Rodinka Bélierových (2014)

Parádní francouzský kousek. Přirozené a silné herecké výkony. Nadhled. Vtip. Dojetí. Dospívání a Dozpívání :)

Čarodějnice (2015)

To ne toto, to ne...Mě jako zarytému ateistovi prostě vadí, když 99% všech dialogů ve filmu, jsou citace z náboženských knih. Pokud opravdu někdy a někde bylo takové místo, kde si lidé od ráno do večera neřekli nic jiného, tak to je pro mě ten pravý horor. Čarodějnice je oproti tomu veselá srandistka. Jinak moc pěkná atmosféra, skvělý zvuk a hudba. Škoda jen té přehnané snahy o rádoby věrohodnost. Působilo to spíš kontraproduktivně a vyumělkovaně. Trocha toho civilna a člověčenství by z toho udělala opravdový zážitek.

Room (2015)

Oskar za hlavní roli pro herečku Brie Larson naprosto zasloužený. Chlapcův herecký výkon taky famózní. Film vynikající, obě poloviny filmu plnohodnotné příběhy, které by postačily na dva slušné filmy. První část stísněný boj o zdravý rozum a život v místnosti o velikosti kuchyně. Druhá část psychologické následky a tvrdé setkání s reálným životem. Postavy se chovají naprosto věrohodně. Skvělá režie s citem pro detail. Za mě pět hvězd!

Osm hrozných (2015)

Jenom proto, že to natočil "Tarantulíno", si z toho na zadek nesednu. Neuvěřitelná nuda. Konverzačně pozérské předlouhé s jediným velkým plus v podobě dokonalé hudby! Nechci tady nikomu šahat do svědomí, ale na pět hvězd to není ani při pohledu z oběžné dráhy Saturnu...

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Bizarní jízda. Chci to vidět ještě jednou a to jsem po první čtvrthodince uvažoval, jestli se budu dívat dál. Je to jedinečné!

Spotlight (2015)

Vynikající drama podle skutečných událostí. Obsahově znepokojující, hlavně z pohledu velké moci, kterou má katolická církev, v jinak nábožensky pestrých Spojených státech. Zneužívání dětí kněžími je veřejné tajemství i v Evropě a způsob jakým se s tím církev vyrovnává je až na zvracení. Ve filmu reportéři novin odhalí mechanismus, jakým katoličtí papaláši zametají jeden případ zneužívání za druhým pod koberec. Herecky dokonalá podíváná v solidním tempu. Chtěl bych se dočkat podobného filmu od našich severních sousedů Poláků, kteří jsou známí svým nekritickým postojem ke své armádě černokabátníků. Asi natrvalo se mi zapsalo do paměti číslo 6 procent, které má udávat připbližné množství úchylných kněží, kteří zneužívají děti.

Zažili skutečnou katastrofu (2006) (seriál)

Přidávám se také k dílu Černobyl, ten je výborný. Další jsem neviděl, takže nehodnotím.

Cabin Fever (2016)

Tato chatová horečka mě ani trochu nenakazila. Ani horor ani komedie. Stupidní postavy, bez nápadu, bez překvapení. Škoda toho stylového prostředí a peněz vyhozených za tuto trapárnu, škoda.

Suburra (2015)

Vynikající mafiánské drama s úžasnou atmosférou, kterou spoluvytváří fantastická Space - Rock muzika od M83. Parádní a přesvědčivé herecké výkony. Příběh ze života, sex, drogy, politika a mafie. Od režiséra Sollima můžeme na ČT2 ještě sledovat Gomorru - mafiánské drama v seriálové podobě.

Paranormal Activity: The Ghost Dimension (2015)

Po slabších dílech přichází vydařená pětka. Škoda jen toho konce, ještě pět, deset minut navíc a vyobrazení satana a jeho první kroky mezi smrtelníky by tomu nasadily korunu! Ale i tak slušný žánrový kus!