Jókoso džicurjoku šidžó šugi no kjóšicu e (2017) (seriál)

Seriál nie je ani tak o unikátnom systéme top školy, ako o rôznych manipuláciách a tyranii medzi študentmi. Dievčenská šikana, snaha o úplné vylúčenie oponentov zo školy, zamýšľanie sa nad spoločnosťou ako nad šachovou partiou, mastermind ťahanie za nitky na strednej škole. nuž v Japonsku sa začína v ranom veku 🙂

Jókoso džicurjoku šidžó šugi no kjóšicu e - Season 2 (2022) (série)

Druhá série ide o krok ďalej voči jednotke, celkovo sa tu dosť pritvrdilo. Kým v jednotke sme videli nechutného stalkera, tu vidíme hroznú šikanu dievčat, ktorá vždy akosi viac zasiahne ako u chlapcov. Nielen šikana samotná, ale aj nenávisť a snaha o vymazanie spomienok na minulosť základnej školy. Oproti týmto postavám je mužský antagonista Rouen vykreslený ako autoritársky líder, ktorý všetko vyrieši zákonom džungle. Človek by povedal, že hlavný hrdina bude ten dobrý, ale vidíme že on je zo všetkých snáď najhorší, lebo jeho manipulácie prekračujú všetky predstavy. Trochu mi je ľúto, že s seriál nezameriava na ten výnimočný školský systém známkovania, ktorý má pripraviť žiakov na skutočný život. Namiesto toho je tento systém iba akýmsi deus ex machina, aby všetky manipulácie do seba zaklapli cez outside the box riešenia problémov. Som zvedavý na tretiu sériu kde snáď už uvidíme viac o projekte White Room.

Jókoso džicurjoku šidžó šugi no kjóšicu e - Širjo naki čikara wa mizukara no šicurjó ni jotte kuzuresaru. (2022) (epizoda)

Nastáva finále kde stoja proti sebe Ryuen a Ayanokoji. Ryuen verí v násilie ktoré prebije všetko a strach ovládne každého. Avšak skutočný psychopat je hlavný hrdina ktorý bez emócie rozdrtí každého, keď už nie je iná cesta. Na každého vie vytiahnuť čo naňho platí, a Ryuen rozumie iba násiliu a strachu, tak dostane taký náklad, po ktorom by sa IRL už nikdy nepostavil. Dosť OP stroj na zabíjanie, na stredoškoláka...

Jókoso džicurjoku šidžó šugi no kjóšicu e - Ajamači o okaši nagara, sore o aratamenai koto o koso, šin no ajamači to iu. (2022) (epizoda)

Nebyť slabej časti o vytvorení skupiny, kecaniu s nanukmi a prijatí Sakury, bolo by to aj na 5/5. Najlepšia časť je ťah masterminda voči Ryuenovi a Kikyo, ktorá je odhodlaná zničiť bývalú spolužiačku za každú cenu. Ayanokoji však premýšľa o krok vpred a Kikyo zisťuje strašnú skutočnosť o svojej prehre ešte skôr než začal test. Prezieravo sa zbavuje aj stôp, ktorými bol vydieraný.

Jókoso džicurjoku šidžó šugi no kjóšicu e - Subete o utagau koto mo subete o šindžiru koto mo tomo ni ani de, šikó o hóki suru ni hitoší. (2022) (epizoda)

Trieda 1-C sa snaží zistiť ktorý žiak je zradcom. Pri autoritárskom lídrovi to nebude dlho trvať. Učiteľka ohlasuje nadchádzajúci mini test, ktorý rozhodí žiakov do paper shuffle, systému párovania študentov do dvojíc. Je načase zamyslieť sa ako sa dá využiť systém na vytvorenie najoptimálnejšieho napárovania dvojíc

Časové pásmo bylo změněno