Železný Golem (2011) (TV film)

Záver je podobný ako film Chňapáci (http://www.csfd.cz/film/297481-chnapaci/) a pôsobí hodne komicky (neviem či to bol zámer) každopádne ako hlavný hrdina naháňa kúsok bežiaceho šrotu s rozstrekovačom na chrbte plným Whisky už som nemohol brať vážne k posr... to bolo. Kladne hodnotím efekty (na nízkorozpočťák dosť vydarené) a samotný Golem pôsobil tiež dosť hrozivo (podoba s transformers čiste náhodná?)

Železný obr (1999)

Pozrel som to 3 raz a stale je to super film. Odkazom 50 tych rokov nezmyselnej studenej vojny je presiaknutý celý film a napriek tomu je to stále aktuálny odkaz a posolstvo aj do súčasnosti. Skutočne nadčasový aj keď mainstremovo nedocenený film. Ocenia to viac menej len dospeláci a to tiež tí skoršie narodení čo im ešte niečo vraví pojem studená vojna. Pre mňa subjektívne jeden z naj filmov minulého storočia.

11-11-11 (2011)

Absolútne si z toho nič nepamätám - t.j. ničím neohúrilo. Pár scénok to vydalo, inak nič.

13 Eerie (2013)

Skutočne mi už lezú na nervy Zombie filmy - výsledok úbohej predstavivosti producentov scenáristov a režisérov - máme rozpočet na horor - hurá natočíme niečo o Zombie! ALE ako tu už niekto spomenul začiatok mal skutočne dobrý rozbeh, ponuré prostredie, postupné budovanie atmosféry, dokonca aj prebudenie prvého zombíka malo svoj rajc - normálne miestami som mal nervy ako struna. Potom zombíci začali pobehovať ako na altetických závodoch (čo už samo osebe je síce originálny prvok ale kravina) a začala tuctová negustiózna vyvražďovačka. Posledné minúty som len úporne čakal na titulky. A dočkal som sa vrátane otvoreného (dosť dementného) konca. 2 hviezdy skutočne za rozbeh filmu.

1303 góšicu (2007)

Úplne šablónovitý typ hororu made in Japan. Takých sa točí u nich asi miesto televíznych novín. Pár scén a atmosféru to malo, ale ako som vravel - to má každý jeden z japonských hororov juonového typu.

3 Doors of Horrors (2013)

3 hviezda za 3 poviedku. Prvé dve hviezdy za pokus malajcov o hororový poviedkový film + v prvej poviedke je celkom vydarené ruchové a hudobné pozadie. Druhá poviedka úplna nuda, úplne o ničom, kto to budete pozerať tak ju aj vynechajte. 3 poviedka je aspoň o Tom že uvidíme nejakého ducha alebo čo to malo byť - inak všetko vykradnuté z tradičných japonsko ázijských a iných kúskov z tých končín. Ja si to nechám len ako raritku z Malajzie, inak by to dávno vypadlo z môjho harddisku...

30 dní dlouhá noc (2007)

Velké plus za zimnú scenériu dodávajúcu filmu od počiatku potrebnú ponurú atmosféru, velké plus za masky (a vlastnú reč) príšer (nikto tu chvalabohu neškatulkoval či sa jedné o upírov alebo Zombie - proste príšery) a všetko doplnené zopár poctivými gore scénami - to vyvážilo miestami otrávné až stupídne dialógy, najmä čo sa bývalého vzťahu hlavných protagonistov týkalo. Záverom: Pozerateľný akčný horor okorenený trochou gore, u mňa spokojnosť

7 trpaslíků (2014)

Snaha Nemcov vyrobiť niečo na spôsob Pixaru alebo Disney Studios - klasika v súčasnom šate so snahou o cool hlášky, súčasného humoru a trocha prodovať súčasnú kinematografiu. Nemôžem povedať že som sa nebavil ale celkový dojem je taký roztržitý, nejako mi to celkovo nesadlo a pritom snaha Bola veľká. Možno aj nie práve najlepšie animácie na úrovni TV animákov pre 2 ročné deti akosi pokazila dojem.

8. míle (2002)

Film som videl hodne dávno a jeho vznik je spätý s tom čase popularitou Eminema čo by bieleho rapera. Rap nemusím, no tu tie battle stáli za to. Film je natočený drsne a naturalisticky, čo som potom v podobných dielach typu Street Dance už v takej miere nevidel. Nutne vyzdvihnúť aj výkon blondýnečky Kim Basinger, kde ukázala že vie aj zahrať iné role ako blondýnečky. U mňa vtedy spokojnosť a bisťu - asi si to pozrem znovu.