96 hodin (2008)

Pozrieť si tento film vo vlaku bola skvelá voľba, lebo mi celá cesta ušla 100x rýchlejšie. Skvelý akčný film, ktorý sa nehrá na žiadne dlhé žvásty. Tvorcovia si asi ani nemohli zobrať lepšieho herca ako pána pomstiteľa. Základný dej je už 100x otrepaný, preto o hviezdičku menej, ale všetko ostatné funguje ako má. Koľko otcov po unesení dcéry povie, že: pustite ju a ja vás nechám ísť, ináč si vás nájdem a zabijem vás! Drsná akcia, skvelé chmaty, nemilosrdenstvo, mučenie, streľba, naháňačky a prostredie Parížsko - Albánskej mafie. Keď dokonca strelil do nevinnej ženy svojho priateľa - zradcu, tak to ma dostalo, absolútna odhodlanosť hoci aj zničiť polovicu Paríža, len aby zachránil dcéru. Sem tam sa vyskytli nepriestrelné autá a netrafiteľný Liam, no poväčšine likvidoval nepriateľov ozaj presvedčivo.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Pokým neprišli na scénu upíri a rôzne obludy ozaj super film, perfektná scéna Salmy Hayek, ozaj hot hot. No ako prídu upíri, musíme sa len smiať, pretože je to tak smiešne spravené, že nám ostáva sa len smiať a smiať a celkovo film pobaví.

Kocour v botách (2011)

Tvorcovia mali k dispozícii jednu z najobľúbenejších postavičiek zo Shreka a mohli na nej dolovať zlaté vajcia a kľudne natočiť aj viacero dielov. Kocúr je veľký sympaťák, akčný a neohrozený, skvelo dabovaný Banderasom. Všetko mali ako na lopate, stačilo spraviť dobrý scenár a zaujímavý príbeh. Ja som sa ale strašne sklamal, fazuľky, odporné nesympatické vajco, pozliepaný príbeh hala-bala. Strašní Jack a Jill, divná obria hus... Tam si tvorcovia zobrali námet aj z Jurského parku. Verím, že sa bude rozprávka páčiť najmä mojej 7 ročnej sesternici, animácia je proste krásna a príbeh taký detsky hlúpučký, takže pre detského diváka 5 hviezdičiek, u mňa 2.

Megamysl (2010)

Ďalší podarený animák, má to čo podľa mňa animovaný film má mať. Animácia sa mi páčila, najmä vanúce vlasy stoja za zmienku. Je tam kopec vtipných scénok a postavičky sú celkovo podarené. Príbeh až tak moc nápaditý či originálny nie je, dá sa odhadnúť dej. No ja som sa bavil celý čas a to je pri animáku hlavné, zabaví aj deti aj starších. Vo filme sa mihnú aj skvelé pesničky, trápny je však záverečný tanec..

Klub rváčů (1999)

Páni tak to bol masaker. Ak hľadáte úplne neštandardný film, ktorý je ozaj psycho a dá zabrať mozgovým bunkám na plno, pozrite si klub bitkárov. Skvelé výkony Pitta a veľmi milo ma prekvapil Norton, už sa nedivým, že ho majú niektorí medzi svojimi obľúbenými hercami. Ozaj výborne zahraté, skvelé prostredie, geniálny scenár. Sem tam som sa priam až rehotal, sem tam som nechápal a sem tam len tak sledoval, čo sa mi pred očami deje. Fakt som sa bavil a ten záver, nemám slov, asi si to budem musieť pozrieť znovu a nechať si to prejsť hlavou. Radšej nič neprezradím, aby som vás nepripravil o prekvapko. A pán režisér Fincher sa dostal do môjho podvedomia, má za sebou skvelé kúsky. Mne osobne sa nepáčila iba herečka Helena Carter, ale bola tiež psycho, takže pomerne zapadla :)

Číslo 5 žije 2 (1988)

Jee, predloha Walleho :). Na to aký to je starý film, robot je spravený veľmi pekne a v podstate je to pekná rozprávka.

Gran Torino (2008)

Pozerať tento film bol zážitok a cťou. Hoci bolo Clintovy skoro 80, pôsobil drsnejšie než všetci hrdinovia z Expendables dokopy. Určite si to pozrite v originálnom znení, prišli by ste tak o skvelý hlas pána Eastwooda. Celý film je v podstate vláčny, pomalý, takmer žiadna akcia či zhon. Ústredná postava je takmer v každom zábere, je drsný, používa bad words, fajčí a pije pivo, no pôsobí veľmi charizmaticky. Postava sa mení zo zatrpknutého deda na niečo nedefinovateľné. Susedia mu prídu ako lepšia spoločnosť než vlastné deti, hoci podobných zabíjal vo vojne. Záver bol veľmi silný a mal som aj slzu v oku. Clint sa neuchýlil k bezduchému násiliu aké by snáď každý čakal, nehral sa na mladého a nepobehoval šialene s guľometom po okolí. Počas celého filmu hádže skvelé hlášky, často urážlivé, no cítiť z neho, že je dobrák. Proste geniálne filmarina a pán Eastwood si u mňa vyslúžil miesto medzi mojimi najobľúbenejšími režisérmi, pretože aj Million Dollar Baby bol neskutočný film a aj mnohé ďalšie, ktoré natočil.

Umělec (2011)

Po vyhlásení Oscarov som si tento film pozrel najmä zo zvedavosti. Je to pekná pocta hluchonemím filmom 20.tych rokov. Herci boli výborní, príbeh slušný, pekná hudba, ozaj milé znovuobjavenie čara čiernobielych filmov. Bavil som sa a myslím, že tí Oscary boli zaslúžení.

Warrior (2011)

Chlapci Tom Hardy a filmový brat Joel Edgerton si veru zamakali. Film je nesmierne náročný na fyzičku, obaja herci + ďalší protivníci zvládli skvelé bojové choreografie, ktoré ma udivovali, pôsobili veľmi realisticky. Tom Hardy bol nabušený (ten chlap odtrhol dvere tanku a zachránil tak svojich spolubojovníkov:)) a skladal súperov skvelými údermi. Jeho postava bola zahalená tajomstvom, nikto nevedel čo mu chodí v hlave. Vzťah bratov a ich otca dodával filmu správnu šťavu a koniec bol ozaj veľmi emotívny, dokonca mi kamarátka povedala, že nejakú tú slzičku vypustila. Kto má rád klasiky typu Rocky, bude veľmi spokojný, hlavne bitky sú na úplne inej úrovni a aj príbeh je slušný. Pre mňa lepšia ako Fighter a určite si to pozriem ešte raz.

Nedotknutelní (2011)

Najväčším plusom tohto filmu je hlavná herecká dvojica. Obaja sú nesmierne sympatickí, pôsobia na 100% presvedčivo a prirodzene. Akoby to ani nemuseli hrať. Na študijnom pobyte v zahraničí som poznal viacero černochov z Afriky, s niektorými som aj býval a Omar Sy mi ich strašne pripomenul. Sú to pohodoví a vtipní ľudia, presne ako vo filme. Hakuna matata(Svahilsky no problem) sedí na všetkých Afričanov. Príbeh síce nie je nijako extrémne unikátny a nepredvídateľný, ale o ten v tomto filme až tak nejde. Vtipné hlášky a situácie sa vynárajú počas celého filmu. Zároveň je film miestami smutný, pretože osud hlavného hrdinu je moc kutý, byť ochrnutý na celom tele...neviem si to predstaviť. Atmosféru dopĺňajú viaceré známe pesničky. Veľmi ma teší, že konečne niekto tromfol veľký Hollywood. Tento film sa určite oplatí pozrieť, mňa veľmi milo prekvapil.