Všechno, všude, najednou (2022)

Chceli ste niekedy radšej byť kdekoľvek inde než ste teraz? Aj keby to malo byť skalou v kaňone? Film neprináša nič nové, len rozbitý svet mladej ženy, ktorá má pocit že ju nikto neberie vážne. Film je zmeskou rôznych preodoslych multiverze snímok. spočiatku trošku cestíčka z Matrix 1, posolíme Rick and Mortym, popepříme marvelovským What if..., A máme odrazu oskarový film, ktorý niektorí velebia do nebies a to len preto, že nevideli predošlé snímky. #EverythingisRemix

Sociální dilema (2020)

Počet mŕtvych: nula. Mám pocit že by v realite ku koncu tá malá, ktorú si nikto nevšímal , vzala život a chalanisko by vystrieľal školu. No, bolo to trošku soft, ale aj tak celkom presvedčivé. Správa z 18.6.2023 "Microsoft prepustil celý tím, ktorý mal za úlohu skúmať etickosť umelej inteligencie a jej vplyv na spoločnosť, píše MediaBrífing. Takéto oddelenia majú vo firmách za úlohu zvyšovať sociálnu zodpovednosť produktov, upozorňovať na možné riziká a pomáhajú predvídať potenciálne zneužitia technológií."

Želví odysea (2019)

Súhlasím sa Paulom, že je to pre detského diváka. Komentáre typu they eat their green vegetables unlike teenagers boli skôr rušivé ako trefné. Hudobný podmaz bol tak vhodný pre asi 12-rocnych. Každopádne, zaujímavý pohľad na životnú cestu jednej korytnačky. Ináč myslím že by ju nenechali len tak zožrať v strede natáčania, aby šli odznova, takže mala asi aj šťastie a extra ochranu od štábu 🤔

Chainsaw Man (2022) (seriál)

Určite anime ktoré stojí za pozretie. Možno na úvod trochu divoké a uletené, no lore, postavy, poetika aj vizuál sú veľmi silné stránky. Som zvedavý čo prinesie druhá séria

Chainsaw Man - Sakusen kaiši (2022) (epizoda)

Obe strany dokončujú prípravy na stretnutie v súboji, avšak jedna z nich má navrch. Yakuza dostáva ponuku, ktorá sa neodmieta - cieľom hunterov je gun démon a ostatné ide bokom. Makima má schopnosť pripomínajúca Death Note, s tým sa už dá celkom pracovať.

Chainsaw Man - Kjóto jori (2022) (epizoda)

Vyzerá že postavy sú tu aspoň tak nesmrteľné ako v attack on Titan 🙂 šéfka Makima má ozaj "bullshit power", ako odznelo v tejto časti. Že pôjde v štýle "život za život" som si pomyslel, keď spomenuli že pri jej útokoch musia mať zaviazané oči aj samotní demon hunters. Konečne uvidíme prečo je v tíme dievča ktoré bolo doteraz za najslabšie ohnivko reťaze. Hláška dňa: s civilistami intel nezdieľam 😁

Chainsaw Man - Džúsei (2022) (epizoda)

Symbiotický systém niečo za niečo je zaujímavý, postavy ktoré uzavreli kontrakty s démonmi si vedia vypožičať ich schopnosti na určitú dobu, avšak za nejakú cenu. V prípade, že treba väčšiu silu sa dá obetovať o čosi viac. Give me your everything, I will also give you everything. Pri niektorých bytostiach sa však aj menší démoni držia v pozadí, lebo vidia nerovnosť síl. Vidieť hand démona v plnej sile bol silný zážitok, ako aj surovú silu sword démona. A potom prišiel Snake démon... Don't die on me, Aki, so that when I die you can cry for me. Čistá topka

Chainsaw Man - Kiss no oadži (2022) (epizoda)

Hlavný hrdina v bojovom rauši mi pripomína Gatsua zo série Berserk. Po boji nás čaká klasický japonský oddych z roboty a teda večera a veľa piva. Dievčatá pijú ako dúhy a spĺňa sa nám tu ďalší japonský mokrý sen. With a twist! Záverečná scéna pôsobí realisticky. Myslím že som si obľúbil Akiho a jeho vyrovnaný a kľudný mindset.