Drive (2011)

Po zhliadnutí toľko veľa filmov by som nepovedal, že ma ešte nejaký dokáže prekvapiť, milo prekvapiť. Po pozretí filmu som ozaj nevedel povedať, že či sa mi daný film páčil alebo nie, či som videl unikát, alebo brak. Musel som si to celé nechať prejsť hlavou. Prišiel som na to, že tento film je geniálne natočený. Za celý film nedokážete pochopiť hlavnú postavu. Jej zámery sú absolútne skryté a vzťah k žene Hollywoodsky absolútne nenormálny. Každý by čakal, že každú chvíľu spolu skončia v posteli, no nič také sa nekoná. O to viacej nás prekvapí, ako sa ju snaží chrániť a dokonca aj jej manžela, ktorý sa vrátil z väzenia a prebral jeho miesto. Dej je veľmi zvláštny a ani raz som si nedokázal tipnúť, čo sa bude diať ďalej. Dialógy sú skromné a nechávajú diváka v neurčitosti. Ryan to zahral geniálne. Žuvanie zápalky, kožená bunda, muscle car, toto všetko dotváralo jeho charakter. Keď si kľudne jazdí za podpory skvelej hudby, každý chalan má okamžite chuť sadnúť do svojho žihadla a len tak si jazdiť nočnou krajinou. Brutalita niektorých scén je tak isto nečakaná, je v absolútnom kontraste s celým filmom. Všetko dokopy funguje nečakane dobre a pre fanúšika filmov osadenstvo filmu navarilo skvelý zážitok, ktorý ale musí doznieť v hlave.

Válka Bohů (2011)

Veľmi som sa tešil na tento film, pretože všade bežali reklamy typu: Od tvorcov 300, 3D, skvelé súboje a vymakaní herci. Z kina som však odchádzal nesmierne sklamaný. Žiadne skvelé súboje sa nekonali. Hlavný hrdina bol ozaj pekne vypracovaný, ale ostatní herci nič moc. Pozitívne ešte môžem hodnotiť hlavného záporáka, ktorý mal skvelý hlas a pôsobil temným dojmom. Bitiek bolo žalostne málo a zábery boli chaotické. To, že bol tento film v 3D je absolútny nezmysel. Bolo to strašne amatérske, veľká časť filmu bola tmavá a vtedy či už s okuliarmi alebo bez, obraz bol rozmazaný. Kňažka z filmu, ktorá videla budúcnosť a bola nepoškvrnená, samozrejme hupla do postele ako najposlednejšia k**** (aspoň bola pekná no). Záverečný súboj bohov a Titanov bol smiešny. Zeus pôsobil ako nejaký mladý šuhaj, absolútne sa nehodil za Zeusa a aj ostatní bohovia mi neprišli vôbec božsky. Proste sa tvorcovia snažili spraviť niečo prepracovanejšie ako 300, no 300 sa na nič nehralo a práve preto sa mi páčilo viac.Ak nechcete zabiť skoro dve hodiny života, vyhnite sa tomuto filmu.