Proč právě on? (2016)

Klasická trapná vulgarismy a klišé prošpikovaná komedie pro stillerovské zastydlé puberťáky. Dvakrát to rozhodně vidět nemusím, ale celkem jsem se bavil, takže dokonce 3 hvězdy.

La La Land (2016)

Když máš chytlavý song, napiš muzikál. Když máš dva songy, napiš dva muzikály. Tady si vystačili s jednou chytlavou melodií. Výsledkem snad ani není muzikál, písně nikam plytký děj neposouvají, spíš jen leží vedle něj. Chápu, že akademie měla potřebu ukázat na své "nesnesitelně těžké" hollywoodské začátky, ale já to na Oskara nevidím.

Blade Runner (1982)

Dvě hodiny čisté deprese. Bezútěšnost temnoty, deště, špíny a ruchů je vyvedená k dokonalosti, ale vší té formě chybí obsah. Opakované zhlédnutí, ve kterém si libují kultisti tohoto filmu, by pro mě bylo sebemrskačstvím.

Nebezpečné známosti (1988)

Už volba první titulkové scény je skvělá, jen tak mimochodem přesně navozuje smysl celého díla. Nabubřelost, pokrytectví a úpadek předrevoluční francouzské šlechty se pak prolíná každým obrazem i gestem až do hořkého konce. Perfektní zpracování.

Osada (2021) (seriál)

Kvalita je poněkud nevyvážená, některé díly zbytečná vata, jiné naopak moc hutné. Zvlášť poslední díl mi připadá, jako by měli načrtnutý scénář na dalších 5 epizod, ale už se mu s tím nechtělo psát, tak vše naplácnul do jedné scény. Je to pořád Kolečko, ale tak nějak nucený,

K zemi hleď! (2021)

Film je rozkročený mezi naléhavou temnou vizí blízké budoucnosti typu Years & Years, nebo Black Mirror a ujetou satirickou fraškou jako Iron Sky a nemůže se rozhodnout, který z obou směrů zvolí. Spolu s fajnovou vizuální stránkou by to stačilo na 3 hvězdy. Výkony hlavních stars (DiCaprio, Streep, Blanchett), jejichž postavy se ukotvily ve směru satirické frašky, to vytahují na 4.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Snad ve filmu příliš nehledám něco, co tam není, ale ad absurdum dovedená brutalita podle mě dobře zobrazuje, co drží mocné u moci a proč je tak snadné a zároveň nemožné je svrhnout, i když lidem doslova se*ou do huby a realizují si na jejich úkor svoje šílené nápady. Otázka je, zda by tohle nevyniklo i s menším množstvím nechutnosti.

Avenue 5 (2020) (seriál)

Fakt musí být všichni tak hloupí a mluvit tak rychle, aby ze sebe těch stupidit vysoukali za půl hoďky co nejvíc? Doukoukal jsem asi jen proto, abych zjistil, že skončit se dalo po kterémkoliv díle a výsledek by byl stejný.

Barry (2018) (seriál)

Dexter měl úspěch. Což takhle ho natočit znovu, jen ho udělat jednoduššího, nasadit víc stříleček, pitomější postavy a dialogy a celkově tak nějak domršit? A dáme mu jméno Barry.

My děti ze stanice Zoo (2021) (seriál)

Ch-ch-ch-ch-changes. Teda ne, že by heroin měnil lidi, to se povedlo snad jen Stelle, ale ani té to dlouho nevydrželo. Spíš mění sedmdesátky na nějaké podivné meziobdobi 75-95, kde i husákovská Praha za noci zazáří neonem. Možná je to jen další ze zbytečných samoúčelných efektů jako hory na sídláku. Jinak je ale Zoo natočená hezky a herecky vydařená - Party must go on!