Melinda a Melinda (2004)

3*, a to s odřenýma ušima. Nebyla to klasická svěží konversačka, spíše její těžkopádná, komediálně tragická sestra.

Cokoliv (2003)

Svěží konversačka:-) nebylo víc jak několikaminutového úseku, kdy bych se nudil. Film byl zábavný, takový milý, zkrátka jeden z těch lepších Allenů, co jsem zatím zhlédl. Čisté 4*

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Pointa teda hodně drsná, až si říkám, že to bylo celé hodně vykonstruované a přitažené za vlasy... Ale jako kvalita to byla :-) 4*

Bezva vejška (2006)

Byla to fakt kravina, nebylo to téměř vůbec vtipný :-/ Já prostě neskousnu, když mi vyvstane 100 otázek typu: kam se chodí v té škole na záchod? Jaktože se to nerozkřiklo? Jak to tam může vůbec fungovat? Kde berou jídlo? atd atd... prostě shit 1,6 periodických *

Pytel kostí (2011) (TV film)

Nemohu se zbavit srovnání s předlohou. Tento snímek se zřejmě ani nepokoušel, ač nechápu moc proč, dosáhnout kvalit knihy alespoň příběhem, jakýmikoli emocemi, nebo něčím podobným. Stopáž byla nadprůměrná, přesto ve filmu byly zbytečnosti, laciné hororové lekačky, a to na místo pěkných romantických pasáží nebo gradace příběhu, které tak moc pozvedávají kvality předlohy. Dávám 2,5* Dobrý komentář - 3DD!3

Superbad (2007)

Mně se to líbilo hodně. Ujetý humor, skvělý Jonah Hill. Zhruba ve třetině až dvou třetinách filmu přišla trochu nuda, ale konec to bohatě vykompensoval :-) Dávám s klidem 4*

Kmotr (1972)

Dal bych 3*, ale hodnotím to i z hlediska toho, že to tenkrát asi musel být přelom. Takže 4*

Zloba - Královna černé magie (2014)

Splácanina, ale ušla. Nezaujal mě poněkud toporný výkon Angeliny Jolie, jinak všechno příjemně kýčovitě hýřilo barvičkami, dávám průměr. 2,66

Oddělen (2011)

Slabší 4. Bylo to pěkné, drama o vykořeněném člověku bez schopnosti se citově vázat, trochu to připomnělo Stud. Ovšem místy malinko pseudointelektuální a utahané, tak proto snižuji jinak skvělé hodnocení.

Hodinový manžel (2014)

Nevím vpravdě jak mám hodnotit. Film byla hrozná splácanina všeho dohromady. Začínalo to slibně, exceloval hlavně Bolek Polívka, který je spolu s Holubovou herecky o úroveň výše než ostatní. Pak se však smíchaly nejméně 3 dějové linky dohormady s tím, že ani jedna nebyla rozvita dostatečně. Některé scény byly jenom tak pro zasmání. A tady je něco, co bych chtěl zmínit - lidé v kinosále se smáli snad každé pronesené větě. Ne že bych byl nějaký morous, ale co je tak vtipného na tom, že někdo řekně prdel nebo pije panáky? Dalším bodem je výkon Jirky Čvančarové. Já sám oceňuji její mateřské proporce, kdy je pěkně za co chytit (rád jsem se podíval, to ano). Ovšem vystavovat ji v každém záběru jako nějakou děvku, divím se, že se k tomu sama snížila? Vlastně v tom filmu byla jenom na ozdobu, aby se to líbilo chlapům, které jejich manželky donutí jít do kina na český film. Film mi přesto rychle utekl a nenudil jsem se ani minutu. Na druhou stranu to byla fakt kravina. 2-3*