Posel (2009)

Velmi solidní drama postavené na skvělých hercích a silném příběhu. Ačkoli film ukazuje truchlení a smutek všemi možnými způsoby, pořád je to tak střízlivé, jak jen to jde a žádné tlačení na emocionální pilu se nekoná. Z hereckého ensemblu mě nejvíce překvapil Ben Foster, kterého si pamatuju snad jen jako okřídleného X-mana, v roli otřeseného vojáka předvádí neuvěřitelný výkon. Za poslední dvacetiminutovku bych nejradši přidala tu pátou hvězdičku, ale zatím mi do ní pořád něco chybí.

Poslední cesta (2009) (TV film)

Spíš než film v pravém slova smyslu je tohle zdokumentování poslední cesty padlého vojáka domů. Bacon v roli vojenského doprovodu je jako vždy vynikající a do své role je opravdu ponořený. Krátká stopáž filmu naprosto vyhovuje a během ní neřekne o nic víc ani míň, než je potřeba. Celý děj se vyznačuje citlovou, až poklidnou atmosférou, ale v mnohých scénách se až příliš pohybuje na hranicích patosu. Jenže vzhledem k tomu, že se jedná o autobiografický snímek, tak jim to nelze zas tak vyčítat.

Poslední dům nalevo (2009)

Originál je nehorázný odpad, remake už je o něco lepší. Pořád sice pracuje se stejně pitomou zápletkou a nakonec to není nic než vyvražďovačka, ale celkový dojem je vcelku dobrý. Zvlášť kvůli hudbě a obstojným hercům. Ten konec je už možná ehm přece jen moc.

Poslední neděle (2009)

Čekala jsem vážné unylé drama o Tolstojově stáří, ale tohle byla velmi zajímavá a dokonce humorná sonda do celého jeho okolí. Možná bych jen místy vytkla větší pomalost. Nicméně příběh, scénář i hudba se skvěle doplňují a herci tady kopou za tu nejvyšší ligu. A protože mám slabost pro historické dramata, zvlášť ty biografické, tak musím dát 4,5*.

Po životě (2009)

Docela zajímavá, ale místy překombinovaná duchařina. O minulosti a motivech postav se toho dozvíme jen málo. Na prostředí a téma je atmosféra nijaká. Debut je to dobrý, ale mohl by být mnohem lepší.

Precious (2009)

Smutný životní příběh v nezajímavém obalu. Tyhle "sociální" témata nejsou mým šálkem čaje, u Precious to platí dvojnásob. Provedením se sice snaží odlišit od podobných filmů - dokumentární kamera, snové sekvence - ale obojí dopadlo příšerně. K tomu otravní herci a pár dobrých cameií. Oscarový omyl.

Prison Break: The Final Break (2009) (TV film)

Ale jo, bylo to pěkný. Tak trochu návrat ke kořenům. Ze 4. řady jsem sice viděla jen 2 díly, ale to mi stačilo, jsem ráda, že už je konec.

Probuzení (2009)

Na Wake jsem se odhodlala podívat jen pro Somerhalderovy modré oči, takže mě ani tak nepřekvapilo, že jsem na tom skoro žádné další pozitiva nenašla. Příběh je jako z Hallmarku a logických děr má jako cedník. Curys možná Tylera podezřívala z vraždy, ale být jí, tak mi přijde podezřelejší, že si mě chce nějaký chlap vzít dva měsíce po smrti své druhé snoubenky. Takových podivností tam bylo plno a mě prostě vadí, když scénář uráží mou inteligenci. O Bijou Phillips jsem nikdy dřív neslyšela a vzhledem k jejímu výkonu v tomhle filmu už radši ani slyšet víc nechci. Nicméně je to neškodný film. 2* za Iana a postavu extra vtipné spolubydlící.

Prokletý (2009)

První polovina celkem uspokojivý průměr, s příchodem holky-média do domu se to ale nechtěně zvrtne v parodii. Body za snaživého Tima Dalyho.

Proměna (2009)

Zprvu zajímavý thriller, který se rychle zvrhne v překombinovaný film plný prapodivných náznaků a znamení jako z levného hororu. I když se konec pokusí většinu zápletky objasnit, stejně o nic chytřejší nebudete. Nicméně obě herečky, a to především Sophie Marceau, jsou nadprůměrné a tuhle podivnost hodně zpříjemní.