Bez slitování (2006)

tento film nemoze byt nikdy viac ako lehky nadpriemer, neviem koli comu davaju ludia trebars i 4*. film sa taha tak ako zenska s deckom za hlavnym hrdinom. kedze on je drsny zabijak tak nema problem prichylit obe stratene duse k sebe. vsak co... s tematikou matadora nechapem ako sme sa dostali k anglickemu (!) soundtracku Oh Bella Ciao, ktory je to viac nez offtopic. okrem poslednych 15 min som uz cakal kedy to konecne skonci, aby som mohol dat 3* a ukoncit tuto fake dramu. suhlas s: Flipnic

Hrátky s peklem (2013)

tento film som si pozrel koli reziserovi Shionovi, od ktoreho som uz videl par sialenych super filmov. Why Don't You Play in Hell patri urcite k nim - absurdnych scen a zvratov je tam dost, no nie je to jeho top film (odporucam Love Exposure). cca druha patina filmu sa tiahla a nic sa v nej nedialo, uz som rozmyslal ci sa to niekam vobec posunie. pribeh vsak do seba zapadol a postavy sa stretli v neuveritelnom krvavom filme, kde sme do poslednej chvile nevedeli ako to vlastne skonci. nuz, tak to chodi ked chcete nafilmovat skutocnu klanovu jakuza potycku. Porovnavatelnost s Kill Billom je mozna, no fanuskovia Tarantina by asi nesuhlasili (Tarantino samotny by podla mna ale suhlasil) Fumi Nikaidó ga ga ga <3

Miseuteo robin ggosigi (2006)

celkom dobra Korean drama kde nik neumiera na rakovinu ani nezapasi o priazen milenecky trojuholnik. Uz bez tychto klasik sa da povedat ze ide o netradicnu temu. On je sebavedomy racionalny biznisman - sef, ona obycajna adminka s naivnou predstavou o laske. z tychto dvoch by za normalnych okolnosti par nikdy nebol, najma ked jej pristupom k laske opovrhuje a porovnava ju k 386tke z ktorej nikdy nebude pentium. to urcite neprida na sebavedomi.... SPOILER ALERT skoda, ze ten zaver nebol podla jej planu, kde by ho odkopla s tym, ze predsa aj taky macho ako je on vie z nej stratit hlavu. namiesto toho sa mu po vyznani lasky hodi okolo krku a v zaverecnej scene uz len nelogicky oznamuju rodine svoje rozhodnutie. ten koniec to pokazil, inac by som siel aj na plny pocet.

Král Škorpión: Vzestup Říše (2008)

ked clovek pozera film so 6 rocnymi detmi tak mu pride lepsi nez mozno v skutocnosti je. nieco ako vo filme Peter Pan kde na premieru vzali do divadla deti, ktore ukazali cisty a nevinny uzas, od ktorych si dospeli mohli vziat priklad a odlozit svoje snobske vyumelkovane hodnotenia.

Godzilla (2014)

pri takychto filmoch sa presviedcam ze spracovat namet Magic the Gathering: Rise of Eldrazi je uz len otazka casu. len tak dalej.

Kredenc (2014) (pořad)

po dlhom case nieco pozeratelne v style Telecvoking/Tele Tele. uvidime ako si udrzia uroven.

Oira sukeban (2006)

toto nie je zabava pre europu a asi ani pre zvysok sveta. only for Japan. neuveritelne zle herecke vykony, grimasy a odrecotovane repliky ako na zakladke, proste cele zle. situaciu vobec nezachranuje ani to, ze su tam vsetci polonahi :) hviezdicka za napad ale to je tak vse. cudujem sa, ze som to dopozeral do konca, asi preto ze to trvalo len hodinu. a ano, je tu aj plot twist, no bezny divak by mal taketo veci vynechat (hlavne ked pride na scenu uchylny daddy)

Penny Dreadful (2014) (seriál)

celkom v pohode kratsi serial, z ulic stareho Londyna kde sa deje kazdeco. postavy a ich postupne odhalovanie bolo fajn, najvacsie prekvapenia sme mali ked niekoho konecne predstavili celym menom. skoda, ze sme sa nedockal pohladu na Dorianov obraz, zeby v dalsej serii? Tretia záverečna séria bola super, prepletenie postáv a finálnym doomsday

Zvětšenina (1966)

uplny suhlas s uzivatelom Fr - tento nudny stary film ide mimo mna. ak toto bol vrchol roku 1966 tak som rad, ze uz je to davno za nami ako odpratana mrtvola z parku.

Noksaek uija (2005)

vydareny realisticky snimok. nas par ma smolu ze 19 rokov je v Korei este vek, kde patri clovek pod zakon. u nas by s tym nejaky problem nebol. a 32 rocnu by som oznacil prinajhorsom za v strednych rokoch nez za staru (oproti nemu samozrejme ze stara je). pacili sa mi vsuvky kde prebiehali sceny, ktore sa nestali, len v mysliach postav. takisto super bola aj vecera kde sa akotak vyjadrili vsetky postavy k problematike. fandil som chlapikovi, ktory sa nemienil vzdat zeny svojho zivota aj napriek rozdielom, ktore mali aj jej zvlastnej povahe kde nedavala najavo co ju trapi. stal pri nej vzdy a vsade, mala nanho stastie. on si zase urcite uzil natacanie :3 pri niektorych scenach som sa bal, ze sa film zvrhne do klasickeho milostneho trojuholnika, bude tlacit na city alebo niekto umrie na rakovinu. nastastie tento film ostal vynimocnym.