Boeing 747 v ohrožení (1996)

Opět jsem zde narazil na podhodnocenej film. Boeing 747 v ohrožení má všechno, co má správnej akční thriller mít. Máme zde zajímavou zápletku, drama a napětí, který by se dalo krájet. Kdo tohle ve filmu nepociťoval, tak buď nesledoval film s dostatečným soustředěním nebo nebyl při smyslech. Kurt Russell v pohodě, Steven Seagal byl spíš jen reklamním lákadlem, protože se ve filmu moc neohřál a nejvíc se mi na filmu líbil David Suchet alias Hercule Poirot. To byla v jeho případě dobrá změna :-) Kaňkou na filmu je až moc podivných náhod, který trošku směřovaly snímek k pohádce a který dopomohly ke šťastnému konci. Hlavně tedy závěrečných pár minut. Terorista postřílí celou kabinu, ale přístroje a sklo nepoškozeno a pak s tim letadlem ještě přistane člověk, kterej nikdy nelítal. Každej jinej normální smrteník by ani nevěděl, kde se vysouvá podvozek. To už bylo trošku moc, ale celkově vzato byl film koukatelnej a rozhodně neurazil. Lehce nadprůměrný hodnocení mi přijde docela málo, za mě to je 90%

Bohemian Rhapsody (2018)

Minulé století vyprodukovalo spoustu skvělých muzikantů, kteří se více či méně nesmazatelně zapsali do hudební historie. A Mercury byl určitě v první pětce těch, kteří tu hudbu ovlivnili nejvíc, takže životopisnej film byl jen otázkou času. O tom jakej byl člověk, jaký vedl život a co ho ten život stálo, nemá smysl nějak rozebírat. Prostě každý génius ve svém oboru má nějaké ty své démony a úchylky. Těch muzikantů, kteří umřeli předčasně je nespočet a těch rockových určitě nejvíc, protože ty jejich bohémské životy mimo pódium, byly většinou docela masakr. Každopádně tady hodnotím film a ten mě hodně oslovil. Rami Maleka jsem poprvé viděl v mnou docela kriticky hodnoceném filmu Need for Speed.  Ale to nebyla ani hlavní role a ani tam nedostal moc prostoru. Přesto, že jeho svlíkající odchod z firmy pobavil. Nicméně tohle je úplně jinej level! Po tom co předvedl a jak se do role vžil, byl Oscar oprávněný. A taky si myslím, že ani samotný perfekcionista Mercury, by na jeho výkonu nic špatného nenašel. Dávám 100% za zpracování filmu, bez nudných pasáží, dobrou hudbu, takřka autentické záběry a takřka autenticky ztělesněného FM v podání Ramiho Maleka.

Bojovník (2015)

Jak režisér, tak scénárista mohli trošku lépe zamakat. Ta podobnost s Rockym je fakt nepřehlednutelná, až trapná. Jediné co je zde navíc, tak zápletka v podobě náhodnýho výstřelu a zhroucení se hlavního hrdiny, kterej o vše přijde. Ale jinak změna trenéra, potupná práce v tělocvičně, změna boxerského stylu, problémy s okem, kalsickej Happy end...to vše bylo i v Rockym. Mohli bejt trošku originálnější, ale budiž. Děj fatálně předvídatelný, ale budiž. 50 cent v roli herce, budiž. Velké plus pro mě byl Forest Whitaker, kterýho si pamatuju ještě jako zobáka v Krvavém sportu. Naštěstí se hoši vrhli na téma, které zku*ví opravdu jen totální dřeváci. Je to slušný, ale 2x to vidět nemusim ---->70%

Bony a klid (1987)

No, i když tenhle film spatřil světlo světa už hoooodně dávno, celou dobu se mi nějak vyhýbal. V dobách týhle ,,BONY PÁRTY,, jsem byl ještě malej kluk, takže mě to nějak minulo. Tak či onak, pokud to takhle tehdá opravdu fungovalo, tak to byly hrátky na docela tenkým ledě. Co se týče filmu jako takovýho, tak musim říct, že je ten příběh opravdu poutavej a ten čas utekl jako voda. Jana Potměšila vlastně znám jen jako ševce prťavce, ale tahle role mu sedla víc. Hodně se mi líbil Roman Skamene, kterej do tohohle hazardního filmu přinesl i nějakej ten humor. I když jsem dobu bonů projezdil na oranžový tatrovce, film se mi líbil. Každopádně jedno vim jistě. Po shlédnutí tohohle snímku, nechci hodně dlouho slyšet nic od ,,Frankie Goes to Hollywood,,!! I když je song Relax opravdu parádička, chvílema už to fakt lezlo na nervy --->70%

Bota jménem Melichar (1983)

Jeden z prvních počinů Zdeňka Trošky,který nás zavede na základní školu,kde se záhadně ztrácí věci. Zábavné a vynikajícně zahraná postava Radima Dochleby v podání Davida Raucha... jen škoda,že se nechytil,mohl ještě rozesmát nejednoho českého diváka --->80%

Brácha za všechny peníze (1978)

Možná slabší pokračování,ale pro mě nepatrně...náš věčný řešitel Martin Pavelka má zase co na práci a pořád je to zábava--->60%

Braindead - Živí mrtví (1992)

No, jak bych začal. V první řadě bych chtěl napsat, že ač pátram v paměti jak se dá, nepamatuju si, že bych kdy viděl, tak nadhodnocenej film, jako v tomhle případě. Asi nemám smysl pro tenhle žánr nebo si jen neprotahuju rypák moučkou, aby mi tohle přišlo vtipný nebo nedej bože strašidelný, ale větší p*čovinu s horrorovou tématikou jsem teda neviděl! Po pravdě je to i jedna z největších p*čovin, kterou jsem vůbec kdy viděl. Takhle primitivní záležitost průměrných 80%?To je opravdu přestřel a nějak to nepobíram. Koukal jsem na celosvětovou imdb, tam je sice hodnocení cca o 10% nižší, ale i tak mi to přijde moc. Já zde dozajista poplavu proti proudu. Cílem Jacksona evidentně bylo, aby to bylo řádně nechutný, možná i strašidelný a vtipný. Nechutný to opravdu chvílema bylo, strašidelný vůbec, ale vtipný? Na celým filmu bylo vtipný maximálně zombie mimino s tim šibalským smíchem, hlavně jeho dobrodružství na dětským hřišti a ty tragický výkony herců, který nejspíš studio vytáhlo někde z okresního divadla. Co hodnotit pozitivně? Herci trága, scénář trága, natočeno tragicky, vtipný jen chvílema a nádech horroru to mělo asi jen prvních 20 minut, kdy člověk netušil co přijde...každej nějak začínal a Peter Jackson má dnes renomé šikovnýho režiséra, ale tohle je teda bída, kterou by s pár litrama červený barvy a trochou prostředků, dokázala natočit i parta vysokoškoláků. V dobách vzniku filmu, bych dozajista hodnotil jinak, ale vzhledem k tomu, že jsem to viděl až v roce 2013, nemůžu jinak--->20% za masky, mimino a docela pohlednou španělku

Bumblebee (2018)

Na toho režiséra jsem to čekal horší. Snad to chápu dobře, že se příběh odehrává před Transformers. Herci nestojí za nic, napětí žádné, tempo taky neexistuje. Nejlepší na filmu je seznamování Charlie s broukem a závěrečný boj, kdy nám čmelák ukáže taky trošku jinou stránku, než tunovýho mírumilovnýho domácího mazlíčka. Vcelku průměrná dvouhodinová reklama na Volkswagen, který se v té době krásně topil v ratolišti špatně naměřených emisí a toto byl asi jejich nejsvětlejší okamžik posledních let. 60%

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Asi nikdy nezapomenu na scénu,kdy naše vymóděná trojka vystoupí na nádraží v Bolívii a jen kolem sebe nevěřícně koukaj...tenkrát jsem se smál asi minutu v kuse...další z několika takřka dokonalých westernů té doby...z Redforda i Newmana to charisma vyzařuje,jak ze solární bouře a nemám jim co vytýkat...dva psanci,kteří neumí nic jinýho než loupit,střílet a oblbovat krásný ženský,se dostanou do slepé uličky,ale postaví se k tomu jako správní chlapi a nevzdají se...legendární snímek,který je bezchybný a tudíž stoprocentní

Byl jednou jeden král... (1954)

W+B+Z neboli Werich,Burian a Zeman,tři esa československé kinematografie první poloviny 20tého století. K tomu všemu námět výborné spisovatelky Boženy Němcové a další herecké hvězdy tehdejší doby, včetně nejslavnějšího hereckého prince Vladimíra Ráže,výsledek?--->jedna z nejlepších československých pohádek celé naší historie...víc k pohádce,kterou znají všechny generace,psát netřeba--->100%