Perfektní den (2015)

Skvěle natočené drama s prvky černého humoru, který si hlavní hrdinové zachovávají navzdory absurdním situacím, ve válkou zmítané Jugoslávii. Joo hold, válka je vůl! Přesná trefa do mého vkusu. A pátá hvězda za Benicia, toho chlapa fakt žeru! :-)

Žrouti (2016) (seriál)

Myslím si , že tvůrci "Blaníka" tady šlápli trochu vedle. Kdyby zůstalo u jednotlivých parodií na kulinářské pořady, byl by to opravdu luxus, ale tenhle "spojovací" seriál je opravdu neuvěřitelná sračka! Komedie? Nezasmál jsem se! Horror? Nebál jsem se! Tak co to vlastně ku...a je!! Jo a toho honění je tam fakt už vrchovatě, až se mi z toho někdy zvedá kufr. 20%

Padesátka (2015)

Tak " Snowborďáci" se nám dali na režii. Jde jim to bohužel stejně, jako ta jízda na prkně před desti lety. Komedie?? O běžkařích?? To je těžký oříšek ! Bohužel, poslední dobou se mi z českých " retrokomedií " zvedá kufr. A nepomohlo tomu ani obsazení Jakuba " Agáty " Prachaře. Je mi stejně odporný, jako když hrál M. Vašinka za komoušů prince. Pro diváky Ohnivýho kuřete dobrý, za mne jedna hvězda. ( Vojtovi za snahu)

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Pořádná dávka severského černého humoru! Kdoby to byl řekl...scénář jako od bří Coenů. Skvělý Stellan Skarsgård ! Nejvíce pobavil konec a paraglaidista Radovan :-))

Moto cestou necestou (2011) (seriál)

Těžký tohle hodnotit! Koukatelný to sice je, ale svému předobrazu a originálnímu LONG WAY ROUND, se to nepřibližuje ani s povzdálí. V podstatě se ani pořádně nedozvíme odkud a kam má výprava namířeno. O jakémsi průběžném mapování cesty, ani nemluvě. Jako nezůčastněný divák to sleduji z povzdálí a narozdíl od LWR, nebo Trabantistů, jsem rozhodně necítil touhu, být alespoň na chvíli členem výpravy. Sympatie tady nějak nefungovaly. 1. série - Totální průser, Zounar, Noid a spol., to byl asi omyl! 2. 3. a 4. série už byla mnohem lepší. Dvojka Liška - Blažek a Liška - Révai, fungovala celkem slušně. Ikdyž i jejich rozhovory a " hádky", působily hodně afektovaně. 60%

Přístav (2015) (seriál) odpad!

Začínám mít podezření, že mezi našimi scénáristy koluje jeden scénář seriálu " ze života ", který se vždy jen lehce poupraví! Po podobném skvostu, "Na vodě", tu máme pro změnu "Přístav"!? Seriál z naprosto totožných odpadních vod. Řečeno slovy klasika : " Estráda, pokud bude optimistická, proč ne. Ale aby nám kvarteto tvořili Dejdar, Zounar, Čtvrtníček a Blažek, tak to kur... ani omylem!! To by nám sudruzi mohli vytýkat, že podporujeme národní debilitu!" Mimochodem s Čtvrtníčkem, to taky zdá se začíná jít z kopce. Holt, od České sody, uplynulo již hodně odpadní vody.

Hanebný pancharti (2009)

Nemůžu říct, že by tenhle film naplnil moje očekávání, asi jsem od Tarantina čekal trošku víc. Hodně přetažené dialogy, které místy nudily a neměly tu šťávu, jako v Pulp Fiction, filmu zrovna nepomohly. Stejně tak je škoda že nedostali více prostoru němečtí "legionáři" v čele s Michaelem Fassbenderem, v tu chvíli pro mně film předčasně skončil a dokoukal jsem to jen z povinosti.Možná, kdyby Quentin upustil od chronologického děje, mohlo to dopadnout líp, ale kdo ví...Nicméně světová válka trochu jinak.70%....jo a führer neměl chybu :-)

Všemocný (2011)

Solidně natočená "jízda" , se strhujícím dějem a propracovaným scénářem. S rychlým střídáním obrazů se sice trochu točí hlava, ale vo tom to je......NZT. Skvělá zábava i bez hereckého arzenálu nabušeného hvězdami, Cooper a De Niro bohatě stačí. Nic moc jsem nečekal, ale klobouk dolů.

Prometheus (2012)

Od režiséra jako je Ridley Scott bych čekal trochu víc. Hold vykrádat vlastní náměty se nevyplácí a po veleúspěšné tetralogii Vetřelců tenhle snímek působí dost chabě. Filmu škodí hlavně nepropracovaný scénář a dost nepřehledné scény. Noomi Rapace byla skvělá, Michael Fassbender v roli uhlazeného a " podlého a lstivého" androida nebyl tak věrohodný, jako Ian Holm ve zmíněném Vetřelci. Ale nakonec proč né......60%