Pan Rosnička (2005)

Cage i Caine byli dobří. Ale jinak jsem už asi po týdnu nevěděla, o čem film je. Takže asi tak...

Kung Fu Panda 2 (2011)

O hodně uspěchanější, ale i akčnější než první díl. Panda nezklamala, ani nepřekvapila. Hlášky super, animace taky pěkná, příběh s morálním zakončením trošku ohraný a kýčovitý, ale pro děti fajn. Celkově na mě druhá panda působí hrozně mile. Možná i o něco mileji než první díl.

Zelené peklo (2003)

Mě film bavil. Když se na něj člověk dívá opravdu od začátku až do konce a dává pozor, tak se dá přežít bez větších potíží. Někdo se možná ztrácel, ale zase tak horké to není. Mě podobně "zvratové" a hodně nakombinované filmy nevadí, alespoň můžu pořád o něčem přemýšlet, uvažovat, jak že to vlastně je, kdo je skutečně kdo a není to jen bezduchá podívaná o ničem, u které chroupete popcorn. Líbilo se mi tu, že nic není takové, jaké se zdálo na první pohled být, pořád se něco dělo a měnilo. Zkrátka jsem se nenudila a chtění vědět, jak to tedy vlastně je, mě nutilo dívat se pořád dál. Zkrátka, každý má jiný vkus, což svým způsobem říkají i slova z filmu: "Jde jen o to, jak se ta historka podá."

Jejich oči sledovaly boha (2004) (TV film)

Vypadalo to zajímavě, ale i přes zajímavý děj, který měl být i silný, mě film nedokázal upoutat, tak jak jsem si představovala. Bylo tu několik zajímavých okamžiků a scén, ale celkově zapadly do zbytku nezáživného průměru. Začátek dobré, střed ujde, ale u konce už jsem se jen ze zvyku dívala na obrazovku. Pointa byla sice dobrá, ale chtělo ji to o hodně víc prodat. Neurazí, nenadchne - a tohle přirovnání pro film není moc dobré.

Černá smrt (2010)

Na to, že jsem od filmu moc nečekala, mě příjemně překvapil. Zarazilo mě, kolik známých a slavných tváří se tu sešlo. Atmosféra tajemného středověku, klášterů a nevysvětlitelných záhad, za kterými musí stát buď Bůh, nebo Ďábel, byla vykreslená skvěle. Sem tam zazněla i celkem zajímavá hudba. Výkony některých herců nebyly zrovna oscarové, ale zbytek se snažil. Krev a pár nechuťáren k tomuhle typu filmů taky sedí a tady jich bylo dostatek. Občas mi vadily náhlé střihy a posuny kamery, ale to je můj názor. Jako horor bych to nenazvala, ale i tak je Černá smrt příjemných překvapením, na které se dá dívat a které nenudí. Zajímavý námět k zamyšlení. Je tu skvěle vidět, kam až může zajít víra a co s člověkem udělá, když je jí hodně i málo.

S Italem v kuchyni (2009) (pořad)

Jeden z mála pořadů tohoto typu, kde konečně vaří někdo, tomu jídlu a gastronomii rozumí a nedělá ze sebe něco, co není. Emanuel je nejenom skvělý kuchař, podle kterého se dá konečně upachtit poživatelná večeře, ale navíc je to sympaťák, na kterého je radost se dívat a nemám chuť si po pár minutách strčit prst do oka. To, že je Ital, navíc omlouvá i jeho chyby v češtině, na což se třeba takový Babica vymlouvat nemůže (jeho "vopejkání, vosmahování" a "dávání tohodle na tohle a tohodle do tohodle" mi rve uši).

Gabriel - Anděl pomsty (2007)

Pro mě šlo o film s velmi atraktivním námětem, který mě prostě zaujal. Neměla jsem s ničím nějaký závažnější problém. Ano, odrazil se tu na několika místech slabší rozpočet, ale i tak je film slušnou podívanou, která má atmosféru, zajímavou dokreslující hudbu a hlavně Andyho Whitfielda, který film zdvihá ještě výš. Jediné, co mi chybělo, byly propracovanější charaktery a celkově vztahy mezi postavami a jejich historie. S tím by byl Gabriel mnohem přehlednější a stravitelnější. Občas se člověk trochu ztrácí, ale i tak si zaslouží tři *.

Populární mechanika pro děti (1997) (seriál)

Na rozdíl od Brainiacu se tu člověk vážně něco zábavnou formou dozví. Jako malá jsem se na tenhle pořád ráda dívala. Pobavil, skvěle se tím zabil čas a když rodiče nadávali, že koukáte na televizi, tak jste mohli říct, že se vlastně vzděláváte. Pochopitelně se tu našly blbosti, které nikdy k ničemu nebyly a nebudou, ale vesměs jde o obstojný pořad, který má něco do sebe.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Vizuální stránka úžasná, několik dobrých nápadů, ale podle mě měl film mnohem víc prostoru a větší potenciál, který nevyužil, což je velká škoda. Knižní předlohy, kterými se tu inspirovaly, nabízejí tolik možností a tolik motivů... škoda. Ale dívat se na to dalo, pár slušných scén se tu taky našlo, děj šlapal bez větších zádrhelů, herci (v čele s úžasným Michaelem Cainem) taky předvedli slušný výkon. Jen mi na filmech vadí, když vyvolávají hodně otázek, na které nemůžu dostat odpověď. A tím nemyslím nějakou filozofickou rovinu, naopak, tu mám ráda. Mám na mysli otázky typy, "Jak je možný, že se nepotopili, dyť to nedává smysl, už měli být dávno pod vodou, měl jim dávno dojít vzduch, mělo se stát tamhleto a tohleto..." a podobných nedořešených míst bylo v Tajuplném ostrově bohužel hodně....

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Je mi jasné, že si tímhle komentářem moc nešplhnu, ale prostě nemůžu jinak. Uznávám PF jako průlomový film s mnoha inovátorskými záležitostmi, ale za mě - průměrná podívaná, u které jsem chvílemi poposedávala a neustále si opakovala, že to musím dokoukat, ať to mám už za sebou, když jsem to načala, protože jsem se prostě nudila. Našlo se tu několik zajímavých scén, které jsem si užilala, ale jinak... nebýt Hodinek s Willisem, asi bych u televize nevydržela. + dávám výběru hudby a využití více prolínajících se příběhů.