Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (1 124)

Top Gun: Maverick (2022)

Před filmem bych dávala varování, že není vhodný pro jedince se slabším srdce. Neskutečně napínavé, vynalézavé, dojemné a tak úžasně to odkazovalo na původního Topguna, že mi to tahalo snad za všechny nitky u srdce. Odcházela jsem ubrečená a neskutečně spokojená. Kosinski a Cruise zachraňují tímhle po všch směrech opravdovým filmem dnešní umělý CGI Hollywood a já velmi ráda zaplatím za lístek i podruhé. Velký heart emoji.

Poslední souboj (2021)

Ridley natočil woke historický film. Nápad zajímavý, provedení mě neoslnilo. Film provázejí celkem 3 kapitoly vyprávěné různýma očima. Zajímavá je jediná a to z pohledu ženy. Pokud už chtěl vážně natočit woke film, měl to udělat celé z pohledu oběti. Takhle jsme viděli ten stejný příběh třikrát, což znamenalo stupňující se nudu a film, který vůbec neplyne, ale naopak je plný rušivých střihů. Tohle se Ridleymu nepodařilo.

Temný dům (2020)

Naprosto vynikající psychologický horor, který popravdě stojí na ramenou Rebeccy Hall, kterou svou expresivní tváří dokáže z každé scény udělat děsivou emocionální podívanou. Film začne jako klasická duchařina, ale postupně se to mění ve studii zármutku a narušené psychiky. Nejlepší je, že až do konce nevíte, jestli to není vše jen výplod zkroušené mysli hlavní postavy. Extrémně skvělá práce se zvukem a nápadité vyobrazení hlavní hororové myšlenky. Konec filmu mě bude asi ještě dlouho děsit.

plakát

Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil (2021) (seriál)

Horší true crime jsem snad na Netflixu neviděla. Doslova podvod na diváky. Idioti z Youtube vám servírují svoje domněnky a podezřelé, zatímco příběh je trestuhodně jednoduchý a vlezl by se do 45 minut. Málem jsem rozbila "fast forward" tlačítko na ovladači.

plakát

Nevyjasněné záhady (2020) (seriál)

Dát si trojici příběhů - mrtvá kadeřnice, vyvražděná rodina a zmizelá svědkyně hned po sobě vyústilo v nejednu noční můru. Lepší vizitku nepotřebujete. Skuteční psychopati zaručí víc bezesných nocí než kdejaký horor.

plakát

Cesta svatojánských mušek (2021) (seriál)

Stupidní zábava, kterou jsem zrovna potřebovala. Takové seriály už se netočí a proto u mě stoupají na kvalitě.

Jako v bavlnce (2020)

Nebýt toho konce, dám tomu tak jednu hvězdu, protože dvě hodiny se dívat na tu svini, jak ničí životy, bylo hodně i pro cynika, jako jsem já. Navíc mi to dost připomnělo momentální zacházení se seniory v domovech, ke kterým se stát chová jako k vězňům a méněcenným bytostem. Nicméně takoví lidé vládnou momentálně světu, a proto jsme všichni tam, kde jsme.

Americká elegie (2020)

Výborné. Kritici, co to z politického zaujetí cpou někam do odpadu, by snad už nikdy o filmech psát neměli.

plakát

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Skoro až ostuda nazvat tuhle řadu hororem. Hororové byly první dva díly, kdy jsem byla opravdu posraná strachy při několika scénách (šatník, půda) a pak jakoby si tvůrci řekli, že na namotání publika to stačilo a konec. Děcka otravné a většina dospělých postav na tom nebyla o moc líp. Polovina příběhů a zápletek vyšumí úplně do prázdna. Tak u 6. dílů už jsem se začínala modlit, ať už to skončí. První řada skvěle skloubila horor a tragický rodinný příběh, který držel pohromadě. Tato řada nedokáže udržet pohromadě ani roztodivné stárnutí postav v posledním díle. Což o to, že konec byl svým způsobem nádherně tragický, když tak nezasloužený. Obrovské zklamání.

Chlast (2020)

Výborná polemika na téma alkohol a jeho klady a zápory. V přiměřených dávkách život obohacuje, v nepřiměřených má šanci ho zničit. Smála jsem se, až jsem brečela. A nakonec brečela doopravdy. Téma Dánům a v podstatě i Čechům blízké. Každý známe nějakého alkoholika, pokud to nejsme my sami. Finále bylo absolutně dokonalé. Tragičnost a komedie v jednom. Prostě život. Tenhle rok je pohřbem filmu a kultury a tento film mi dal naději, že ještě všechno není ztraceno. Děkuju za potřebný úsměv, který mi Mads Mikkelsen a spol. vykouzlili.

Ovládací panel
9. nej uživatel Velká Británie