Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Všeho moc škodí,naplno se to projevilo u tohoto bohem ne moc požehnaném snímku.Schválně jsem to utrpení vydržel až dokonce.Ale to co předvedl režisér filmu s tak velkým rozpočtem mi vhání slzy do očí.Když dostane člověk balónek,má ho nafouknout a přivázat za šňůrku,ne ho nafukovat nesmysli.Nevím co del Toro původně zamýšlel,ale přišlo mi to jako reklama na Babišovo Vodňanské kuře,které mu Zdena Pohlreich precizně naporcoval a když už ho to nebavilo,tak se pro změnu ruce trhali nebo kousali.Jinak si myslím že do budoucna má stavební průmysl zelenou hned 3x.V nových filmech se to devastování měst tak stupňuje,že za chvilku nebude co ničit.Nakonec bych chtěl už jen potřást rukou maskérům a kostymérům,protože co předvedli je tak na mašlu :D,úlet jak prase(zřejmě byli zdrogovaní).Ale jo,jednu hvězdu jim dám,měli to hezky udělaný.Ještě aby ne,za ty love! ;)

Thor: Temný svět (2013)

Co tak koukám,většina je skeptická k tomuto pokračování marvelovské patálie mezi 9 světy.Já jsem však jiného názoru.Co musím z prvu vyzdvihnout je skvělé zpracování postav!Ztvárnění temných elfů mě doslova dostalo.A Stellan Skarsgard pobíhající v trenýrkách mě též pobavil.Celkově to mělo děj prošpikován vtipnými scénami při kterých jsem se opravdu bezostyšně zasmál.Přesto ke mě ta temná atmosféra z plátna sestoupila.Lidi už mají plné zuby zachraňování světa(ů).Vždyť je to každý druhý film co vyjde.Ale mě Thor mile překvapil a budu patřit mezi ty lidi co se tohoto snímku budou zastávat.Skoro jsem se až bál že se z Lokiho stane další napravený zloduch,díky bohu se tak nestalo a konec podle mě překvapil skoro každého.Co také lidi ocení je že všichni,i ti z hlavnějších představitelů se musí bát o život.U mě dobrý!

Osamělý jezdec (2013)

Depp,a jeho žmoulání buď kompasu nebo tentokrát hodinek v ruce.Plus pošahaný kůň a nenažraný mrtví pták.Když si k tomu přičtu scénu se žebříkem tak jsme měl pocit že se koukám na Piráty z Karibiku...:DD. Nezlobte se na mě ale ať je děj sebevíc kolísavý a bez překvapení tak jako nedělní film po obědě mi to bohatě vyhovuje! Já na Deppa nedám dopustit....

Světová válka Z (2013)

Jsou dva nejlepší filmy se ,,zombie"....,Já Legenda a Světová válka Z!!! :))

Já, padouch 2 (2013)

Jen proto že Mimoni táhnou celý film neznamená že se jedná o špatný film.To v žádném případě,zápletka je sice opět stejná jako u mnoha jiných filmů.Padouch+bývalý padouch+tajná organizace=bývalý padouch pomáhá z dopadením toho současného a tím zachrání svět.Ale způsob jakým se tvůrci filmu vydali je naprosto geniální a originální! :D Samozřejmě že 90% filmu dělají Mimoni,přesto se mi film líbí i jako celek.Je to naprosto bezkonkurenční Animák! :)

Rychle a zběsile 6 (2013)

Myslím si většina lidí se nebude zlobit za 7čku a já třeba osobně jsem na ni velice zvědav.Jen si říkám co do ní tak asi pro pána boha dají.Ano,člověk si řekne že je to pořád na jedno brdo,no a co?Já jsem na tom vyrůstal a myslím si že neexistuje snad ani jeden akční snímek z americké koprodukce který by nebyl aspoň trošku přetažen za vlasy.Ono to k tomu tak trošku patří asi.A že Diesel fušuje do řemesla Supermanovi(ve skutečnosti by ji polámal všechny kosti v těle a sám by dopad nepřežil)to je vedlejší.A čemu jsem nevěřil že někdy při sledování tohohle filmu pocítím tak často,a tak silně emoce.Film jimi jen překypoval.Plus vyladěné efekty.Plus skvělý střih.Plus skvělé obsazení.Já osobně na Rychle a Zběsile nedám dopustit.Navíc miluji auta a krásné ženy :).Takže palec hore bratři a sestry.

Iron Man 3 (2013)

Iron Man 3 je dozajista třešničkou na dortu této trilogie v podání Shaneho Blacka.Robert Downey Jr. společně s Gwyneth Paltrow tvoří super pár bez které by se tenhle ,,řetízkáč"prostě netočil.No a Mandarin(Trevor) kterého ztvárnil Ben Kingsley je podle mě taky dozajista geniální postava! :D.Celkově se jedná o vyzrálejší,dramatičtější přesto vtipnou a zábavnou formu Marwellackých komiksů.Předpokládám že tento typ filmu neosloví každého.Ale pro mě jako obyčejného smrtelníka je to film ke kterému když se posadím tak ho od začátku až do konce hltám víc jak oběd,nechtějte vidět jak já jím ;D.Na jednu stranu mě mrzí že se pokračování nedočkáme ale zase na druhou stranu si myslím že tenhle díl by se asi jen těžko trumfl něčím novým.Iron man 3 a tečka,nic víc,nic míň.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Kombinace hrubého humoru,hororového ztvárnění čarodějnic v kombinaci se skvělým obsazením Gemmy Arterton a Jeremyho Rennera mě včera v kině opravdu dostala.Myslím si že dost lidí tenhle film odsuzuje jako hloupou náhražku klasické pohádky a tenhle snímek považuje až za ujetý.Já jsem absolutně proti.Je to pohled do úplně jiného zákoutí moderní pohádky.Ano mít děti do 15ti let tak je na film nejspíš nevezmu ale to nemění nic na tom že jsem se celých 83 minut bavil.Podle mě se jedná o Komediální,hororovou bombu! :)