Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

No oproti jedničce je to v podstatě bomba, ale tak nějak celkově to zas taková bomba není. Děj je hodně roztahaný, zdlouhavý a v podstatě se tam nestane za celý film nic šokujícího, nečekaného... což je na jednu stranu dobře, jelikož první díl měl víc zvratů než latinská telenovela, ale na stranu druhou vám film nenabídne v podstatě nic navíc. Některé věci mi dost dobřej hlava nebere, ale nechci tu spoilerovat proto si je radši nechám pro sebe. Taky tomu schází nějaký konec, v podstatě poslední scéna jen naladí na další díl ale nenabídne nic epického, mňamózního, prostě něco, co by tomu ke konci slušelo. No nic, jsem zvědavý na trojku, a to je taky úspěch. :) lepší 3*

Hvězdná pěchota (1997)

Jestli to tvůrci brali jako vážný film, tak je to na 1* za efekty a nazdar, i když ty na svojí dobu byly fakt parádní! Jestli to je schválně natočené jako parodie na akční vesmírné filmy s antilimitaristickým nádechem, tak je to snad na 5*! Protože je to naprostá hlína a sranda a legrace a člověk se tam snad nenudí, klišé střídá klišé a vnitřnosti mrtvých brouku se rozlétají všude dokola. Barney Stinson jako gestapák nemá chybu. 4*

Hvězdný prach (2007)

Pěkná pohádka se zajímavých příběhem, ale neskutečně béčkové dialogy, hlavní zápletka je jasná už po první půlhodině. Ale jinak zajímavá a záživná fantasy. Nejvíc se mi líbil De Niro jako "buk" :D

Chobotnice (1998)

Je to béčko jako řemen...místy vtipné místy otravné ale rozhodně ne strašidelné....možná trochu nechutné..ale ne ve správném slova smyslu...tak nějak koukatelné ale rozhodně jen jednou :)

Chraň nás od zlého (2014)

Panebože! Chraň nás od takovýchto filmů! Nuuudááááááá.... A ještě si dovolí do toho nacpat The Doors. Btw úplně na konci je odstavec, kde se píše, že je všechno fikce. Tak proč je na záčatku "based on true story"? Laciné.. 2*

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Nemohu si pomoci, ale pro mě to je jeden ze Spielbergových nejlepších filmů, a to bez nadsázky. Neuvěřitelně zajímavě vykreslený retro styl, skvěle zahrané role (úplně všech!) a hlavně pro mě nejvíce atraktivní příběh, který mě doslova přikoval do křesla. Musím říct, že jsem ledacos Frankovi záviděl, letušky, sestřičky...jop, opravdu výborný film pro nedělní nudné odpoledne i jakýkoliv jiný čas.

Identita (2003)

Moc povedený thriller, který bohužel ke konci doplácí na scénář. Ten se snaží za každou cenu diváka šokovat a kdybych to vypl 3 minuty před koncem, měl bych z toho lepší pocit. Jasně, jsou věci, které jsem na tom nepochopil, ale možná to byl účel. Během celého filmu jsou totiž jisté náznaky, že něco nesedí, a když si toho pozorný divák povšimne, odhalení ho zas až tak nemůže překvapit. Každopádně doporučuju.4*