Interstellar (2014)

Pro mě je to úchvatný snímek.Zážitek po kterém budu mít hlavu asi ještě chvilku otevřenou.Kdybych měl vychvalovat kameru,hudbu,obsazení,děj,apod. ,tak tu budeme asi tak dlouho než vám to naťukám v 5ti dimensích.Prostě velká paráda!!!

Jupiter vychází (2015)

To je tak blbé že je to až hloupé.No jako čekal jsem že to bude slabota.Ale prostě všechno špatně.Až na obsazení hlavní ženské role teda.Tím myslím že se mi Mila líbí,né že bych obdivoval její "trefné" obsazení.Prostě bída a utrpení.Které jsem jinak celkem v pohodě vydržel.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Tak hned na začátek bych řekl to,že né vždy je za potřebí nějak extra spletitý děj když máte po ruce skvělý tým.Tím mám na mysli bezchybnou práci Bena Davise který zase za kamerou kouzlil,parádní efekty,obsazení a důvtip režiséra Whedona který mě svým humorem vážně bavil.Asi nejvíc mě dostalo když Paul Bettany podal Thorovi ,,kladívko". :D :D Ale tak i tak co film postrádal na ději,to dohnal akcí a neutuchající potřebou film hltat od začátku až do konce.Jako 99% lidí začné shazovat film kvůli ději.Je potřeba si ale také uvědomit že nejpoužívanější téma scénářů na světě je zánik světa,jeho záchrana a následný úspěch na konci filmu.Ono se to nezdá ale je to fuška vymyslet něco co vyrazí dech.To nic nemění na tom že mi to zkazilo celkový dojem z filmu (logicky).Avengers miluju a i tak dám plný počet.Jediné čeho se bojím je trojka.Spíš si myslím že si měli opravdu dát větší práci s dějem a nějak hezky to useknout.Zakončit to s hrdostí než bude pozdě ;)

Sedmý syn (2014)

Nejradši bych dal jen dvě hvězdy.A to jelikož jsem od tohohle filmu čekal mnohem,mnohem víc.Bez pořádného nápadu....,snadno předvídatelný děj a i provedení od kterého jsem čekal že film vyzvedne alespoň o stupeň výš.prostě jsem se na to tak dlouho šteloval až mě to teď mrzí že jsem tak dlouho čekal na v podstatě podprůměrné fantasy-cosi.To byla bída pane.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Neočekávej od 7 dílu žádný extra spletitý a neobvykle zamotaný děj.Nedostane se ti té pocty.A však hlučnost,akce a přehnané ,,fantasy" kousky kterých bylo nemálo mně prostě bavili.Konec s Paulem mě samozřejmě dostal.Každopádně i přesto že film jsem viděl po celém dni hodování a popíjení(včera) a měl u sebe ještě láhev Tatra Tea....,tak i přesto hodnotím kladně.Já jim vždycky ty stinné stránky filmu prostě odpustím...

Velká šestka (2014)

Pro mě jeden z dalších animáků co má všechno potřebné aby naplnil mé očekávání. Big Hero 6 je super.

Let's Dance All In (2014)

Vystříhat celej film a ponechat jen taneční scény.Které jsou i tak dost ,,sci-fi" .Ale i tak je žeru.Takhle by to pro mě bylo stravitelnější.Jo a propo.:Kdo tě nechá v taneční soutěži si připravit půdu pod nohama,doslova.Pak ještě šílenství v podobě hořících klacků :D :D Ale i tak jsem tuhle pohádku dokoukal dokonce bez sebemenších problémů.Efekty,choreografie,akce v podobě salt a přemetů a natřásání prdelek mi vážně nevadí.To že zbytek je už asi 100x přežvejkanej a vyfluslej bobkovej list je bohužel smutné.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Tak ještě za tepla panstvo! :) Nebudu se tady nijak obzvlášť rozplývat.Každý kdo má Hobita a celou tuhle vydařenou trilogii rád,byl jako já uspokojen.Myslím si že se režisérovy podařilo udržet původní filmovou trilogii na dost vysoké úrovni a důstojně ji zakončit.Patří mu můj dík!Takže bych vzkázal všem odpůrcům a kyselým ksichtům ať si nakašlou.Prostě je to senzace a srdeční záležitost!U jiného filmu bych tak dokonale zadržovat moč opravdu nezvládl.Takže teď už mi bohužel nezbude nic jiného než si udělat filmovou noc.Mlčky koukat,tiše zoufat.Této premiéře se dá vytknout snad jen dlouhá fronta na pití a popkorn.Ale co mě trošku zamrzelo bylo rasistické ukončení začínajícího vztahu mezi Elfkou a Trpaslíkem, Killi neměl být kaput.Ale kdo četl knihu tak asi záměr filmařů pobral.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Luke Evans a Sarah Gadon se mi moc líbili!Nicméně jsem očekával děj poněkud jednoduší a celkově zápletku chatrnější.O to víc mě film překvapil.Já jsem dost na upíry a třeba po vzoru Underworld je tohle další snímek,na který se rád podívám někdy v budoucnu u někoho po dobré večeři znovu.Super to musí být v 3D,jinak provedení a detaily mě uspokojili.Takže pro mě z očekávaného dobrého B-čkového filmu se stal příjemný sváteční dárek.