Flash (2023)

Top scény boli s Batmanom, jeho technikou a vzťah k Barryho matke. Barryho pád zaručuje jeho otravnost, človek čaká kedy už dostane cez hubu. Super Girl parádna, len škoda že úplne neznáma (Žiadna Zendaya v roli Mary Jane). Škoda že je tu príliš veľa cgi postáv, vôbec neboli také úderné ako všetci herci zo Spiderverse. No jo, DC ide akoby stále krok za marvelom... Každopádne, určite kvalitný Batman film, ktorý sa oplatí vidieť. Špagetova expozícia Bat Lebowski bola skvelá. Vo filme absentovala krv, prvý súboj Super Girl na snehu bol skôr na smiech, očakával som zápas v štýle Homelander. Samozrejme hneď strih a záber na krvavú podlahu s Barrym 🤷 phasing je ťažký a naučíš sa ho až o x rokov. Actually, super easy, barely an inconvenience 😁

Gen V - Godolkinova univerzita (2023) (epizoda)

Rozjazd mi prišiel ako US College komédia, čisto pre teenagerov kde máme cool postavy , všetky klišé nástrahy na nováčikov, neviazana zábava úplne všade a samozrejme žiadne učenie. Už mi tu chýbal len Ben Stiller

Gen V - Jumanji (2023) (epizoda)

Trapped in a memory časť, kde sa musia postavy postaviť nepríjemným spomienkam z ich života, ktoré odhaľujú mnohé ostatným zúčastneným. Najviac ma bavili interakcie snovych projekcii voči samotným postavám, pričom mali sťažené podmienky ako zo sna.

Gen V - První den (2023) (epizoda)

Systém si nájde každého, aj hlavnú postavu, ktorá nič netušiac ide proti svojim najbližším. Žiaľ stále trošku teen tuctovo, zatiaľ mi tu chýba niekto level Homelander.

Gen V - Season 1 (2023) (série)

Seriál je skôr pre amerických teenagerov čo si radi pozrú tradičný US College komédiu so všetkými klišé ktoré formát ponúka. Chýba snáď len Adam Sandler. Neskôr sa seriál aj tak zlieva s the boys, na čo vlastne aj tak čakáme, a ukončí seriál za pár sekúnd. Trošku Deus ex machina, ale tak to chodí keď sú v hre the Supes.

Gen V - Strážci Godolkinu (2023) (epizoda)

We did it. Dali sme to až do konca, aby sme zistili že stačí aby prišiel Topper a všetkých dal za sekundu dole. Trošku Deus ex machina, ale tak to chodí keď sú v hre the Supes. Case closed, sú tu noví guardians a ideme na štvrtú sériu tie boys. Predsa len, toto bolo skôr pre deti.

Gen V - #ThinkBrink (2023) (epizoda)

Asi sa to o čosi vylepšilo, idem na ďalšiu časť. Cernakus je top kritik, dobre som sa zasmial 😁

Gen V - Virus (2023) (epizoda)

Až na trápnu exposition scénu pre postavy ukryté pod stolom to bolo docela napínavé. Odhalenie skutočného zámeru s vírusom a gen V, s tým že postava Homelandera rezonuje čím ďalej tým viac. Škoda že jeho úplná absencia uberá sérialu na sile, predsa len postava jeho kalibru tu veľmi chýba.

Gen V - Vítej mezi stvůrami (2023) (epizoda)

Téma zabúdania a vymazavania spomienok je vždy zaujímava a inak to nebude aj tu. Kto hovorí pravdu a kto bol koľkokrát wipenuty? Téma zabúdania a vymazavania spomienok je vždy zaujímavá a inak to nebude aj tu.

Golda - Železná lady Izraele (2023)

V pohode filmik, ktorý vás uvedie do problematiky danej doby, geopolitickým výzvam aj ich riešeniam. Golda je úplne hlavnou hybnou silou filmu kde jej postava úplne zatieni mužský svet, ktorý sa rozpadá v základoch. Silná žena povstáva aby zachránila Izrael. A potom príde Kissinger aby povedal ako to celé dopadne. A nezabudnime na záujmy Ruska. Na filme mi vadila točiaca sa kamera ktorá spôsobuje závraty. Zaujímavé boli scény pretkávané historickými zábermi