem-tam úchylný dojem vyvolávajúci páni stretli na horore BEZNÁDEJ, kde hrá Perlman (MENO RUŽE, HELLBOY, BOJ O OHEŇ, VOTRELEC: VZKRIESENIE) šialeného šerifa zaspatého mestečka, ktorého obyvatelia to už majú za sebou. Snímka oplýva solídnou atmosférou, peknou výpravou a kvalitným hereckým obsadením. Inak sa jedná o priemerný horor s nábehom na mysteriózny triler, poskladaný z obľúbených Kingových motívov, ako sú nábožensky silne založení ľudia (CARRIE, TEMNÁ VEŽA: PIŠTOĽNÍK), mŕtve mestečko (KUKURIČNÉ DETI), videnie zavraždených dievčatiek (OSVIETENIE), čierno-biely pohľad do histórie mestečka (TO), rôznorodá skupinka uväznená v konkrétnom priestore (HMLA, VZBURA STROJOV), združujúce sa zvieratá (TRETIE OKO), vražedné psovité šelmy (CUJO), vrah s odznakom spravodlivosti (MŔTVA ZÓNA) atď. Snímka sa kvôli svojej dĺžke neubráni určitej nude. ()

• Natáčelo se v americkém státě Arizona ve městech Bisbee a Tuscom. (Terva)
  • Již pátý film Micka Garrise podle knihy Stephena Kinga. (Rimer545)