Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

To mohlo být tak dobré! Kdyby se někdo nebál proškrtat scénář, zvýšit tempo a neměl potřebu každou informaci opakovat 5x. Některé ty efekty mi přišly trochu staršího data, a chyběla mi tam filmová řemeslná poctivost. Od příběhu jsem čekala vzestup a pád Grindelwalda a grandiózní souboj s Brumbálem. Místo toho to bylo jakési utahané bleeeh, akčními scénami o ničem a s pár unavenými Brumbáloými bonmoty do života.

Hra (1997)

Blbá hra, dobrý film.

Slimák (2006)

Občas to bylo vtipné. Ale jinak to splňuje všechny nároky pro kategorii "americká blbost".

Amonit (2020)

Takové holčičí.

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Kdyby se to konstantně nedojímalo samo sebou, tak by mě to asi chytlo víc. Navíc pro někoho, kdo s tím vyrostl tam nejsou nějaké nové a zajímavé informace. Snad jen ten roztomilý příběh, že Richard Harris věřil, že mechanický fénix je živý pták. Přece jen, fénixové jsou naprosto fascinující tvorové...

A jak to bylo dál... - A pak zničehonic (2021) (epizoda)

A to jsem si myslela, že to děsné pokračování Gilmorek snad nic nepřekoná. Bylo mi blivno sledovat, jak tvůrci snaží napasovat bohaté paninky do současného společenského nastavení. Fakt urtpení. Jediné, co oceňuji, že se poradilo dostat na obrazovku téměř kompletní původní herečkou sestavu. Ehm. Teda bez Samathy. Ale pak ty příběhové faily - jakože Standford a ten úlisný Charlottin poskok jsou pár? Vždyť se totálně nesnášeli! A ať mi nikdo neříká, že dobře situovaný muž, jako Božský nemá ten nitrák na desce rotopedu, ve sprcháci, a vůbec všude, a na ruce hlavně chytré hodinky, které mu zavolají záchranku, kdyz sebou sekne o zem!

Ratchedová (2020) (seriál)

S knihou Kena Keseyho to nemá společného, co by se za nehet vešlo. Snad jen jméno postavy. American Horror Story si takové úlety v rámci žánru mohla dovolit, ale tohle je fakt slátanina. Celé se to bere strašně vážně, snaží se to působit chytře, ale je to bolestivě blbé. Všechny postavy na mě působily spíše jako karikatury lidí a stejně tak celé to zařízení. Jako by tvůrci nikdy nebyli v nemocnici. Veškerá motivace postav je poháněná násilnými pohnutkami, sexem nebo odplatou a je to ujetý, ale ne tím dobrým způsobem. Do toho ke zblbnutí stále stejná a naprosto otravná "napínavá" hudba. Dvě hvězdičky za krásný kostýmy a scénu, jedinou celkem civilní Cynthii Nixon, nádhernou Sharon Stone, a boží puppet show.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Decentní tribute Stanley Kubrickovi, což jsem si říkala, že si museli filmaři dost užít (a podle bonusů na BR také že ano!), pro mě zajímavé rozpracování toho, co je shining a jak se používá a k čemu je dobrý, a pak mě taky z mé profesní deformace dost bavil ten posun od delirantního Osvícení praktikujícího alkoholika ke klidné střízlivé síle Doktora spánka (reflektující Kingovu vlastní zkušenost se závilostí) a velmi milé vykreslení Anonymních alkoholiků.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Celé roky si říkám, kdy konečně někdo obsadí Pitta a DiCapria do jednoho filmu, a hurá! Jsou to prostě takové historky z Hollywoodu, kde ostatně Quentin žije celý život. Takové Malostranské povídky na steroidech. Někdy mě trochu štve, jak si Quentin jede tu svou paralelní realitu, ale na druhou stranu, tady se mi to dost líbilo, jak to padouchům zostra natřel.  Jo a taky je tam Brad Pitt bez trička, a i přes svůj pokročilý věk si to pořád může dovolit.

Šprtky to chtěj taky (2019)

Další film, u kterého nechápu místní hodnocení v modrých číslech. V rámci žánru naprosto boží film. Včetně soundtracku.