Addamsova rodina (1991)

Tohle je prostě můj oblíbený druh zábavy - švihlá komedie, kterou musím brát s trochou nadsázky. The Addams Family/2, na to mi nikdo nesmí šáhnout. To je film se vším: skvělé herecké výkony, sranda až za hrob, sem tam trochu té morbidnosti a spoustu dalšího. 'Jak dlouho jsme spolu netančili ?' 'Ó Gomézi. Hodiny!' Přesně podle mýho gusta. Film, kerý mě nikdy neomrzí. 10/10

Addamsova rodina 2 (1993)

Addamsovci se vrací s neméně zábavnou a hororovou podívanou, jako byla ta první. Tentokrát je ale rodinka o něco rozrostlejší. A jelikož ho jeho straší sourozenci mezi sebe nevezmou, pokračování ságy Addamsovcou je hlavně o té mladší generaci, plné bláznivých nápadů a nemizící dětské energii. To za to stojí. *****

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Já jsem věděla, že na konci všichni umřou. To byl ale hloupej seriál... Jediný, co mě donutilo dokoukat první sérii byl Tate, kterej nebyl nijak hezkej, ale tak ukrutně záhadnej, až byl svým způspbem přitažlivej. Snažila jsem se hodně dlouho, ale nemůžu najít vhodný přídavný jméno, který by moje pocity vystihlo. Přemýšlela jsem i o tom, že si znovu přečtu 50 odstínů šedi, tam bych ho možná našla, protože asi tak, jak působí Christian Gray na Anastasii, tak nějak působil Tate na mě. První polovina byla super - děsivá, strašidelná, mělo to hlavu a patu. Ale zbytek byl přesný opak. Jako bych začala koukat na jinej seriál. Děs běs. Děj horší než telenovela, ještě víc zamotaný a do předposledního dílu se to zamotávalo víc a víc, až jsem si říkala, jak to všechno chtěj za jeden díl rozlosknout. Konec ? O tom ani nemluvim. Prostě všichni umřeli, jak se dalo očekávat. A žili štastně až do konce světa. Jediný, co na posledním dílu stálo za to byla scéna ve sklepě, kdy povedená rodinka Harmonových chtěla vyhnat nové obyvatele domu, a Viv rozpárala Benovi břicho a on jí zastřelil, to jsem se nasmála. Moje hodnocení seriálu jako takového je na 2*, jednu hvězdu dám Tateovi a další půl hvězdičky patří všem ostatním hecům, kteří byli excelentní (hlavně Constance), a kteří povznesli tuhle pitomost o stupínek výš.

Avengers (2012)

Premiéru Avengers jsem nemohla zmeškat. Celý týden jsem se na ni těšila, a musím říct, že mě to velmi mile překvapilo. Ani jsem vlastně nevěděla, co od toho mám čekat. Film jsem chtěla vidět hlavně kvůli Iron Manovi, a Robertu Downey Jr., samozřejmě :) Podle mě byla skoro každá vtipná scénka založená na lhostejnosti Tonyho Starka. Ale i přesto, nebo právě proto, se mi to tolik líbilo. Tony prostě válel, jako vždy :) Bylo to vtipné, chytlavé a hlavně napínavé od začátku do konce. Takhle si představuju pořádnej akční trhák, přesně podle mých představ. Každá akční scéna, při které mi lítaly kusy budov a i samotní Avengers až k obličeji mě zařezala do sedačky, což se mi dlouho nestalo. A i když už tomu tak není, po čtyřech dnech promítání v kině byli Avengers na 12. pozici mezi nejlepšími filmy, tak to o něčem vypovídá :) 1000000%

Big Brother (2005) (pořad) odpad!

Nikdy jsem se na to nekoukala a dobře vím proč. Díky bohu to mělo jen jednu 'sérii', ne jako ten stejně pitomej pořad Česko hledá superstar a tak podobně...

Blbý a blbější (1994)

Tak jsem se těšila, co to bude za prvotřídní roadshow a takový zklamání... Vtipy byly skvělý, hlášky taky, ale převládaly tam spíš nudný části, který byly opravdu nezáživný. Ta vulgarita nebo nekorektnost mi nevadila. A naštěstí pro mě tam nebylo ani moc těch typických Carreyovských xichtů a dementních pohybů. To už jsem se víc bavila u RDj a jeho Deadline. 60%

Brzy to přijde (1999)

Na tomhle filmu je pěkně vidět, jak velcí herci (Kutcher, Raynolds, Roday...) začínali od NULY. Hvězdička patří jejich výkonům. Něco jako Holky to chtěj taky (=blbost na entou)

Cesta do pravěku (1955)

Sama od sebe bych se na tenhle film asi nikdy nepodívala. A taky vim proč. Rozhodně musim ocenit snahu a sílu, kterou musel režisér vynaložit v té době na natočení filmu, u kterého by dneska stačilo 'jen' pár milionů a počítač s programem na vytvoření počítačových animací. Ale mě tenhle film prostě nic neříká. Asi už jsem zkažená dnešní dobou, ale i u toho Jurskýho parku jsem se bála víc... Tenhle film ve mě prostě nezanehal vůbec žádný pocit.

Comeback (2008) (seriál) odpad!

Další snaha českých tvůrců o 'sitcom'. Dejdara nemusím, takže to je první věc, která mě hned odradí. Když už jsem se ale na nějakej ten díl koukla, tak je to ještě horší, než jsem myslela. Občasné záblesky vtipu jsou opravdu jen občasné a když už, tak jsou většinou dětinské nebo ohrané. 10%

Cry-Baby (1990)

'Electricity makes me insane.' 'Why, Cry-Baby, why ?' 'Electricity killed my parents !' 'They died in electricity chair ?!' 'That's right, Allison. My father was alphabet bomber. He may been crazy but he was my pap. Only one I've ever had.' 'My God, I've heard about the alphabet bomber. Bomb's exploding in the airport and the Barbra shop and....' 'That's right. In alphabetical order. Car wash, drug store. I used to lay in my crib and hear him screaming asleep: A, B, C, D, E, F, G...' :-DDDD Nějak se mi to vymklo z rukou. Myslím, že to začalo, když jsem byla v kině na Dark Shadows a doma se koukala pořád dokola na Ranga s tit. Prostě jsem zjistila, že JD je fakt talent. A takhle dobře jsem se dlouho nepobavila. Prostě praštěná hudební komedie z dob Elvise s debilníma hláškama, u kterých se ale nedá nesmát. Škoda jen tý scény v soudní síni (rodiče, skrz který promlouvá bůh...), tu bych vystříhla a seskartovala. Umírala jsem u toho Johnnyho xichtění a jak byl strašně vážnej, když byl naštvanej :-D