Top Gun: Maverick (2022)

Wow! Ted si marně zkouším vybavit, jestli jsem za posledních x let viděl lepší film. Projížděl jsem své poslední komentáře, x let dozadu a jsou tam pecka filmy, jsou tam stoprocentní filmy, ale dvojka Top Gun, je ještě o krok dál. Mínusy budete hledat marně. Dokonce si troufám tvrdit, že pokud tomuhle dá někdo méně jak 4 hvězdy, tak buď koukal na jinej film, je zaujatej nebo prostě nemá vkus, protože ta filmařina a vizuál tady prostě je! O nějakým klišé nemůže být řeč, o předvídatelných situacích taky ne, vždy mě ve filmu něco překvapilo. Kdo čekal kolaps pilota při stoupání, letící ptáky nebo, že si Maverick ukradne stíhačku u nepřítele a ještě se s ní probojuje do bezpečí? Nádherné záběry na kokpit, hodně silné emotivní scény, skvělej zvuk, kterej jsem si v kině neužil, ale je mi jasný, že to musela být naprostá bomba, Cruise stále ve formě, Jennifer pořád krásná a mlaďoši v kokpitech mají to štěstí, že se film povedl, takže jsou za hvězdy i oni. Jo a taky zde není žádná nudná pasáž, což se u dvouhodinového filmu vidí málokdy.  Jo a ten průlet za 2:15, kdy celá Top Gun elita čumí s otevřenou pusou, byla pro mě nejsilnější scéna ve filmu. Krásnej Mustang z druhý světový na konci, už byla jen třešnička na dortu. Za mě 110% a nejlepší film posledních let, který si nějakou tu zlatou sošku zaslouží, minimálně za zvuk.

Le Mans '66 (2019)

Koukal jsem na svůj pár let starý komentář u Le Mans s MacQuennem a 90% z toho komentáře můžu zkopírovat i sem. Jediné, co mi tu chybělo, byla nějaká kráska, ale i tak. Naprostá paráda. Místo ,,Stýva,, tu nemáme o nic horšího herce. Možná i lepšího. Určitě jsem to už u nějakého filmu s Chrisem zmínil, ale u něj je taky jedno koho hraje. Dostane příležitost a udělá maximum. Je prostě dobrej a film ve kterém hraje, tam je většinou tím rozdílovým hráčem mezi úspěchem a neúspěchem. 100%

Bohemian Rhapsody (2018)

Minulé století vyprodukovalo spoustu skvělých muzikantů, kteří se více či méně nesmazatelně zapsali do hudební historie. A Mercury byl určitě v první pětce těch, kteří tu hudbu ovlivnili nejvíc, takže životopisnej film byl jen otázkou času. O tom jakej byl člověk, jaký vedl život a co ho ten život stálo, nemá smysl nějak rozebírat. Prostě každý génius ve svém oboru má nějaké ty své démony a úchylky. Těch muzikantů, kteří umřeli předčasně je nespočet a těch rockových určitě nejvíc, protože ty jejich bohémské životy mimo pódium, byly většinou docela masakr. Každopádně tady hodnotím film a ten mě hodně oslovil. Rami Maleka jsem poprvé viděl v mnou docela kriticky hodnoceném filmu Need for Speed.  Ale to nebyla ani hlavní role a ani tam nedostal moc prostoru. Přesto, že jeho svlíkající odchod z firmy pobavil. Nicméně tohle je úplně jinej level! Po tom co předvedl a jak se do role vžil, byl Oscar oprávněný. A taky si myslím, že ani samotný perfekcionista Mercury, by na jeho výkonu nic špatného nenašel. Dávám 100% za zpracování filmu, bez nudných pasáží, dobrou hudbu, takřka autentické záběry a takřka autenticky ztělesněného FM v podání Ramiho Maleka.

Nebe a dudy (1941)

Já černobílé klasice moc nefandím, ale tohle je asi nejlepší film, který jsem z této doby viděl. Pan Plachta je tak přesvědčivej herec, až z toho mrazí. Tohle hrát nešlo, takovej musel být i ve skutečnosti. Příběh je dost naivní. Člověk, který se koupe v pěnězích a chová se jak trotl, se určitě za 3 dny nezmění. Nicméně natočený je to skvěle. Scéna, kdy donese na chalupu ty dárky, jsem měl slzy v očích. Asi jsem trošku přecitlivělej. Za mě 100%

Aquaman (2018)

Film nabídnul to, co se od komiksu dnešní doby očekává. Tedy dobré efekty, nějakou tu nepřehlednou řežbu, pěknou ženskou, narvanýho týpka se smyslem pro spravedlnost a slušné tempo. Až na několik hluchých a nudných pasáží, jsem dostal to, co jsem chtěl. Za mě 90%

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

S čistým svědomím musím konstatovat, že jsem se náramně bavil. Na U.N.C.L.A. jsem se chtěl podívat hned po úspěchu muže z oceli a komerční televize to vyřešila za mě. Něco mezi špionáží, groteskou či komedií a některý ty gagy stojí opravdu za to. Hlavně scéna s elektrikou. Rivalita hlavních protagonistů je taky skvělá. Cavill hrozně vyrostl a pokud ho nesežere Holywood, fet nebo prášky, má před sebou ještě hodně skvělých filmů. Totéž platí o Hammerovi, kterej od Facebooku taky herecky vyspěl. O krásné ženy nouze taky není . Kolem 70% je málo, za mě devadesátka.

Jak se budí princezny (1977)

Pro mě nejlepší zpracování šípkové Růženky. V rolích kralovských rodičů herecká elita, ale nejlépe zahrál sluha Matěj a princ Jiří. Oba se postarali o to, že jsem se pokaždý smál. Hrušínský a Horáková v hlavních rolích, no, ehm. To by zahrál líp asi každej, ale za ty léta jsme si už zvykli 90%

Doktor Strange (2016)

Ty marvelovky jsou vesměs na stejné brdo, ale tohle je velká vyjímka. Je to taková kombinace Harry Pottera, Green Lantern, Počátku a nevim čeho dalšího. Nicméně největší síla filmu nejsou ani tak efekty, jako tempo a takřka žádná hluchá místa. Benedict Cumberbatch umí upoutat pozornost a záporák Mads Mikkelsen do filmu sednul, jak p*del na hrnec. Já ten film vcelku žral. 90%

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Film komentuju hned po jeho shlédnutí. Nějak jsou ve mě ještě emoce, ale i tak se pokusim být objektivní. Spojila se tu dvě velmi zvučná jména. Clint už několikrát dokázal, že umí i režii, takže to mě nepřekvapilo, stejně tak mě nepřekvapil Tom Hanks. Pro mě je to jeden z nejlepších herců všech dob a řadil bych ho do první pětky. Aaron Eckhart mě několikrát docela zklamal, ale tady dobrý. První půlka filmu je poměrně nudná a nezáživná, nicméně ta druhá polovina....ufff...ty simulace, Tomova řeč, poté další silumace, jak nedoletí a nakonec záznam z kabiny před přistáním...z té závěrečné půlhodiny mi běhal mráz po zádech a chvílema měl slzy v očích...asi jsem měkkouš, ale tohle se povedlo...90%

Coco (2017)

Moc pěkná pohádka plná dojemných scén a parádního zpracování. Rodina je základ života. Babi Coco je nejvíc a scéna kdy Miguel babi zpívá, mě přinutila slzet :) 100%