Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Na moje príjemné prekvapenie hodne dobrý "spin-off" k seriálu Witcher. Predstavený nám je Vesemir, jeho tréning, práca zaklínačov. No najlepší je scenár, intrigy bosorky a samotný záver. R-ková animácia, inak celkom pekne zvládnutá, aj súboje. Fakt spokojnosť, takto nejako by som si predstavoval aj seriál.

Profesionál (1981)

Nedávno zomrel Belmondo. Nejaké jeho filmy som možno videl dávno v detstve, tak som si teraz vybral nejaký, s hodne dobrým hodnotením. Dokonca ústredná melódia od Ennia Moriconne hrala na jeho pohrebe. Takže som asi trafil, jeden z tých najlepších filmov s ním. Tá pesnička je parádna, legendárna. Tú som poznal aj pred pozretím filma. Škoda, že ich tam majstro nenasekal viac. Belmondovi rola fakt sedela a bol dobrý. Film je ale tak trochu naivný a staromódny na dnešné pomery. Proste takto ľahko by mu to neprechádzalo. Ale za pozretie určite stálo.

Pan Church (2016)

Wau, Eddie Murphy žije a nie len to, on si na staré kolená strihne svoju najlepšiu rolu kariéry. Film má nádherný scenár, parádnych hercov, s hlboko napísanými postavami. Celý film sa šľape na city, no tak nejak príjemne a proste pán Church a mladá Robertson s jej matkou, krásnou McElhone sa vtisnú do duše. Málokedy rozmýšľam nad filmom aj dlhšie po jeho skončení a spomeniem si na neho aj ďalšie dni. Film o ľudskosti, hľadaní lásky a rodiny a pochopení. Moja polovička prerevala celý film a bez mučenia sa priznám, že aj ja som občas slzu vyronil. Eddie, super, škoda, že si viac filmov neskúsil vážnejšiu rolu.

V pasti (2018)

Porovnanie s Hmlou alebo Tichým miestom je na mieste. Bolo to občas napínavé a celkom dobré. Páčil sa mi začiatok ako k tomu celému postupne prišlo. Fajn bol Malkowitch a jeho postava starého nedôverčivého, ale jediného rozumného v baráku. Sandra hrá fajn, ako väčšinou. Ale dovolím si trochu kritiky k jej vzhľadu. Sandre ťahá na 60 a hrala v podstate neskorú tridsiatničku. Ono aj starnúť treba vedieť. Sandra už tak trochu vyzerá ako vyzeral Jackson. Neprirodzene povyhladzovaná, namaskovaná a nešťastne vymladená. Obdobne Madonna, žiaľ už aj Jennifer Aniston atď. Chápem, že pre ženu herečku je to ťažké. No ozajstné velikánky ako Maryl Streep, Helen Mirren atď. ukazujú, že hrať sa dá aj keď mi už není dvadset let.. Film taký priemer, ani nenudí no ani si na neho čoskoro nevspomeniete.

Tisíc miliard dolarů (1982)

Veľmi príjemné prekvapenie. Odvážny film a scenár, ktorý na tvrdo ukazuje praktiky obrovských nadnárodných korporátov, cez inteligentné vyšetrovanie sympatického novinára. Film obsahuje pár skvelých scénok a rozhovorov, ktoré si tvrdím povedať by boli legendárne, keby to natočil nejaký známy Hollywoodsky režisér. Stopáž je dlhšia, ale bola to špička žánru a fakt ma to bavilo. No a scénka s Mr. Prezidentom za okrúhlym stolom s jeho zapotenými poskokmi, paráda. Odporúčam, ale pozor, poniektorým to môže zhodiť ružové okuliare z tváre :)

Mortal Kombat (2021)

Nebol to až taký prúser ako hodnotenie napovedá. Proste bitky boli, niektoré celkom fajnové, najmä úvodná z minulosti. Turnaj síce nebol ofiko, ale nakoniec sa aj tak všetci stretli v bitkách na život a na smrť. Super bola blodska, jej postava ma najviac bavila, taká mladšia verzia Charlize Theron. No a super bol ten užvanený záporák. Proste akčné Bčko so vším všudy, bez nejakého scenára, ale ako oddychovka ok.

Black Widow (2021)

Marvel, ktorý je úplne zbytočný. O postave, ktorá už zomrela. To by nebol problém, no film je strašne nesúrodý. Chvíľu sa hráme na hlbšie city, rodinu, temnú marvelovku. No a potom sa nelogicky pobijú segry. Akcia chaotická, celé akési čudné a ani vtipné ani vážne. Nové postavy ma nezaujali. Nuž točila to asi žena so ženami pre ženy, lebo mňa to minulo. Najslabší Marvel po prvom kapitánovi Amerika a Wakande.

Ratchet a Clank: Strážci galaxie (2016)

Hru som nehral. Pustil som si to s deťmi. A nebavilo nás to, ani mňa a ani ich. Málo vtipné, málo nápadité, nezaujímavé.

Tajný život mazlíčků (2016)

Pre mňa osobne hrozná nuda. Začiatok sa dal, bolo to aj vtipné. No potom silený a stupídny príbeh nezaujal nielen mňa dospelého, ale ani deti. Graficky nepekné, postavy nezaujímavé. Nebavilo ma to vôbec.

Rozhněvaný muž (2021)

Nuž čakal som niečo iné od Guy Ritchieho. Ja mám jeho štýl rád, možno radšej ako Tarantina. Ten má síce Pulp Fiction, no Guy má tak 3 filmy zrovnateľnej kvality a mňa bavili aj nenávidený Artuš a dokonca aj rozprávka. Všade máme vtipné dialógy, časovo zamotaný príbeh s veľa rozprávaním. No a tu, akoby to točil niekto iný. Čo nemusí byť zlé, natočiť aj čosi inak. Lenže, Statham s jedným výrazom, kopec vraždenia, minimálne objasnenie, čomu to ten Statham velil, ako na záver došiel tam kde došiel a proste ma to až tak nechytilo. Stále je to ale lepše ako väčšina Bčiek, pretože toto má Bčkový scenár a podobné filmy tu už boli. Akurát práca s časom a strihom tomu dodala šmrnc. Slabé 4*