Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Zkrátka paráda, několikrát se mi hrnuly slzy do očí, ale je to asi prostě tím, že tyhle knihy symbolizujou moje dospívání. Konec týhle ságy je i konec mýho mládí. Film je ale i objektivně super

Ledové království (2013)

Docela příjemná pohádka, která neurazí. Možná moc zpěvu, třeba na úkor legračního sněhuláka. Ale uteklo to a bylo to příjemné.

Projekt LAZAR (2008)

Původní myšlenka o pokusech není špatná, ovšem snímek kazí spousta nelogičností: kde vzal najednou baterku, flashku, proč neutek, mohl volně pobíhat po lese atd atd? Statický Walker, jeho žena příliš malá ňadra, abych mohl aspoň na něco zajímavýho jukat. Jako nenudil jsem se, ale v podstatě kravina.

Diktátor (2012)

Opravdu velká kravina, i když uznávám, že v kině s kamarádama by to mohla bejt švanda. Doma u televize jsem se však nezasmál ani jednou, a to mám rád záchodový humor i politiku, takže jsem se těšil.

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Knižní předloha je skvělá, ale IMHO Kingovy knihy, kde je rozmanitá psychologie postav a až mystická atmosféra, se zkrátka nedají natočit. Snad kromě poslední Carrie, ale i kniha je poměrně jednoduchá a zfilmovatelná. Tenhle film byl naprostá polívka, snad možná až na posledních 20 minut, ale jinak nuda, hroznej devadesátkovej účes Rachel a otravný Pascow. Zkrátka průměrná béčková zábava z dob mýho mládí.

České století (2013) (seriál)

Celkově jde zatím o příjemný seriál, který se nesnaží někoho soudit, ale pokouší se na věc nahlížet objektivně. Možná až na přehnaně spisovnou a kultivovanou řeč Beneše a primitivnost komunistů, kteří jsou presentováni jako burani. I když, bůhví jak daleko jsou tvůrci od pravdy :-) 1. díl - docela ušel, ale velké zklamání z vynechání dvou klíčových let TGM v USA. ** 2. díl - vynikající Landa, dobrý Finger. **** 3. díl - ostatní jsou tady hotoví z Trojana, který určitě díl pozvedl, ale přišel mi na tom jedniný dobrý, celou dobu jsem se těšil na rekonstrukci atentátu, místo toho to bylo jen nudné zákulisí akce, pro mě asi nejhorší díl. ** 4. díl - hodně politický díl, což mám rád. Tenhle starší Beneš se mi líbil víc. **** 5. díl - určitě nejlepší a nejsilnější, autoři ho hodně vyšperkovali, skvěle zachycený strach mezi komunisty, skvělý Vyorálek. ***** 6. díl Rok 68. - trošku zklamání, bylo to hodně o jednáních, čekal jsem i víc událostí z Prahy... ale kvalitka - *** a půl. 7. díl Díl o Chartě se mi líbil velmi, hlavně Havel (skvělý Daniel), dávám silnější **** 8. díl Rok 89 spolu s popravou Slánského asi nejlepší díl, super Havel, i dobrý Lábus s Kaiserem. 9. díl asi *** a půl, líbil se mi hlavně Klaus, jinak byl díl trochu nemastný neslaný. Celkově za celý seriál **** :-)

Ptačí úlet (2013)

Občas vtipná, avšak převážně slátanina.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Hodnotím pruměrem, předloha byla mnohem lepší, tady jsem se dokonce ztrácel nějak mnohem víc ve jménech a smrděl z toho prostě jenom přepis :-/

Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Opravdu nemam rad, kdyz Slovaci se snazi mluvit cesky. Proto hlavni hrdinka neustale rikajici slovenske D a L, slapajici si na jazyk, navic dve hodiny neustale na platne, jeste kdyz ji vsechno neustale pada z rukou, je akorat na pest. Postavy podle me reaguji na situace absolutne nerealisticky. Davam tretinu hvezdy za dobry herecky vykon Kaisera, padajici kvetinac na hlavu Šteindlerovi a hlasku Karla Šípa "nebo se akorát přežral"...