• Pohádka

Dunkerk (2017)

Nie som fanúšik Nolana, jeho filmy ma väčšinou neoslovia, preto som na film napriek hviezdnemu obsadeniu šla trochu s pochybami. Musím priznať, že sa mi snímka veľmi páčila, aj vďaka primeranej dĺžke, neustálej akcii a napätiu a aj mojim obľúbencom Tomovi Hardymu, Cillianovi Murphymu a Kennethovi Brannaghovi. Milo prekvapil aj Harry Styles. Možno jediná vec, ktorú by som filmu vytkla, je spájanie niekoľkých línií, ktoré sa striedajú počas filmu, a na konci sa prepoja. Zo začiatku to však pôsobí trochu chaoticky. P.S Zimmerova hudba ako vždy skvelá, monumentálna a nervy drásajúca.

Hamlet (1996)

Áno,áno a áno! Kým som nevidel toto spracovanie Hamleta, nemala som Shakespeara rada...teraz už mám :) Branagh ho oživil a dokázal pôžitok z tohto diela priniesť aj mne.

Scarlett (1994) (seriál)

Pôvodné Odviate vetrom zbožňujem, zvlášť Clarka Gablea v roli Rhetta. Musím však priznať, že keď som čítala knižnú predlohu Scarlett od Alexandry Ripley, nebavila ma. No tento štvordielny seriál ma bavil, dokonca ma presvedčil, aby som si tú knižku opäť prečítala. A mne sem Timothy Dalton sedí. :) Je síce pravdou, že 4 diely, to je dosť, a miestami sa dej vlečie, ale inak tento seriál určite stojí za pozretie. Aha, a aby som nezabudla, Sean Bean je už len skvelý bonus. ;-)

Pýcha a předsudek (2005)

Na začiatok musím priznať, že diela Jane Austenovej sú jedny z mojich najobľúbenejšich. Napriek tomu som sa bála, ako dopadne film v hlavnej úlohe s Keirou Knightley, no bola som príjemne prekvapená. Nakoniec to bolo nádherné od začiatku až po koniec a pri žiadnej scéne som sa nenudila. Takisto chválim výber pána Darcyho, Matthewovi MacFadyenovi táto úloha svedčí ( mimochodom ma tento herec zaujal už predtým v Búrlivých výšinách), takže filmu vlastne nemám čo vytknúť.

Let’s Dance: Revolution (2012)

Hudba fajn, choreografia výborná a hoci to v porovnaní s predošlými dielmi trochu zaostáva, ja som sa v kine nenudila. A znova si to pozriem, keď budem chcieť vidieť, ako ja nikdy tancovať nebudem. :)