Kredenc (2014) (pořad)

po dlhom case nieco pozeratelne v style Telecvoking/Tele Tele. uvidime ako si udrzia uroven.

Oira sukeban (2006)

toto nie je zabava pre europu a asi ani pre zvysok sveta. only for Japan. neuveritelne zle herecke vykony, grimasy a odrecotovane repliky ako na zakladke, proste cele zle. situaciu vobec nezachranuje ani to, ze su tam vsetci polonahi :) hviezdicka za napad ale to je tak vse. cudujem sa, ze som to dopozeral do konca, asi preto ze to trvalo len hodinu. a ano, je tu aj plot twist, no bezny divak by mal taketo veci vynechat (hlavne ked pride na scenu uchylny daddy)

Penny Dreadful (2014) (seriál)

celkom v pohode kratsi serial, z ulic stareho Londyna kde sa deje kazdeco. postavy a ich postupne odhalovanie bolo fajn, najvacsie prekvapenia sme mali ked niekoho konecne predstavili celym menom. skoda, ze sme sa nedockal pohladu na Dorianov obraz, zeby v dalsej serii? Tretia záverečna séria bola super, prepletenie postáv a finálnym doomsday

Zvětšenina (1966)

uplny suhlas s uzivatelom Fr - tento nudny stary film ide mimo mna. ak toto bol vrchol roku 1966 tak som rad, ze uz je to davno za nami ako odpratana mrtvola z parku.

Noksaek uija (2005)

vydareny realisticky snimok. nas par ma smolu ze 19 rokov je v Korei este vek, kde patri clovek pod zakon. u nas by s tym nejaky problem nebol. a 32 rocnu by som oznacil prinajhorsom za v strednych rokoch nez za staru (oproti nemu samozrejme ze stara je). pacili sa mi vsuvky kde prebiehali sceny, ktore sa nestali, len v mysliach postav. takisto super bola aj vecera kde sa akotak vyjadrili vsetky postavy k problematike. fandil som chlapikovi, ktory sa nemienil vzdat zeny svojho zivota aj napriek rozdielom, ktore mali aj jej zvlastnej povahe kde nedavala najavo co ju trapi. stal pri nej vzdy a vsade, mala nanho stastie. on si zase urcite uzil natacanie :3 pri niektorych scenach som sa bal, ze sa film zvrhne do klasickeho milostneho trojuholnika, bude tlacit na city alebo niekto umrie na rakovinu. nastastie tento film ostal vynimocnym.

Jeni, Juno (2005)

trochu naivne, detinske, bezproblemove, takmer idealne. mladi sa tvaria ze sa nedokazu za ruky chytit, pricom je vsetkym jasne, ze toho v 15.ich vyskusali uz pomerne dost. pacila sa mi Starkraftovska vsuvka, takisto unik z domu v noci a prekvapko v skole aj tajne plany rodicov o buducnosti.mila a prijemna oddychovka. Elen Page tam sice nebola,ale aj tak za 4.

Uzumaki (2000)

zaujimavy hororovy pribeh, ktory vychadza asi z akejsi spiralofobie rzisera. zaujme hned hlavna postava Kirie (Eriko Hatsune!) a spiralovity des, do ktoreho postupne upada cele mestecko. zial, po polke uz film stagnuje a nenastava ani ziadne finale. na film sa ale dobre pozera az do konca, dokonca sa da priucit aj trochu tej japonciny :)

Killeodeului suda (2001)

film, ktory uz na zaciatku kladie otazku ci je mozne aby 4 kamosi co byvaju v jednom byte boli vsetci zabikaci pracujuci spolu na zakazku. nerealne zoskupenie, nerealne konanie postav, absencia humoru, clovek len caka nejaky rozbeh, ale ten neprichadza a dokonca ani ziadne grand finale sa nekona. takze z Hamleta sa napokon stalo Cakanie na Godota. ak je podla vas ok ze sa fesni zabijaci zacnu zamilovavat do obeti, tak je film presne pre vas a vasu drahu. nebojte, tito zabijaci su v podstate ti dobri.

Du xia II zhi Shang Hai tan du sheng (1991)

film som si chcel pozriet koli Gong Li a tak som nevahal skocit rovno na trojku, s cim napokon velky problem nebol. co bolo bolo a po uvodnom chaotickom zaciaktu sa dostavame do minulosti kde sa dostavame do zlateho veku - predvojnoveho Sanghaja 1937. takze co bolo napokon nebolo a ideme nielen trosku ovplyvnit minulost, ale si aj riadne zagamblit, hlavne kde uz mame tie nadprirodzene schopnosti vdaka panovi reziserovi. Stephenovi Chowovi fandim, v minulosti mu to ide ozaj bravurne. som rad ze mozem dat desiate hodnotenie filmu a tak mu dodat %ualne hodnotenie, pretoze si ho zasluzi. ps: film je na nase pomery dost drsny, tvrdym ranam neujdu ani zeny. "I'm not a man if I don't hit you. bitch! dead?" Koment: Kordus

Temný případ (2014) (seriál)

pacilo sa mi realisticke zobrazenie pripadu kde sa na zaver nedostavame pomaly az do Bieleho domu, ale chytame len "tych nasich", rozpravanie pribehu, ktore sa na zaver zacne menit a vidime ako si postavy zaicnaju upravovat verziu a zistime aj preco je to tak. cakal som asi prilis vela, ale aj tak je to vyssi nadpriemer. “Once, there was only dark. Ask me, the light’s winning.”