Jahodová proklamace (1970)

Je to tak, už nám (bohužel) není sedmnáct a ty studenti by mohly být naše děti.. I doba se změnila. Ale jinak velmi působivý film. V sedmdesátých letech určitě kultovní!

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Tato pohádka měla potenciál být dobrou pohádkou - odehrává se v exteriérech a má docela dobrý příběh (až na konec, který je jako vystřižený z Mrazíka) - ale bohužel jako celek není nic moc. Veronika Žilková sice přehrávala, ale k její postavě to patřilo, ale ostatní herci byly hodně nevýrazní, hlavně přestárlý mládenec Vojtek. Postavy druidů - dvanácti měsíčků neurazily. Dvě hvězdičky - jedna za výpravu a druhá za Veroniku Žilkovou.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Velmi příjemné překvapení. Pohádka má švih, humor i neotřelost. Samozřejmě všichni víme kdo je celý film postrádaný Jakub a jak asi pohádka dopadne - ale to přece k pohádkám patří. Pohádka není triler. Co mi trochu nesedělo bylo, když syn, který svou matku miloval nade vše (Jiří Dvořák), i když byl záporná postava, dopadl tak, jak dopadl - chtěl pro matku jen to nejlepší a ona jej ignorovala a nakonec nechala odejít. To mi spíš připadá jako ze života,. než jako z pohádky ..

Stůj při mně (1986)

Po dlouhé době skvělá adaptace knížky. Rob Reiner vystihl emoce i atmosféru a herci jeho úsilí korunovali skvělými výkony.

Čtyři pokoje (1995)

Poslední povídka byla hodně dobrá. Bavila mě, měla náboj. Skvělý Tarantino. Ostatní nic moc.

Strážci - Watchmen (2009)

Komiks neznám, ale film mě nijak nenadchl. Po shlédnutí jsem se vracela znovu k začátku, abych ho vůbec pochopila. Celkem pěkně výtvarně zpracované, ale jinak nic moc.

Hra (1997)

Skvělý thriller přesně podle mého vkusu. Skvělý příběh, perfektní Michael Douglas.. Musela jsem se na film podívat dvakrát po sobě (což obvykle nedělám), abych si ho náležitě užila a pak jej zařadila mezi svých deset nejoblíbenějších filmů. Bravo mistře Finchere!

Vítejte ve Wellville (1994)

Tento snímek mě příliš neoslovil a styl humoru příliš nebavil. Velkým plus filmu je herecký koncert Antony Hopkinse. Kvůli němu dávám tři hvězdičky.

Barva kouzel (2008) (TV film)

Další zfilmovaný příběh ze Zeměplochy. Překvapivě hodně věrný Pratchettově knížce. Opět pěkná výpravná podívaná, i když Otec prasátek se Vadimu Jeanovi povedl o něco málo lépe.

Otec prasátek (2006) (TV film)

Terry Pratchet mě doslova okouzlil. Můj šálek čaje. Úžasný anglický humor, podle mě dobrá kamera, výtvarné zpracování - prostě toto dílko se opravdu povedlo.