The Wizard of Gore (2007)

nie je to len horror ale aj detektivka, takze nie je len dolezita krv a efekty ale aj hovorene slovo a dejova linia. ano,je to mozno nedotiahnute ale ajtak je to mindf*ck :)) ... ktory stale neviem ako sa vlastne skoncil suhlas s: Silverluv, Twinpeaks, Bluntman. ps: o hodne lepsie ako original z 1970

Aneun yeoja (2004)

ako pise May, ide skor o dramu nez o romantiku. najviac sa mi pacila diagnostika na klinike, ten doktor bol typek :) ako sa cloveku zmeni pohlad na svet ked zisti ze uz coskoro...? prepad banky alebo ako hlavny hrdina policajnym vysetrovatelom riadne zamotal hlavy svojim zvlastnym postojom, to sa len tak nevidi. skoda ze ma film inak nechal chladneho, cakal som viac...

Sledování (1998)

Film nie je len o sledovani ale aj o koledovani :) ak si koledujete o problem tak si ho aj vykoledujete. na prvotinu fakt dobre a sam som necakal ako to skonci, prekvapive aj ked som sa snazil mat na pamati spoiler "kto koho sleduje" co mi pripomina pravidlo slasherov - znalost pravidiel vam napokon vobec nepomoze. the following ~

Vyměřený čas (2011)

mne to akosi pripominalo equilibrium = super film :) ako asi vyzera buducnost bez penazi? platba vlastnym zivotom nie exkluzivne a nekompromisne. ale skoda ze tam nehral Bale namiesto Cilliana, ... to by bola piata hviezdicka.

Klub šťastných žen (1993)

tento film by si uz zasluzil aj nejaky koment... takze ja vam mozem zase odporucit chutovku. je to pribeh 4 zien ktore sa stretavaju pri particke. su to emigrantky z Ciny a teraz ziju s rodinami v USA. mali nelahke zivoty ale nastastie je to uz prec. kazda z nich ma dceru ktora uz vyrastala vo Friscu. no tieto dcery konaju rovnake chyby ako ich matky a tie su nestastne ze ani v novom prostredi sa nemaju dobre a platia aj za "hriechy" svojich rodicov. v spomienkach a rozpravaniach sa vracaju zeny do svojej mladosti a vidime co vsetko ich stalo kym sa dostali do Ameriky` odkryvaju sa nam aj zvtahy dcer a ich detstvo.

Magnolia (1999)

magnolia je pekna drama aj ked som cakal ze na konci bude nejaka pekna autonehoda v style amor-es-peros ale nic, tie ich osudy sa az tak velmi nepreplietli a navyse tam bolo par veci ktore si clovek mozno nevsimne a treba zajst na wiki po odpovede -> 4 stars

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

tarantinovka kde Russel Crove zraza ludi. v uvode filmu zlikviduje bandu bab a potom je dlhe hluche miesto plne babskych reci (tato cast sa da kludne cela preskocit, o nic nepridete) a nakoniec ide aj po nich. to je tak strucne, nechcem prilis spoilovat. anyway vsetko okrem stredu bolo dobre :) baby kecali cely film ale zial neperlili (ako v pulp fiction) takze ziadna hlaska ktora by mohla byt legendary

Hostel (2005)

musim povedat ze je to skvely film pri ktorom som s ani trochu nenudil. prva polka je vlastne eurotrip ktory nie je kmedialny, skor taky realnejsi. druha polka je vsetkym jasna. efekty a dej mi prisli super, hodnotenie na na csfd 30% je uplne neobjektivnych, ludia sa nevedia na film pozret s nadhladom alebo proste pozerali len koli tomu ze sa to natacalo v CR. co sa mi pacilo bolo ze obetami boli chlapi, byt americanom tak sa sem normalne bojim :) ved realne - kto by skor siel na takuto jazdu, parta 3 bab alebo chalanov? vyber obeti bol realnejsi a baby ako zvodkyne boli tiez super, napokon sa hovori ze u nas su dievcata najkrajsie, o chlapoch som toho vela nepocul :D takze keby boli tieto ulohy opacne tak by to akosi nesedelo hehe. pomo pise "gradovanie zabíja tupá predvídateľnosť" - no tak toto sa mi vobec nezda, ja som to take jednoznacne nevidel, hocikde ich mohol ktokolvek chytit ako v inych filmoch takze nvm nvm. urcite nebolo predvidatelne ze prenasledujuce auto rozmachne tu babu :D scena co sa mi pacila bola ze ked sa typek vracal znova na izbuu tak zazil deja vu, vsetko pekne naplanovave odznova ako v Trumanshow. tento film netreba brat proste ako 100% horor kde hned od zaciatku bude 5 mrtvych. najlepsie je ked idete do tohto filmu s tym ze ide o taku cesticku partie amikov co sa idu zabavit do EU, a nie ze je to saw-like horor. ja som na zabijacky necakal, ani mi nevadilo ze boli az od polky. pacilo sa mi aj to ze to tam pod palcom mali rusi, to som si spomenul ze v Prahe a CR je vsade ruska mafia a ta kupci so vsetkym, bolo to niekde v tv asi pred rokom... hehe a skoro by som zabudol na cigansky gang, ten tam krasne zapadol do nasho prostredia. nie ze by sme my mali take gangy v kazdom meste ale docela si to uz viem predstavit ako to je ked ta obklucia deti. kamos mi vcera hovoril ze sa mu take nieco stalo v Nitre. a bolo vraj predvidatelne z filmu ze deti nepustia tie gorili? nebolo, cakal som ze v tom idu tiez a nechaju ich prejst. s kym urcite suhlasim v hodnoteni tohto filmu su ti co mu dali 4 stars (alebo 5) btw fajna bola aj kamikadze scenka pri konci. banzaaaai :D a co sa "smrti" tyka tak mne prisli realnejsie ako keby tam robia neviemake krkolomne vyvrazdovacky.

Hostel II (2007)

ak sa vam 1 pacila tak dvojku si pozrite. ak nie tak nepozerajte. (pamatate sa na film kocka nula? ak ste nevideli kocku 1 tak nulka vam nic nepovie. nulka nie je lepsia ako 1 ale dokresluje situaciu, vysvetluje dej a hlavne ukazuje zo zakulisia. taktiez to plati imho aj pre hostel.) mali ste po jednotke otazke preco kto a zaco? tu zistite ze ako cela hra funguje a kto je za tym, ako funguje system, ako prebieha cely proces vyberu. a v 2 je to co nebolo v 1 - tentokrat sa pod noz dostane partia dievcat (idealne na druhy diel) pretoze by bola skoda keby sa Elite Hunting Club zameral iba na muzske osadenstvo. v dvojke hraju na festivale ciganski diabli, nieco co je typicejsie pre SR nez pre CR (moznos a mylim ale mne to tak prislo). ozaj, spominal som ze aj v dvojke sa dozvieme viacej o cigancatach? na zaver uvidite ceresnicku - ako vyzera cigansky futbal (a do toho idu tie diabolske husle, fajne). btw tento film ma na svedomi lionsgate a im horory idu skvele. komentar k filmu s ktorym uplne suhlasim: Fallen_One, Sociopath

Volba (2005)

mafiansky film o najstarsom klane HK triad. je cas volieb novej hlavy, novy krstny otec bude na cele triady nasledujuce 2 roky. ako vlastne vyzera taka volba, co vsetko za tym stoji a ako to vlastne cele funguje? Nie je to sice HK-sky Godfather, ale ak vas zaujimaju filmy venujuce sa mafianom tak Election si treba pozriet!